українська російська англійська
Павло Розенко: Ми ініціюємо великий національний проект з відродження "Хортиці"
27.01.2017 | 16:25
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулася нарада щодо державної підтримки розвитку Національного заповідника «Хортиця». У нараді взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, керівництво Запорізької ОДА та міської ради, генеральний директор Національного заповідника «Хортиця», представники Міністерства фінансів України та інших ЦОВВ, народні депутати, науковці.

«Ми хочемо розвитку «Хортиці» надати новий імпульс і розкрити повністю колосальний потенціал цього надважливого об'єкту природної, культурної та історичної спадщини України. Протягом багатьох років з «Хортицею» боролися як з проявом українського національного духу. Але завдяки зусиллям небайдужих українців і меценатів, на сьогодні Національний заповідник «Хортиця» є одним з найбільш відвідуваних осередків культури нашої держави і є безумовним лідером у Запорізькому регіоні. Зараз настав час і державі докласти своїх зусиль для його розвитку. Ми маємо показати нашу «Хортицю» всьому світові», - сказав Павло Розенко.

«Саме тому ми ініціюємо великий національний проект з відродження «Хортиці». Кабінет Міністрів України має намір забезпечити системне фінансування  заходів з розвитку Національного заповідника з Державного бюджету України. І я, як Віце-прем’єр-міністр України, готовий взяти це питання на особистий контроль і докласти всіх зусиль, щоб наша мета була реалізована на високому рівні», - наголосив він.

Павло Розенко зазначив, що реалізація проекту передбачає напрацювання плану дій, у якому буде відображене комплексне бачення розвитку заповідника, чіткий графік реалізації заходів та потреби у фінансування з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Як відомо, у 1993 році заповіднику на о. Хортиця – першому серед подібних закладів України надано статус національного. На сьогодні у заповіднику сформований потужний експозиційний комплекс, до складу якого входять Музей історії запорозького козацтва та відроджена Запорозька Січ. Гості Хортиці мають змогу ознайомитись з колекцією старовинних суден, піднятих з дна Дніпра, та культовими об’єктами доби міді-бронзи.

До складу Національного заповідника «Хортиця» входить Кам’янська Запорозька Січ першої половини XVIII ст. в Бериславському районі Херсонської області, єдина не затоплена Каховським водосховищем.

Серед першочергових планів із розвитку закладу – реконструкція Музею історії запорозького козацтва, добудова історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» та вдосконалення туристичної інфраструктури острова.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії