українська російська англійська
Володимир Гройсман: Успіх "Укрзалізниці" не повинен бути заручником особистих відносин. Мені важливо, щоб українська залізниця була успішна
25.01.2017 | 13:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Успіх "Укрзалізниці" не повинен стати заручником особистих відносин, переконаний Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Про це він зазначив на засіданні Кабінету Міністрів України у середу, коментуючи попередні виступи Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та Голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Войцеха Балчуна.

"Я хочу досягти успіху української залізниці. Я буду підтримувати нові вагони, нові локомотиви, нові робочі місця, повне завантаження підприємств "Укрзалізниці", якісні сервіси для пасажирів", - наголосив Володимир Гройсман.

Голова Уряду закликав керівництво Міністерства інфраструктури до конструктивної взаємодії з ПАТ "Укрзалізниця".

"Міністр - це серйозна особа, яка має допомогти, підтримати і привести до успіху. Міністр не може дозволяти собі особистих відносин по відношенню до підлеглих. Я би не хотів, щоби особисті відносини зробили заручником успіх української залізниці. Для мене важливо, щоб українська залізниця була успішна", - наголосив Голова Уряду.

"Як Прем'єр-міністр я зроблю все для того, щоб українська залізниця була успішна. Я думаю, що це те, що має нас об'єднувати", - підкреслив Володимир Гройсман.

"Треба розвиватися, працювати на Україну, і робити це разом, а чвари залишайте вдома", - наголосив він.

Прем'єр-міністр зауважив, що Уряд прийняв рішення про підпорядкування "Укрзалізниці" Кабінету Міністрів та пообіцяв його підписати.

"Що би я хотів сьогодні підтримати – це розвиток "Укрзалізниці". Це одне з найбільших державних підприємств, компаній. Тут важливо, щоб кожна дія менеджменту була відкритою публічною, якісною. Тоді буде успіх", - зауважив раніше Володимир Гройсман.

Голова Уряду зазначив, що у Міністерства інфраструктури залишається контроль над компанією, оскільки перший заступник міністра є Головою Наглядової ради "Укрзалізниці": "Ви як міністерство інфраструктури можете абсолютно повністю готувати нормативні акти, бути регуляторами усієї інфраструктури країни", - зауважив Володимир Гройсман, звертаючись до Володимира Омеляна.

Водночас Прем'єр-міністр зазначив, що перед керівництвом "Укрзалізниці" стоїть багато завдань, які треба вирішити в середньостроковій перспективі. Але за один день, їх вирішити вкрай важко, наголосив Володимир Гройсман.

Так, за його словами, "не встиг Балчун вийти на роботу, йому вже вдягли на голову проблему 20 років, що немає вагонів в Україні. Що вони за 2 місяці зникли? Я думаю, раніше", зауважив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр підкреслив професійність нового керівника ПАТ "Укрзалізниця", що мав відповідний попередній фаховий досвід. Він також подякував керівництву "Укрзалізниці" за нормальне закінчення компанією 2016 року.

Володимир Гройсман наголосив, що компанія роками слугувала годівницею для корупціонерів. За 25 років незалежності були лише окремі роки, коли "Укрзалізниця" розвивалася.

Так, після запровадження державних закупівель через систему ProZorro було вже заощаджено 500 млн грн – "це все те, що постійно розходилося по кишеня. Тому і так важко сьогодні і менеджменту, і наглядовій раді боротися, тому що кожного разу доводиться комусь давати по рукам, ліквідовувати якісь схеми".

Голова Уряду переконаний, що план реформування компанії на 2017 рік, який ставить перед собою наглядова рада і правління, є абсолютно реальним.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії