українська російська англійська
Павло Розенко: Проведення пенсійної реформи - одне з ключових завдань держави
02.03.2017 | 12:14
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Проведення пенсійної реформи – це одне з ключових завдань держави, тому підійти до неї потрібно ґрунтовно. Про це в інтерв’ю «Апострофу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Я, наприклад, прихильник широкоформатного пенсійної реформи, а не коригування якихось дрібних параметрів або зведення пенсійної реформи до дискусії навколо того, чи потрібно продовжувати пенсійний вік або збільшувати стаж», - сказав він.

За словами Павла Розенка, приклади неуспішної пенсійної реформи ми вже бачили в 2011 році. «Тоді, нагадаю, всі зміни стосувалися, власне, тільки солідарної частини. І це серйозно відкинуло Україну назад у питанні проведення пенсійної реформи в принципі. Та недореформа Януковича-Азарова дискредитувала саме поняття пенсійної реформи, і сьогодні це дуже заважає нам проводити серйозний діалог із суспільством. Навіть у колі експертів та фахівців важко досягти загального розуміння. Адже деякі з них до цього часу сприймають реформу виключно в розрізі обговорень пенсійного віку», - зауважив він.

Віце-прем’єр-міністр переконаний, що окрім наведення порядку в солідарній системі, пенсійна реформа повинна включати запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення та розвиток недержавного пенсійного страхування. «Без надання таких можливостей людям і обмежуючи їх лише участю в солідарній частині, ми не зрушимо ситуацію з місця. Адже, суть трирівневої системи полягає в тому, щоб пенсія сплачувалася з трьох джерел, а не з одного. І розбивка виплати приблизно могла б виглядати так: 60% пенсії – з солідарної системи, близько 30% – за накопичувальною системою і 10% – виплати з недержавних пенсійних фондів. Зараз же проблема полягає в тому, що, по суті, не запровадивши другий і третій рівні, українцю виплачують тільки 60% його пенсії», - зазначив він.

«Солідарна система може гарантувати людям тільки невисокий рівень соціального забезпечення. Все інше – достаток, доходи дозволяють забезпечити накопичувальні схеми або недержавні пенсійні фонди», - підсумував Павло Розенко.

 

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
19 жовтня відкриється Форум "Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції"
18 жовтня - Георгій Тука у прямому ефірі на каналі ICTV
19 жовтня відкриття Міжнародного Форуму "Креативна Україна"
19 жовтня - прес-конференція на тему "Рівний доступ до освіти громадянам з Криму та Донбасу: підсумки вступної кампанії-2017 та можливості здобути середню та професійно-технічну освіту"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"