українська російська англійська
Тарас Кутовий: Світ визнав Україну перспективним продовольчим донором
24.01.2017 | 09:51
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий завершив офіційний візит до Німеччини з метою участі у Глобальному форумі з продовольства і сільського господарства, який проходив днями у Берліні в рамках Міжнародної агропромислової виставки «Зелений тиждень».

Робоча поїздка тривала 3 дні, під час яких Міністр виступив на Глобальному форумі «Сільське господарство і вода - ключ до забезпечення світової продовольчої безпеки», представив інвестиційну привабливість України під час конференції «Стійке зростання - фактори успіху та стратегічні варіанти для сільгоспмашинобудівного сектору України», зустрівся з єврокомісаром та міністром Німеччини, провів низку двосторонніх переговорів з міністрами Індії, Аргентини, Литви, Латвії, Чехії, Угорщини.

Так, у своєму виступі на Глобальному форумі з продовольства і сільського господарства "Сільське господарство і вода - ключ до забезпечення світової продовольчої безпеки" (Форум) очільник українського відомства наголосив, що для розв’язання світової продовольчої кризи та нарощування об’ємів виробництва зерна вкрай важливими є питання відновлення та розвитку зрошувальних систем.

«Згідно висновків ФАО, Україну віднесено до числа держав, які в перспективі можуть стати світовими продовольчими донорами. За умови відновлення та розвитку зрошувальних систем, Україна матиме можливості для нарощування виробництва зерна до 100 млн т на рік та для збільшення продовольства в обсягах, достатніх для 400- 500 млн людей», - зазначив Тарас Кутовий.

Під час конференції «Стійке зростання - фактори успіху та стратегічні варіанти для сільгоспмашинобудівного сектору України» Тарас Кутовий повідомив, що Україна буде всесторонньо підтримувати розвиток локального виробництва сільськогосподарської техніки. «Зараз Україна являє собою перспективний майданчик для сільськогосподарського машинобудування. Тому закликаю міжнародних виробників техніки та інвесторів розширювати та переносити своє виробництво в Україну. Адже для цього у нас є усі умови – зручні технічні території, підготовлені інженери та фахівці, стабільний попит на продукцію цього сегменту», - розповів Міністр.

Окрім того, керівник Мінагрополітики зустрівся з Комісаром ЄС з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів Витянісом Андріукайтісом. З єврокомісаром було домовлено про проведення спільних заходів щодо боротьби з АЧС, активно взаємодіяти в питаннях ветеринарії та фітосанітарії.

Плідною виявилася зустріч очільника українського Міністерства з Федеральним Міністром з питань продовольства та сільського господарства п. Крістіаном Шмідтом, у ході якої сторони відмітили ефективну співпрацю в рамках Українсько-Німецького Аграрного Комітету та важливість розвитку двосторонньої співпраці в рамках міжнародних проектів.

«Важливими для нас питаннями у співпраці з Німеччиною залишаються залучення інноваційних технологій в агропромислове виробництво, забезпечення європейських стандартів якості та безпеки продуктів харчування, питання біоенергетики», - повідомив Тарас юКутовий.

Також Міністр аграрної політики та продовольства України провів низку зустрічей зі своїми колегами з Литви, Латвії, Чехії, Угорщини. Під час переговорів були розглянуті питання можливості розширення доступу української продукції на ринок ЄС, залучення інноваційних технологій у виробництво, забезпечення європейських стандартів якості та безпеки, перспективи біоенергетики, продовження роботи щодо адаптації українського законодавства в рамках проектів TWINNING.

За результатами, вже у лютому цього року відбудеться офіційний візит Міністра сільського господарства Чехії до України. На квітень заплановано проведення Українсько-Угорського Агрофоруму.

Під час зустрічей з міністрами з Індії та Аргентини були обговорені питання розширення товарообігу аграрної продукції, безпечності харчових продуктів, євроінтеграції, співробітництва у сфері АПК. З метою напрацювання подальших конкретних напрямків співробітництва вже є домовленості щодо офіційного візиту до Міністра аграрної політики та продовольства України до Індії та Аргентини.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії