українська російська англійська
Ольга Трофімцева розповіла про розвиток аграрного сектору України в контексті європейської інтеграції
30.01.2017 | 10:44
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Розвиток аграрного сектору України в контексті європейської інтеграції. Це питання розглядалося на панельній дискусії за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої в рамках 10-го Економічного Форуму «Європа - Україна».

Даний масштабний захід за участю представників політики, суспільства, бізнесу з ЄС та України відбувався цього року у польському місті Жешов 27-28 січня.

«Швидкий розвиток українського аграрного сектору для європейських аграріїв несе більше додаткових шансів, ніж загроз, тому що створює додаткові можливості для співпраці та спільних інвестиційних проектів у різних підгалузях», - заявила заступник Міністра в своїй презентації.

Ольга Трофімцева зазначила, що дискусія з представниками аграрного сектору Польщі показала, що польські колеги високо оцінюють перспективи співпраці у рамках Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною, тому що це знижує рівень торговельних та інвестиційних бар’єрів для бізнесу обох країн. Також наближає українських виробників до європейських стандартів у виробництві та переробці аграрної продукції.

За словами Ольги Трофімцевої, особливо цікавими для польських колег є такі напрямки співпраці, які б дозволили розвивати більш тісний контакт у прикордонних регіонах обох країн. Зокрема, тут можуть бути здійснені спільні проекти з переробки, зі створення логістичних центрів та розвитку зеленого туризму, а також з виробництва та реалізації регіональних продуктів, наприклад, із захищеними географічними назвами. «Цікаво було почути, що польські аграрії розуміють як ніхто, що їх як великого аграрного виробника європейські фермери боялись не менше, ніж бояться зараз українського, коли Польща вступала до ЄС у 2004 році. А тому вони досить прагматично відносяться до перспектив розширення присутності українського аграрного бізнесу на європейських теренах», - розповіла заступник Міністра після дискусії. Вона додала, що Польща є сусідом для України, а також одним з найбільших торговельних партнерів в аграрній галузі.

«Тому ми як  Міністерство будемо і надалі розвивати плідну співпрацю в аграрному секторі з нашими польськими колегами. Як показав форум, ця зацікавленість є взаємною», - резюмувала Ольга Трофімцева.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії