українська російська англійська
Прем'єр-міністр і в.о. Генерального секретаря НАТО обговорили поступ Уряду у проведенні реформ
09.02.2017 | 18:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Під час зустрічі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з в.о. Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у Брюсселі сторони обговорили поступ Уряду у проведенні реформ в Україні.

В.о Генсека НАТО відзначила, що останні роки для України є важким періодом, але незважаючи на складнощі в Україні, у різних сферах відбуваються реформи, сказала вона та запевнила у своїй підтримці.

Володимир Гройсман зазначив, що Україна проводить реформи, незважаючи на різні види агресії, від яких вона потерпає, зокрема в економічній та енергетичній сферах.

"За декілька років Україні вдалося зробити серйозні кроки, які забезпечать незворотність змін і будуть направлені на утвердження сильної демократичної України, європейської держави з сильною економікою і сильною системою правосуддя", - зазначив Глава Уряду.

"Наше завдання - бути економічно, демократично сильнішими, щоб ефективно оборонити кордони Європейського Союзу", - наголосив він.

Говорячи про реформи, він зазначив, що в Україні ухвалено антикорупційне законодавство, яке дозволило створити механізми боротьби з корупцією. Реформується фінансова система країни. У жовтні розпочато реформу судової системи.

Також відновлено макроекономічну стабільність. В Україні почалося економічне зростання.

Уряд провів реформи в енергетичному секторі та у сфері децентралізації. У 2017 році Уряд планує здійснити реформу пенсійної системи.

Володимир Гройсман зазначив, що Кабінет Міністрів у травні минулого року почав реформу державної служби. "Ми почали перезавантажувати державну службу по усій країні", - зазначив він.

Уряд також працює над Середньостроковим планом пріоритетних дій до 2020 року. На даному етапі план обговорюється із громадськістю та експертним середовищем.

В.о. Генсека НАТО також зауважила, що процес реформ просувається в Україні. Серед них вона відзначила провадження системи електронних декларацій, зазначивши, що "це дуже гарний крок вперед".

"Я вітаю ваші зусилля. Я також заохочую Україну просувати свої реформи. НАТО буде продовжувати політичну і практичну підтримку України через пакет комплексної допомоги, трастові фонди", - зазначила Роуз Геттемюллер під час спілкування із журналістами за результатами переговорів.

НАТО підтримує програму регіональної повітряної безпеки, щоб Україна могла врядувати випадками порушення повітряної безпеки, зазначила вона.

Також здійснюються програми медичної реабілітації для українських військових, відбулися тренування більше 800 військових, надаються поради антикорупційним органам. НАТО допоміг розбудувати центр для моніторингу і розслідування порушень кібербезпеки та допомогає реформувати інституції безпеки і оборони України, зазначила в.о. Генсека НАТО.

Глава Уряду подякував за високу оцінку НАТО перетворень, що відбуваються в Україні.

В України та НАТО є план спільний дій, ухвалений Урядом. Найближчим часом цей план дій буде розглянутий і підписаний Президентом, зазначив Прем'єр-міністр.

"Це означає, що ми будемо поглиблювати нашу співпрацю через використання різних інструментів, у тому числі трастових фондів, які створені, в освітній сфері щодо навчань українських військових, та багатьох інших сферах, що охоплюють нашу співпрацю", - зазначив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр запросив в.о. Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер відвідати Україну.

"Ми є надійним партнером НАТО. Ми будемо все робити для того, щоб поглиблювати нашу співпрацю, робити її результати більш ефективними в інтересах безпеки на континенті і розвитку демократії", - наголосив Володимир Гройсман.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії