українська російська англійська
Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
16.02.2017 | 14:56
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 16 лютого, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Національна рада затвердила план роботи на 2017 рік та прийняла рішення, необхідні для  отримання додаткового фінансування на реалізацію національних програм у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2018 -2020 роках.

Павло Розенко нагадав,що Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією 15 грудня 2016 року повідомив про продовження своїх програм в Україні виділення нашій державі коштів на суму майже 120 млн доларів США на боротьбу з ВІЛ-інфекцією і туберкульозом та створення гнучких і сталих систем охорони здоров’я на період з 2018 по 2020 роки.

«Для нас це надзвичайно важлива подія, адже попри те, що фінансування Глобальним фондом інших країн суттєво зменшується, Україна отримала значну фінансову підтримку. Це свідчить про визнання міжнародною спільнотою результатів тих реформ, які ми здійснюємо в Україні. Це спільна перемога влади і організацій громадянського суспільства, які потягом минулого року провели значну роботу щодо протидії поширенню епідемій цих соціально небезпечних захворювань. Зокрема, у Державному бюджеті України на 2017 рік виділена безпрецедентна сума для лікування хворих на туберкульоз, ВІЛ і гепатити», - сказав він.

Члени Нацради також заслухали інформацію щодо стану забезпечення регіонів України протитуберкульозними та АРВ-препаратами, препаратами для замісної підтримувальної терапії.

За інформацією Центру громадського здоров`я МОЗ України, станом на січень 2017 року повністю було закінчено поставки АРВП, закуплених за кошти Державного бюджету на 2015 рік. Уже розпочаті закупівельні процедури та поставки АРВП, закуплених за кошти Державного бюджету на 2016 рік.

Як відомо, у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено:

- 684 млн. грн. для закупівлі антиретровірусних препаратів (252,8 млн. грн. у бюджеті на 2016 рік);

- 149 млн. грн. - для закупівлі виробів медичного призначення для діагностики ВІЛ (проти 101 млн. грн. у бюджеті на 2016 рік);

- 496 млн. грн. - для закупівлі протитуберкульозних препаратів ( 216,2 млн. грн. у бюджеті на 2016 рік);

- 56 млн. грн. - для закупівлі витратних матеріалів для діагностики туберкульозу  (13 млн. грн. у бюджеті на 2016 рік);

- 18 млн. грн. - для закупівлі препаратів для замісної підтримувальної терапії (13 млн. грн. у бюджеті на 2016 рік).

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
28 квітня відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога у боротьбі з корупцією в охороні здоров'я"
27 квітня Оксана Маркарова візьме участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи"
27 квітня - прес-брифінг, присвячений Всесвітньому тижню імунізації в Україні
27 квітня у Мінмолодьспорту вітатимуть чемпіонів Європи з дзюдо Георгія Зантараю та Дар`ю Білодід
27 квітня відбудеться засідання круглого столу на тему "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці"
27 квітня відбудеться запуск проекту Європейського Союзу щодо створення 20 зразкових відділів поліції
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"