українська російська англійська
Остап Семерак: Мінприроди зацікавлене у збільшенні кількості електронних сервісів
10.02.2017 | 12:44
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Боротьба з корупцією у природоохоронній сфері залишається одним із важливих пріоритетів у роботі Мінприроди. Його реалізація значною мірою залежить від впровадження у роботі Міністерства електронних сервісів, які дозволять зробити максимально відкритим доступ до даних, за які відповідає Мінприроди. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час робочої зустрічі з представниками Державного агентства з питань електронного урядування України та Міжнародної агенції (USAID).

Остап Семерак нагадав, що необхідність переводити державні послуги, закупівлі та взаємодію держави з громадянами і бізнесом в онлайн-режим визначає Угода про асоціацію України з ЄС.

«Потреба в е-уряді є об’єктивною вимогою часу. В Україні має відбутися зміна підходів у державному управлінні з радянських стандартів на західні», - зазначив Міністр.

Він зауважив, що для прискорення процесу запровадження та збільшення кількості електронних сервісів Мінприроди відкрите до співпраці з міжнародними проектами та громадськими організаціями.

«Ми шукаємо різних партнерів, заінтересованих у введенні онлайн-сервісів на сайтах державних структур і, зокрема, у тих, які стосується природоохоронної сфери», - зазначив Остап Семерак.

Він нагадав, що Мінприроди запустило систему електронного декларування (http://e-eco.gov.ua/site/index) та інтерактивну мапу сміттєзвалищ (https://ecomapa.gov.ua/), які вже встигли успішно себе зарекомендувати протягом короткого періоду.

«Ми продовжимо надалі переходити до системи електронних адміністративних послуг. Зокрема, розширити кількість сторінок на інтерактивній мапі сміттєзвалищ, яка б інформувала не лише про побутові відходи, стихійні сміттєзвалища, але й охоплювала сховища промислових відходів та інформувала, наприклад, про наявні пункти утилізації всіх видів відходів – від побутової техніки, батарейок – до мазуту на всій території України. Адже інтерактивна мапа це не лише побутові відходи. Це зручний сервіс для громадян», резюмував Остап Семерак.

Крім того, у Мінприроди не відмовилися від задуму інформувати громадян про показники на підприємствах щодо викидів шкідливих речовин у повітря та скидів у воду.

 «Є задум на порталі Міністерства розміщувати он-лайн інформацію з кожного джерела забруднення. Звісно, для цього має бути облікована кожна точка забруднення атмосферного повітря та встановлені відповідні датчики», - розповів Остап Семерак, зазначивши, що головне завдання електронних сервісів - підвищення рівня екологічної свідомості і відповідальності.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
28 березня відбудеться церемонія Завершення 22-го Тижня Франкофонії в Україні
28 березня - презентація першого тому Великої української енциклопедії
27-28 березня делегація Міністерства соціальної політики відвідає Харків
27 березня відбудеться круглий стіл щодо забезпечення доступу громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях до якісної освіти
27 березня за участі Лілії Гриневич відбудеться презентації звіту "Огляди ОЕСР на тему доброчесності в освіті: Україна 2017"
25 березня Юрій Гримчак - у прямому ефірі на каналі Еспрессо ТВ
25 березня в рамках Всеукраїнської безстрокової екологічної акції «Посади дерево миру» в Маріїнському парку буде висаджена Алея зеленого майбутнього
24 березня Юрій Гримчак - у прямому ефірі на каналі ZIK