українська російська англійська
Володимир Кістіон закликав народних депутатів підтримати законопроект щодо платного використання газорозподільних систем
08.02.2017 | 19:32
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон закликав народних депутатів прийняти у першому читанні законопроект (реєстр. № 5558), який врегульовує питання використання газорозподільних систем.

Таку заяву зробив Володимир Кістіон на засіданні Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, де розглядався відповідний законопроект.

У ході засідання Віце-прем’єр-міністр пояснив, що колізія, яка виникла у сфері газопостачання після набрання чинності Законом України «Про ринок природнього газу», може бути вирішена, в першу чергу, шляхом законодавчого врегулювання.

«Закон про ринок природнього газу заборонив господарське відання, але не визначив, в якій формі потрібно використовувати газорозподільні системи. Для того, щоб дати відповідь, у якій формі це можна використовувати, потрібно внести точкові зміни у низку законів – «Про ринок природнього газу», «Про трубопровідний транспорт» і «Про оренду державного та комунального майна». Тільки в такому випадку ми можемо вирішити те завдання, яке прописано в законі «Про ринок природнього газу». … Зміни, запропоновані у законопроекті № 5558, фактично врегульовують цю проблематику і дають можливість у подальшому вирішити питання платного використання ГРС», - зазначив Володимир Кістіон.

Він також наголосив на тому, що більша частина газорозподільних мереж на сьогодні належить державі.

«Є різні форми власності газорозподільних мереж. За результатами тої інвентаризації, яка була проведена, понад 80% газорозподільних мереж мають державну форму власності, хоча є і комунальна, і спільна форма власності, і приватна», - зауважив Віце-прем’єр-міністр і закликав народних депутатів схвалити у першому читанні зазначений законопроект.

Довідково

Станом на сьогодні газорозподільні системи використовуються облгазами безоплатно на підставі договорів господарського відання.

Зазначені договори укладено в 2013 році Міністерством енергетики та вугільної промисловості і облгазами на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2012 № 770 «Деякі питання використання державного майна для забезпечення розподілу природного газу» (нині відповідні положення цієї постанови втратили чинність).

На час укладення договорів, про які йдеться, прямої законодавчої заборони такої (безоплатної) передачі не існувало.

У квітні 2015 року, з прийняттям Закону України «Про ринок природного газу», встановлено заборону використовувати газорозподільні мережі, власником яких є держава, на праві господарського відання.

При цьому Закон «Про оренду державного та комунального майна» (стаття 4), забороняють платне використання (оренду) газорозподільних систем.

Розроблений Кабінетом Міністрів у співпраці з народними депутатами проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення використання газорозподільних систем) (реєстр № 5558) дозволяє вирішити вказані проблеми і забезпечити платне використання ГРС.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій