українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року
25.01.2017 | 14:58
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Розпочинаємо засідання Уряду.

Хотів би підкреслити на початку, що ми з вами фактично розпочали обговорення середньострокового плану дій – наших дій до 2020 року. Вчора у мене відбулася дуже цікава дискусія за участі міністрів, які пов`язані з фінансово-економічним блоком діяльності Уряду, з питанням розвитку економіки. Зустрілися з експертним середовищем, проговорили той середньостроковий план дій, який є вже абсолютною реальністю.

У 2016 році нам вдалося забезпечити макроекономічну стабілізацію, і ми говорили про те, що ми доб`ємося і забезпечимо економічне зростання. Так і відбулося. За підсумками 2016 року ми маємо позитивний сигнал щодо економічного зростання тоді, коли ми знаємо, що 2014-2015 рік ми мали від 6 до 10% падіння. Врешті-решт в 2016 році це падіння було зупинено, і ми перейшли до зростання.

Очевидним є той факт, що зростання потрібно підсилювати. І системна, наголошую, робота, пов`язана з розвитком національної економіки дасть можливість нам пришвидшити це зростання. Пришвидшене зростання відразу буде відчутне для українських громадян – робота, зарплата, продукція, вища купівельна спроможність. Але для цього нам потрібно зробити ряд дуже серйозних і конкретних речей.

І вчора на круглому столі за участі експертів ми обговорювали абсолютно конкретні кроки, які дадуть нам можливість забезпечити сталий економічний ріст. Важливо тут сьогодні подивитися на 2017, 2018, 2019 і 2020 роки, і ми передбачаємо, що цей план дій буде передбачений на 4 роки.

Я б дуже хотів, щоб це був план не те, щоб нашого Уряду або план Гройсмана, це має бути план дій України. Він має бути настільки об`єднуючим, щоб всі ті, хто насправді вболівають за Україну, долучилися до його і формування, і виконання.

Післязавтра у нас відбудеться зустріч з експертами щодо розділу освіти, розвитку людського капіталу. Сьогодні ми будемо говорити про план дій щодо розвитку реформування державної служби.

Фактично ми максимально швидко вийдемо з вами на покроковий план дій. Це не якийсь черговий документ, який хтось напише, хтось затвердить, презентує і потім покине його десь на узбіччі.

Це реальний документ, в якому дуже чітко буде визначено, що має зробити кожне міністерство в своєму секторі відповідальності для того, щоб забезпечити і економічне зростання, і забезпечення соціальної справедливості у нашій країні, і реформування в системі інфраструктури, підвищення якості освіти, тому що і секторальні реформи мають сьогодні надважливе значення для нашої держави.

Дуже важливо, щоб і міністерства, які проводять сьогодні круглі столи і обговорення, максимально охопили коло учасників. На момент завершення обговорення ми маємо отримати об'єднуючий документ, і я всіх закликатиму об'єднатися навколо виконання цього документа, тому що в ньому будуть питання, пов'язані з роботою Уряду, Парламенту, інших органів влади. Тобто нам потрібно об'єднатися навколо того, щоб цей план став реальністю. І завдання в мене абсолютно зрозуміле для всіх нас: економічний ріст, вищі зарплати для українців, для людей – робота, нормальна інфраструктура, якісна освіта, якісна охорона здоров'я. Я думаю, що за 3-4 роки в середньостроковій перспективі ми можемо досягти тут успіху і підвищити зарплати, конкурентоздатність нашої економіки, залучати більше інвестицій. Ми можемо створити заходи, які дозволять подовжити тривалість життя для українців. Ми зможемо досягти більшого успіху з впровадженням концепції нової української школи, якості середньої освіти і т.д.

Ми нещодавно розмовляли про наші інфраструктурні проекти, і дуже важливо, щоб ми починали рік з чіткого усвідомлення реалізації завдань по інфраструктурі. Нещодавно ми з вами заслухали інформацію про стратегію розвитку українських доріг, яку презентував керівник "Укравтодору". Сьогодні я запросив керівника "Укрзалізниці" для того, щоб він повідомив про те, яким був 2016 рік, які плани на 2017 рік. Головне – я би хотів почути сьогодні не тільки керівника правління "Укрзалізниці", а й голову спостережної ради, яку ми з вами призначали, першого заступника Міністра інфраструктури. Тобто, фактично це орган управління "Укрзалізниці" і орган контролю за діями "Укрзалізниці".

Наступним ми маємо заслухати питання портів, розвитку української авіації. Дуже важливо, щоб ми теж побачили, які в нас є перспективи, які потрібні рішення Уряду, Парламенту для того, щоб розвивати наші можливості. На жаль, я думаю, що ми не повністю ще використовуємо наші транзитні можливості, наші коридори, які можуть нас зв'язувати з іншими країнами.

І тут потрібна скоординована робота в усіх напрямках наших сполучень для того, щоб ми формували єдиний простір, який буде один одного доповнювати: це й дорога, це й залізниця, це й морські порти та безпосередньо авіація; в тому числі як розвиток міжнародного сполучення, так і розвиток внутрішнього сполучення. Я думаю, що за останні роки ми отримали достатньо непогану перспективу щодо розвитку авіасполучень всередині нашої країни.

 

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду