українська російська англійська
Блокада призводить до втрат в українській економіці, - Вадим Черниш
15.02.2017 | 19:06
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в інтерв’ю «Радіо Свобода» розказав про порядок переміщення товарів через лінію зіткнення, який існує вже понад два роки, про економічну шкоду державі, яку спричиняє блокада залізничних та автошляхів на Донбасі та про нерозривність зв’язків з непідконтрольними територіям.

На лінії зіткнення немає контрабанди, адже там немає державного кордону. Йдеться про порушення порядку переміщення товарів, - зазначив в ході розмови Вадим Черниш. Порядок регулюється наказом СБУ № 415 та існує вже понад два роки. Там чітко вказаний перелік товарів та список суб’єктів господарювання, щоразу спеціальним органом ухвалюється рішення про переміщення вантажів. Це легальний процес, а от порушення порядку має каратися, згідно з чинним законодавством.

Крім того, Міністр підкреслив, що Донецька та Луганська області, включно з окремими районами, які тимчасово не контролює український Уряд, міцно пов’язані з усією Україною - це взаємозалежність в енергопостачанні, водопостачанні, газопостачанні, країна нерозривно сплетена цілими галузями економіки – хімічною, металургійною тощо.

Росія уособлює не лише військову агресію, це планомірні намагання дестабілізувати українську економіку, - переконаний Вадим Черниш.

«Керовані Російською Федерацією збройні угрупування блокують українські підприємства, які дають суттєві надходження в бюджет України, потужності яких розташовані на тимчасово непідконтрольних Уряду територіях. Бойовики в різний час намагалися перепідпорядкувати їх фейковій владі, але Україні ціною серйозних дипломатичних зусиль під час Мінських переговорів вдалося зберегти контроль над власними надрами, стратегічними підприємствами та залишити у сфері впливу держави громадян, які працюють на цих підприємствах. Водночас  деякі політики всередині держави починають діяти синхронно з представниками терористичних угрупувань, керованих Росією. І ця синхронність викликає багато запитань. Це ставить під загрозу політико-дипломатичний шлях, про який неодноразово говорив Президент України», - сказав Міністр.

 

 

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"