українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року
25.01.2017 | 14:58
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Розпочинаємо засідання Уряду.

Хотів би підкреслити на початку, що ми з вами фактично розпочали обговорення середньострокового плану дій – наших дій до 2020 року. Вчора у мене відбулася дуже цікава дискусія за участі міністрів, які пов`язані з фінансово-економічним блоком діяльності Уряду, з питанням розвитку економіки. Зустрілися з експертним середовищем, проговорили той середньостроковий план дій, який є вже абсолютною реальністю.

У 2016 році нам вдалося забезпечити макроекономічну стабілізацію, і ми говорили про те, що ми доб`ємося і забезпечимо економічне зростання. Так і відбулося. За підсумками 2016 року ми маємо позитивний сигнал щодо економічного зростання тоді, коли ми знаємо, що 2014-2015 рік ми мали від 6 до 10% падіння. Врешті-решт в 2016 році це падіння було зупинено, і ми перейшли до зростання.

Очевидним є той факт, що зростання потрібно підсилювати. І системна, наголошую, робота, пов`язана з розвитком національної економіки дасть можливість нам пришвидшити це зростання. Пришвидшене зростання відразу буде відчутне для українських громадян – робота, зарплата, продукція, вища купівельна спроможність. Але для цього нам потрібно зробити ряд дуже серйозних і конкретних речей.

І вчора на круглому столі за участі експертів ми обговорювали абсолютно конкретні кроки, які дадуть нам можливість забезпечити сталий економічний ріст. Важливо тут сьогодні подивитися на 2017, 2018, 2019 і 2020 роки, і ми передбачаємо, що цей план дій буде передбачений на 4 роки.

Я б дуже хотів, щоб це був план не те, щоб нашого Уряду або план Гройсмана, це має бути план дій України. Він має бути настільки об`єднуючим, щоб всі ті, хто насправді вболівають за Україну, долучилися до його і формування, і виконання.

Післязавтра у нас відбудеться зустріч з експертами щодо розділу освіти, розвитку людського капіталу. Сьогодні ми будемо говорити про план дій щодо розвитку реформування державної служби.

Фактично ми максимально швидко вийдемо з вами на покроковий план дій. Це не якийсь черговий документ, який хтось напише, хтось затвердить, презентує і потім покине його десь на узбіччі.

Це реальний документ, в якому дуже чітко буде визначено, що має зробити кожне міністерство в своєму секторі відповідальності для того, щоб забезпечити і економічне зростання, і забезпечення соціальної справедливості у нашій країні, і реформування в системі інфраструктури, підвищення якості освіти, тому що і секторальні реформи мають сьогодні надважливе значення для нашої держави.

Дуже важливо, щоб і міністерства, які проводять сьогодні круглі столи і обговорення, максимально охопили коло учасників. На момент завершення обговорення ми маємо отримати об'єднуючий документ, і я всіх закликатиму об'єднатися навколо виконання цього документа, тому що в ньому будуть питання, пов'язані з роботою Уряду, Парламенту, інших органів влади. Тобто нам потрібно об'єднатися навколо того, щоб цей план став реальністю. І завдання в мене абсолютно зрозуміле для всіх нас: економічний ріст, вищі зарплати для українців, для людей – робота, нормальна інфраструктура, якісна освіта, якісна охорона здоров'я. Я думаю, що за 3-4 роки в середньостроковій перспективі ми можемо досягти тут успіху і підвищити зарплати, конкурентоздатність нашої економіки, залучати більше інвестицій. Ми можемо створити заходи, які дозволять подовжити тривалість життя для українців. Ми зможемо досягти більшого успіху з впровадженням концепції нової української школи, якості середньої освіти і т.д.

Ми нещодавно розмовляли про наші інфраструктурні проекти, і дуже важливо, щоб ми починали рік з чіткого усвідомлення реалізації завдань по інфраструктурі. Нещодавно ми з вами заслухали інформацію про стратегію розвитку українських доріг, яку презентував керівник "Укравтодору". Сьогодні я запросив керівника "Укрзалізниці" для того, щоб він повідомив про те, яким був 2016 рік, які плани на 2017 рік. Головне – я би хотів почути сьогодні не тільки керівника правління "Укрзалізниці", а й голову спостережної ради, яку ми з вами призначали, першого заступника Міністра інфраструктури. Тобто, фактично це орган управління "Укрзалізниці" і орган контролю за діями "Укрзалізниці".

Наступним ми маємо заслухати питання портів, розвитку української авіації. Дуже важливо, щоб ми теж побачили, які в нас є перспективи, які потрібні рішення Уряду, Парламенту для того, щоб розвивати наші можливості. На жаль, я думаю, що ми не повністю ще використовуємо наші транзитні можливості, наші коридори, які можуть нас зв'язувати з іншими країнами.

І тут потрібна скоординована робота в усіх напрямках наших сполучень для того, щоб ми формували єдиний простір, який буде один одного доповнювати: це й дорога, це й залізниця, це й морські порти та безпосередньо авіація; в тому числі як розвиток міжнародного сполучення, так і розвиток внутрішнього сполучення. Я думаю, що за останні роки ми отримали достатньо непогану перспективу щодо розвитку авіасполучень всередині нашої країни.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 липня відзначатимуть Міжнародний день Дністра
2 липня відбудуться заходи з відзначення 25-ї річниці Військово-Морських Сил ЗС України
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
30 червня - проведення Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
28 червня відбудеться флеш-моб до Дня Конституції України за участі Міністра юстиції України
27-28 червня Павло Клімкін здійснить робочий візит до Італійської Республіки
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України