українська російська англійська
Володимир Кістіон закликав народних депутатів підтримати законопроект щодо платного використання газорозподільних систем
08.02.2017 | 19:32
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон закликав народних депутатів прийняти у першому читанні законопроект (реєстр. № 5558), який врегульовує питання використання газорозподільних систем.

Таку заяву зробив Володимир Кістіон на засіданні Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, де розглядався відповідний законопроект.

У ході засідання Віце-прем’єр-міністр пояснив, що колізія, яка виникла у сфері газопостачання після набрання чинності Законом України «Про ринок природнього газу», може бути вирішена, в першу чергу, шляхом законодавчого врегулювання.

«Закон про ринок природнього газу заборонив господарське відання, але не визначив, в якій формі потрібно використовувати газорозподільні системи. Для того, щоб дати відповідь, у якій формі це можна використовувати, потрібно внести точкові зміни у низку законів – «Про ринок природнього газу», «Про трубопровідний транспорт» і «Про оренду державного та комунального майна». Тільки в такому випадку ми можемо вирішити те завдання, яке прописано в законі «Про ринок природнього газу». … Зміни, запропоновані у законопроекті № 5558, фактично врегульовують цю проблематику і дають можливість у подальшому вирішити питання платного використання ГРС», - зазначив Володимир Кістіон.

Він також наголосив на тому, що більша частина газорозподільних мереж на сьогодні належить державі.

«Є різні форми власності газорозподільних мереж. За результатами тої інвентаризації, яка була проведена, понад 80% газорозподільних мереж мають державну форму власності, хоча є і комунальна, і спільна форма власності, і приватна», - зауважив Віце-прем’єр-міністр і закликав народних депутатів схвалити у першому читанні зазначений законопроект.

Довідково

Станом на сьогодні газорозподільні системи використовуються облгазами безоплатно на підставі договорів господарського відання.

Зазначені договори укладено в 2013 році Міністерством енергетики та вугільної промисловості і облгазами на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2012 № 770 «Деякі питання використання державного майна для забезпечення розподілу природного газу» (нині відповідні положення цієї постанови втратили чинність).

На час укладення договорів, про які йдеться, прямої законодавчої заборони такої (безоплатної) передачі не існувало.

У квітні 2015 року, з прийняттям Закону України «Про ринок природного газу», встановлено заборону використовувати газорозподільні мережі, власником яких є держава, на праві господарського відання.

При цьому Закон «Про оренду державного та комунального майна» (стаття 4), забороняють платне використання (оренду) газорозподільних систем.

Розроблений Кабінетом Міністрів у співпраці з народними депутатами проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення використання газорозподільних систем) (реєстр № 5558) дозволяє вирішити вказані проблеми і забезпечити платне використання ГРС.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
27 квітня Оксана Маркарова візьме участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Регіональний розвиток України: проблеми та перспективи"
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
28 квітня відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога у боротьбі з корупцією в охороні здоров'я"
27 квітня - прес-брифінг, присвячений Всесвітньому тижню імунізації в Україні
27 квітня у Мінмолодьспорту вітатимуть чемпіонів Європи з дзюдо Георгія Зантараю та Дар`ю Білодід
27 квітня відбудеться засідання круглого столу на тему "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці"
27 квітня відбудеться запуск проекту Європейського Союзу щодо створення 20 зразкових відділів поліції
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"