українська російська англійська
Глава Уряду: Організатори енергетичної блокади зсередини знищують Україну та підіграють росіянам, породжуючи руйнівні наслідки для економіки держави
01.03.2017 | 12:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Енергетична блокада загрожує зупинкою економічно активних підприємств, що спричинить ланцюгову реакцію та може припинити фінансування за низкою соціальних програм на місцях. Таким чином, організатори блокади умисно зсередини знищують Україну, підігруючи росіянам. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Очевидним є те, що наслідки від такої блокади є руйнівними для економіки нашої держави. Негативних питань я би назвав декілька: це загроза теплопостачання в містах, загроза відсутності електроенергії в необхідних об'ємах, загроза зупинки економічно активних підприємств, вивільнення сотні тисяч працівників і, як наслідок, руйнівні процеси в національній економіці", - підкреслив Володимир Гройсман.

Глава Уряду зазначив, що учора зустрічався з керівниками багатьох металургійних підприємств, у тому числі з іноземним капіталом, з різних міст країни.

Згідно з їх заявами, якщо Україна не використовує українські надра та вугілля, наприклад для металургії, є тільки два варіанти закуповування цього вугілля: або в США, що невигідно для цих підприємств і довго, або з Російської Федерації.

На усіх підприємствах працюють сотні тисяч людей: зокрема, на ПрАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" - 17 тис. людей, на ПрАТ "Авдіївський коксохімічний завод" - 4 тис. людей, ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" - 25 тис. людей.

Усі підприємства працюють у містах, сплачують податки, зокрема 60% ПДФО зараховуються до місцевих бюджетів. Звідси йдуть кошти на фінансування сфер культури, освіти, охорони здоров'я, ремонту доріг, інфраструктури тощо, зауважив Глава Уряду.

"Це така ланцюгова реакція, яка може виникнути в національній економіці. Усі мають це усвідомлювати", – наголосив Прем'єр-міністр.

"Чи усвідомлюють ті люди, які організовують блокаду, що вони роблять - що вони зсередини знищують Україну, підігруючи росіянам? - зауважив він. - Якщо усвідомлюють, що вони роблять, і роблять це умисно, вони стають гравцями, які спільно координуються з бойовиками і російською владою. Все, третього варіанту немає".

Він закликав організаторів блокади до діалогу із представниками металургійних підприємств.

"Я розумію, що можливо комусь дуже хочеться, щоб ми запустили ворога настільки глибоко всередину країни, щоби дати можливість і зсередини дестабілізувати ситуацію, і можливо реалізувати інший сценарій той, який ми бачили, який називають придністровським або абхазьким сценарієм, але Україна - цілісна країна. Крим і Донбас - це територія України. І наше завдання сьогодні повернути те, що у нас незаконно забрали", - зауважив Глава Уряду.

"Я не хочу вірити у те, що політики, які підіграють блокаді, роблять це умисно, стаючи акторами інших сценаріїв, які розроблені за межами України. Хочу вірити у те, що це не так. Але навіть боюся уявити, що деякі політики - наші власні українські - можуть відігравати у цьому абсолютно ключову роль - підриву нашої незалежності, державності", - сказав Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр запевнив, що Уряд буде робити усі необхідні заходи, щоб не допустити будь-яких катастрофічних наслідків для держави через енергетичну та економічну блокади.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії