українська російська англійська
Сергій Савчук: За тиждень повноцінної роботи програми "теплих" кредитів нею скористалося більше півтисячі родин
07.03.2017 | 14:51
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

В Україні всі охочі можуть скористатися Урядовою програмою безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла. З 1 березня програма запрацювала за усіма трьома напрямами, тобто громадяни, які залучають кошти на енергоефективні заходи, отримають відшкодування з держбюджету частини «теплого» кредиту у таких розмірах:

·          20% на придбання твердопаливних котлів, 35% для субсидіантів;

·          35% на енергоефективні матеріали та обладнання для утеплення індивідуального житла;

·          40% - 70% на енергоефективні матеріали та обладнання для ОСББ та ЖБК.

«Лише за кілька днів роботи програми її учасниками стали більше півтисячі родин. Зокрема: 20 сімей залучили 424 тис. грн на заміну газових котлів на альтернативні, 649 родин оформили так звані «теплі» кредити на утеплення індивідуального житла на суму 15,7 млн грн, для реалізації 6 проектів з енергоефективності у багатоквартирних будинках ОСББ за тиждень вони залучили 632 тис. грн», – озвучив результати щотижневого моніторингу Урядової програми Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як пояснив Голова Агентства, такі результати – беззаперечне свідчення надзвичайної затребуваності програми серед населення та ОСББ. Фактично за кілька робочих днів більше півтисячі українців залучили близько 16,8 млн. грн. на впровадження енергоефективних заходів. Серед громадян зростає усвідомленість того, що енергоефективні заходи – це той правильний шлях, який призведе до зменшення споживання води, газу, тепла, електроенергії і, як наслідок, зменшення комунальних платежів. Додатковим бонусом також стане підвищений рівень комфорту в оселі, а вартість самого утепленого будинку зросте щонайменше на 25%.

Варто відзначити позитивну роль залучення ПриватБанк до участі у програмі. Як тільки він приєднався до програми з новими мякими умовами кредитування, як і очікувалося, розпочалася конкуренція між банками. Відтак, на сьогодні всі банки-учасники програми значно зменшили розмір відсоткових ставок за «теплими кредитами» для фізичних осіб. Наразі відсоткові ставки не перевищують 18% у трьох банках.

«Нагадую, що місцева влада надає додаткове відшкодування частини відсотків чи суми за «теплими» кредитами. Таких програм в Україні вже більше 220. Закликаю українців впроваджувати енергоефективні заходи і користуватися при цьому подвійною фінансовою допомогою: і від Уряду, і від місцевої влади», - зауважив Сергій Савчук.

 

версія для друку
Анонси
26 травня - конференція "Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
25 травня Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в Полтаві
25 травня Вадим Черниш презентує законопроект щодо визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів та надання їм державної соціальної допомоги
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села