українська російська англійська
Володимир Гройсман зустрівся із наймолодшим доктором фізико-математичних наук Ольгою Броварець - автором сенсаційного відкриття, яке може перемогти рак
02.02.2017 | 17:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся із Ольгою Броварець, наймолодшим доктором фізико-математичних наук в Україні, чиє відкриття щодо дослідження мутацій в ДНК відкрило можливість до створення у недалекому майбутньому ліків від раку.

Глава Уряду поспілкувався із талановитою вченою про її наукове відкриття, а також плани щодо його практичного впровадження.

Також Володимир Гройсман та Ольга Броварець обговорили шляхи реформування системи академічної науки в Україні в цілому та створення системи мотивації для молодих вчених.

На переконання Прем'єр-міністра, система фінансування академії наук України та мотивації для вчених має бути змінена таким чином, аби забезпечити провадження усього циклу - від проведення наукового дослідження до практичного запровадження його результатів.

Володимир Гройсман зазначив, що наприкінці року зустрівся із вченими Національної академії наук України щодо проблемних питань наукової сфери. Найближчим часом відбудеться друге обговорення.

"Я би хотів почути, як змінити систему фінансування науки. Мене цікавить увесь цикл: дослідження - результат - впровадження. Ці речі ми маємо опрацювати так, щоб ця система почала працювати, - підкреслив Глава Уряду. - Тут треба шукати відповіді. Я готовий докладати усі зусилля, щоб туди інвестувати".

"Треба змінювати саму систему фінансування науки, підвищувати ефективність використання ресурсів, - наголосив Володимир Гройсман. - Коли ми будемо розуміти, що система потребує більше фінансування, але вона буде продукувати продукт зовсім іншого ґатунку, ми будемо знаходити ці кошти і їх інвестувати".

Також потрібно розробити модель створення матеріально-технічної бази, забезпечення спеціальним обладнанням наукових закладів, зауважив Володимир Гройсман.

Глава Уряду зазначив, що обсяг фінансування Національної академії наук України за рахунок коштів загального фонду держбюджету в 2017 році визначений у сумі 2 млрд 701,8 млн грн, що на 641,2 млн грн, або на 31,1% більше за обсяг фінансування 2016 р. Це зростання відбулося вперше після трирічного зменшення.

"Я дуже радію, коли українці здобувають світове визнання у всіх сферах життя. Ми маємо прекрасні здібності, все для того, щоб бути успішними. І я радію, коли очікування підтверджуються", - зазначив Глава Уряду.

"Бажаю успіхів і хочу, щоб ви досягли усіх вершин у науці. Якщо ваше відкриття дасть можливість людям долати важкі хвороби, такі як онкологічні захворювання, я думаю, що це не просто відкриття – це місія, щоб допомагати людям і рятувати їм життя", - наголосив Прем'єр-міністр.

"Розцінюю нашу зустріч, як вашу увагу до наукової молоді, яка торує свій шлях до науки, і до проблем, з якими вона стикається на цьому шляху. Науковій молоді надзвичайно важливо мати шанс на реалізацію в Україні, рідній державі, щоб застосувати свій талант і потенціал. Для цього потрібні достойні умови для життя та праці", - зазначила науковець Ольга Броварець.

Довідково

Ольга Олександрівна Броварець - провідний науковий співробітник відділу молекулярної та квантової біофізики в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України.

Вчена вирахувала закономірність, з якою пари хромосом з мутацією вбудовуються в ДНК людини, в результаті чого виникають небезпечні і смертельні хвороби, зокрема рак.

Ольга Броварець стала лауреаткою премії Scopus Awards Ukraine 2016 року в номінації "Найкращий колектив вчених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій" разом з доктором біологічних наук Дмитром Говоруном.

У 2011 р. - захистила кандидатську дисертацію на тему "Фізико-хімічна природа спонтанних та індукованих мутагенами транзицій і трансверсій". У 2015 р. - докторську дисертацію: "Мікроструктурні механізми виникнення спонтанних точкових мутацій". На початку 2016 р. стала наймолодшим доктором фізико-математичних наук України у віці 29 р.

Науковець має високі наукометричні показники: індекс Гірша 22 у Scopus (914 цитувань, 44 документи) і 22 у Google Scholar (1055 цитувань). Загальна кількість прочитань розділу у міжнародній монографії за її співавторства становить 3600 разів.

Ольга Олександрівна - авторка понад 100 наукових праць, опублікованих переважно у провідних міжнародних виданнях. Профіль в Research Gate вже прочитали понад 3 500 разів.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії