українська російська англійська
Мінфін ініціює зміни до Бюджетного кодексу для запровадження середньострокового планування
01.03.2017 | 15:57
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні на засіданні Уряду Міністр фінансів Олександр Данилюк ініціював зміни до Бюджетного кодексу України для запровадження середньострокового планування. Це черговий і дуже важливий крок у бюджетній реформі, що дозволить запровадити новий ефективний механізм управління бюджетним процесом.

У чому суть?

Ухвалений Урядом законопроект "Про внесення зміни до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України" розроблений з метою переходу до середньострокового планування. Це рішення передбачено у Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки, яка була розроблена Міністерством фінансів і нещодавно схвалена на засіданні Кабінету Міністрів.

Під час виступу Міністр фінансів представив особливості нової моделі та її відмінності від діючої системи однорічного планування, а також головні новації у процесі формування проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки.

Зокрема, Бюджетна декларація, окрім параметрів, що до цього часу включалися до Основних напрямів бюджетної політики, додатково визначатиме загальні стелі видатків та стелі видатків для головних розпорядників бюджетних коштів на кожен рік середньострокового періоду. Це ключові інструменти середньострокового бюджетного планування.

Крім того, під час обговорення Бюджетної декларації у Парламенті головні розпорядники звітуватимуть про досягнуті результати і доповідатимуть про плани на середньострокову перспективу.

Зважаючи на новації у підготовці бюджетних документів та складність процесу адаптації до середньострокового бюджетування, Мінфін запропонував перенести кінцевий термін подання до Кабміну проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 рр. та здійснення уточнення прогнозу держбюджету на 2018-2019 рр. на 1 червня 2017 року. Відповідні зміни до Бюджетного кодексу були одноголосно схвалені членами Уряду.

«Хочу звернути увагу, що ці зміни, як виняток, вносяться лише на цей рік. За результатами «пілоту» ми визначимо оптимальні строки розробки та прийняття бюджетної декларації, з урахуванням можливості системи та міністерств, опрацювати та підготувати якісний документ», - зазначив Міністр фінансів.

Що це дає?

Перехід до середньострокового бюджетного планування в Україні означає:

-передбачувана та збалансована бюджетна і податкова політика;

-реалізація довгострокових пріоритетів розвитку;

-виконання завдань, які визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року;

-підвищення інвестиційної привабливості та покращення бізнес-клімату.

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
28 квітня відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога у боротьбі з корупцією в охороні здоров'я"
27 квітня Оксана Маркарова візьме участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи"
27 квітня - прес-брифінг, присвячений Всесвітньому тижню імунізації в Україні
27 квітня у Мінмолодьспорту вітатимуть чемпіонів Європи з дзюдо Георгія Зантараю та Дар`ю Білодід
27 квітня відбудеться засідання круглого столу на тему "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці"
27 квітня відбудеться запуск проекту Європейського Союзу щодо створення 20 зразкових відділів поліції
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"