українська російська англійська
Євген Нищук обговорив з керівниками обласних структурних підрозділів актуальні проблеми діяльності закладів культури в умовах децентралізації
24.02.2017 | 17:18
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 24 лютого, у Національному заповіднику «Софія Київська» під головуванням Міністра культури України  Євгена Нищука відбулася нарада за участю керівництва відомства та керівників структурних підрозділів у галузі культури обласних, Київської міської державної адміністрації.

Відкриваючи нараду, Міністр культури України наголосив на важливості проведення подібних зустрічей, які вже носять системний характер та  дозволять спільними зусиллями напрацювати нові механізми здійснення державної культурної політики.

«Усі ми прагнемо змін, у тому числі у виробленні нових механізмів здійснення культурної політики. Українська громада очікує від Мінкультури послідовних, комплексних, системних дій на обраному шляху реформування країни. Але зміни всередині країни творять підґрунтя для яскравої презентації нас назовні – якими нас хочуть бачити, якими нас можуть бачити, якими ми, українці, є у світі», - сказав Євген Нищук.

Він наголосив, що основною темою нинішньої зустрічі є розгляд та обговорення актуальних проблем діяльності закладів культури в умовах децентралізації.

«Традиційно заклади культури в селищах, районних центрах сприймаються як установи,  що надають послуги дозвілля, будь-то бібліотека, будинок культури або секція аматорського мистецтва. Проте вони можуть стати справжнім соціальним інститутом згуртування  територіальних громад», - зазначив Євген Нищук.

«Сучасне суспільство вимагає наповнення культурної складової життя громад новим змістом. Місцеві органи влади і громада мають усвідомлювати, що сьогодні культурні інституції несуть набагато ширші функції, а успішний розвиток регіонів безпосередньо пов'язаний з новим баченням культури. Це нові робочі місця і розвиток бізнесу: створення умов для розвитку креативних індустрій, ремесел, сільських музеїв з внутрішнім туризмом, творчої діяльності у кожному конкретному регіоні надання можливості для рівного доступу до медіа-ресурсів та багато іншого. І як результат ми маємо отримати згуртованість громади, активних освічених стейкхолдерів суспільного життя, а це зменшить прірву між владою і громадою, децентралізація відбудеться реально, а не на папері».

 Міністр культури наголосив, що заклади культури сьогодні мають оновитися, як змістовно, так і функціонально та потребують введення  соціальної та економічної складової у концепцію вирішення проблем локальних закладів культури.

Євген Нищук також поінформував про здійснення Міністерством культури впродовж 2016 року та на початку 2017 року кроків  для ефективного впровадження реформи децентралізації.

А саме: 

проведено ретельну інвентаризацію і оцінку стану наявних закладів культури у селищах, селах та малих містах;

ініційовано проведення Радою Європи Аналітичного огляду культурної політики з окремим наголосом на питаннях охорони культурної спадщини і модернізації культурних інституцій та інфраструктури в різних регіонах з метою удосконалення формування державної політики у сфері культури; запущено проект із адаптації, дослідження та запровадження системи індикаторів ЮНЕСКО в Україні (СDIS) для отримання об’єктивних наукових даних про розвиток сфери культури в Україні; 

підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки впровадження ініціатив з децентралізації влади за відповідними секторальними напрямками, зокрема у сфері культури;

за пропозицією Мінкультури до проекту Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» включено культурний контекст. Тобто, одним із головних критеріїв для формування адміністративно-територіальних одиниць України буде наявність культурного потенціалу.

Окрім того, як зазначив Міністр культури Євген Нищук, до кінця року відомством планується здійснити ще низку заходів. Зокрема, забезпечити включення культури до основоположних нормативно-правових актів, які розроблятимуться з метою впровадження реформи децентралізації; виробити диференційовані моделі функціонування закладів культури; розробити та затвердити мінімальний перелік культурних послуг; активізувати проведення заходів у місцевих громадах щодо адвокації культурних прав.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
27 квітня Оксана Маркарова візьме участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи"
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
28 квітня відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога у боротьбі з корупцією в охороні здоров'я"
27 квітня - прес-брифінг, присвячений Всесвітньому тижню імунізації в Україні
27 квітня у Мінмолодьспорту вітатимуть чемпіонів Європи з дзюдо Георгія Зантараю та Дар`ю Білодід
27 квітня відбудеться засідання круглого столу на тему "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці"
27 квітня відбудеться запуск проекту Європейського Союзу щодо створення 20 зразкових відділів поліції
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"