українська російська англійська
МОН зацікавлено в естонському досвіді реформування змісту освіти, - Лілія Гриневич на зустрічі з Послом Естонської Республіки
01.02.2017 | 11:55
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

При підготовці реформи середньої освіти МОН зацікавлено в естонському досвіді реформування змісту освіти. У 2015 році Естонія отримала дуже високі результати у міжнародному дослідженні PISA, зайнявши за напрямком Science (інтегрований курс природничих дисциплін) третє міcце у світі. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з Послом Естонської Республіки в Україні Гертом Антсу.

Міністр наголосила, що підвищення якості викладання та вивчення природничих дисциплін – це важливий пріоритет МОН. У бюджеті на 2017 рік закладено 300 млн на оснащення природничих кабінетів в опорних школах, створюються нові стимули для талановитої молоді навчатися на педагогічних спеціальностях математично-природничого циклу. Зокрема, йдеться про підвищення стипендій при навчанні на окремих спеціальностях, де мінімальна стипендія складає 1400 грн, а підвищена – 2036 грн.

“Оновлення змісту освіту – важливий виклик для нас. Ви вже цей шлях пройшли і зробили це більш ніж успішно. Зараз ми починаємо створювати нові освітні стандарти, крім того, нам потрібно буде змінювати мережу шкіл при створенні старшої профільної школи. На цьому шляху є свої пастки і з вашою допомогою ми зможемо їх оминути”, - додала Лілія Гриневич.

Керівник шкільної мережі Міністерства освіти і науки Естонії Калле Кюттіс, що також був на зустрічі, зазначив, що дійсно Естонія досягнула значних результатів, але зараз реформа ще не дійшла кінця. Він підкреслив, що усі такі зміни неминуче зіштовхуються із супротивом, тому політично це є дуже складно.

“При реорганізації мережі ми зіштовхнулися зі значним спротивом місцевої влади, тому єдиним виходом у нашому випадку було будувати нові, сучасні старші школи-гімназії і приваблювати дітей в них. Це вдалося, таким чином школи, де діти навчалися як в базовій, так і в старшій, поступово реорганізовуються в базові школи” – поінформував Калле Кюттіс.

Посол Естонської Республіки Герт Антсу зазначив, що сьогоднішній Міністр освіти і науки Естонії  Майліс Репс знає багато про Україну і позитивно налаштована щодо співпраці.

Можливо, міністрам обох країн вдасться поспілкуватися в телефонному режимі і більш детально обговорити деталі подальшої співпраці.

Також у Міністерстві освіти і науки України проходив семінар «Досвід Естонії – на допомогу реформам професійної освіти в Україні, Волинська область». На заході обговорювали ключові фактори естонського успіху в PISA, реформи в професійно-технічній освіті, інтеграцію дітей з особливими освітніми потребами та розглядали досвід Естонського освітнього проекту, що проходив у Волинській області.

Довідково

У 2016 році за ініціативи естонської сторони була розпочата співпраця освітян Волині з Фондом INNOVE (Естонія) в рамках проекту «Обмін естонським досвідом для підтримки розвитку професійної освіти і навчання в Україні – Західноукраїнському регіоні».

Міжнародна програма з оцінювання освітніх досягнень учнів (англ. Programme for International Student Assessment, PISA) — міжнародне дослідження, координоване ОЕСР. Його метою є отримання порівнюваних даних про рівень знань і вміння їх застосовувати на практиці учнів, віком 15 років, з метою підвищення якості викладання і організації систем освіти. У 2018 році участь у дослідженні вперше має взяти Україна.

У дослідженні PISA вивчаються знання та уміння дітей 15 років за трьома  основними напрямками: читання та інтерпретація (англ. reading literacy), математика (англ. mathematical literacy) і знання у галузі природничих наук (англ. scientific literacy).

У 2015 році Естонська Республіка посіла в рейтингах за результатами дослідження: 9 місце в світі з математики, 3 місце зі знань дітей в галузі природничих наук та 6 місце за результатами з читання.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі