українська російська англійська
Мінфін ініціює зміни до Бюджетного кодексу для запровадження середньострокового планування
01.03.2017 | 15:57
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні на засіданні Уряду Міністр фінансів Олександр Данилюк ініціював зміни до Бюджетного кодексу України для запровадження середньострокового планування. Це черговий і дуже важливий крок у бюджетній реформі, що дозволить запровадити новий ефективний механізм управління бюджетним процесом.

У чому суть?

Ухвалений Урядом законопроект "Про внесення зміни до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України" розроблений з метою переходу до середньострокового планування. Це рішення передбачено у Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки, яка була розроблена Міністерством фінансів і нещодавно схвалена на засіданні Кабінету Міністрів.

Під час виступу Міністр фінансів представив особливості нової моделі та її відмінності від діючої системи однорічного планування, а також головні новації у процесі формування проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки.

Зокрема, Бюджетна декларація, окрім параметрів, що до цього часу включалися до Основних напрямів бюджетної політики, додатково визначатиме загальні стелі видатків та стелі видатків для головних розпорядників бюджетних коштів на кожен рік середньострокового періоду. Це ключові інструменти середньострокового бюджетного планування.

Крім того, під час обговорення Бюджетної декларації у Парламенті головні розпорядники звітуватимуть про досягнуті результати і доповідатимуть про плани на середньострокову перспективу.

Зважаючи на новації у підготовці бюджетних документів та складність процесу адаптації до середньострокового бюджетування, Мінфін запропонував перенести кінцевий термін подання до Кабміну проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 рр. та здійснення уточнення прогнозу держбюджету на 2018-2019 рр. на 1 червня 2017 року. Відповідні зміни до Бюджетного кодексу були одноголосно схвалені членами Уряду.

«Хочу звернути увагу, що ці зміни, як виняток, вносяться лише на цей рік. За результатами «пілоту» ми визначимо оптимальні строки розробки та прийняття бюджетної декларації, з урахуванням можливості системи та міністерств, опрацювати та підготувати якісний документ», - зазначив Міністр фінансів.

Що це дає?

Перехід до середньострокового бюджетного планування в Україні означає:

-передбачувана та збалансована бюджетна і податкова політика;

-реалізація довгострокових пріоритетів розвитку;

-виконання завдань, які визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року;

-підвищення інвестиційної привабливості та покращення бізнес-клімату.

версія для друку
Анонси
27-28 червня Павло Клімкін здійснить робочий візит до Італійської Республіки
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
2 липня відбудуться заходи з відзначення 25-ї річниці Військово-Морських Сил ЗС України
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
30 червня - проведення Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України