українська російська англійська
Володимир Гройсман: Підписані в понеділок українсько-молдовські документи дозволять скоротити час і покращити якість перетину державного кордону
13.02.2017 | 14:53
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Прем’єр-міністр Республіки Молдова Павло Філіп під час переговорів у понеділок висловились за розширення практики спільного контролю у міжнародних пунктах пропуску на українсько-молдовському державному кордоні, реалізації конкретних інфраструктурних проектів та поглиблення співробітництва в сфері енергетики.

Зокрема, Володимир Гройсман висловив зацікавленість Уряду в реалізації до кінця цього року спільного контролю в пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ» на придністровському сегменті державного кордону.

Глава українського Уряду запропонував дати доручення відповідним службам почати роботу з підготовки проектів протоколів для організації спільного контролю в пунктах пропуску "Маяки-Паланка-Удобное" (на території Республіки Молдова) і "Рені-Джурджулешть" (на території України).

"Пункти пропуску, сумісний контроль, якісна інфраструктура переїздів дасть можливість бути нам бути більш прозорими та мобільними. Я думаю, що на пунктах пропусків має бути тільки спільна робота", - наголосив Володимир Гройсман.

Сторони також висловили свою підтримку реалізації інфраструктурних проектів щодо відкриття моста "БронницяУнгурь" для легкового та пасажирського транспорту і надання йому статусу міжнародного, а також будівництва нового моста через Дністер "Ямпіль – Сороки". Реалізація цих інфраструктурних проектів дозволить посилити транспортний потенціал України і Молдови, зазначив Володимир Гройсман.

Уряд України враховуватиме ці потреби сполучення між країнами під час формування планів на відновлення доріг в Україні, зауважив він.

За результатами переговорів глав урядів України та Молдови Голова Державної прикордонної служби України та Начальник прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова підписали Протокол між адміністрацією Державної прикордонної служби України і департаментом прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова про контактні пункти на українсько-молдовському державному кордоні та основні технологічні принципи організації обміну інформації про осіб та транспортні засоби, на яких особи перетинають українсько-молдовський державний кордон.

"Ми маємо значно покращити перетин українсько-молдовського кордону. Ми і наші відповідні служби щойно підписали угоду щодо спільного оформлення, яке буде відбуватися в одних пунктах пропуску на території Молдови, в інших пунктах пропуску на території України, що значно покращить час і якість проходження нашого державного кордону", - зазначив Володимир Гройсман.

Сторони також торкнулися питання енергетики та шляхів досягнення енергетичної безпеки.

Україна зацікавлена у відновленні поставок української електроенергії на ринок Молдови, наголосив Володимир Гройсман. "Хочемо вас запевнити у тому, що ми будемо дуже надійними партнерами", - наголосив він.

У цьому контексті глави урядів також торкнулися питання можливостей синхронного об'єднання енергосистем України та Молдови з європейським енергетичним об'єднанням ENTSO-E. За словами Володимира Гройсмана, це відкриє нові можливості для експорту електроенергії на європейський ринок.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
27 квітня Оксана Маркарова візьме участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи"
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
28 квітня відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога у боротьбі з корупцією в охороні здоров'я"
27 квітня - прес-брифінг, присвячений Всесвітньому тижню імунізації в Україні
27 квітня у Мінмолодьспорту вітатимуть чемпіонів Європи з дзюдо Георгія Зантараю та Дар`ю Білодід
27 квітня відбудеться засідання круглого столу на тему "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці"
27 квітня відбудеться запуск проекту Європейського Союзу щодо створення 20 зразкових відділів поліції
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"