українська російська англійська
МОН відновлює співпрацю зі Світовим банком: планують почати з проекту із загальним бюджетом 400 тис. доларів США
20.01.2017 | 18:03
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Міністерство освіти і науки України зацікавлено у відновленні співпраці зі Світовим банком і сподівається на підтримку установи в проведенні реформ. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з директором Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

«Світовий банк має дуже широку активність у пострадянських країнах. На жаль, Міністерство освіти і науки має не досить хорошу історію стосунків з вашою установою в попередні періоди. Але зараз Міністерство змінилося, і ми переконані, що робота Світового банку в Україні в напрямку освіти буде дуже продуктивною та допоможе нашій країні», – зазначила Лілія Гриневич.

На фінальній стадій перемовин знаходиться проект «Зміцнення формування політики на основі доказових даних із використанням освітньої статистики й аналізу», що реалізовуватиметься у співпраці зі Світовим банком.

Проект складається з трьох компонентів. Перше, розвиток інтегрованої Інформаційної системи освіти, яка об’єднуватиме освітні бази даних, включатиме створення порталу відкритих даних. Друге, підготовка до участі в Програмі міжнародного оцінювання учнів (PISA). І третє, зміцнення Інституту освітньої аналітики, що має стати провідною установою в сфері освітньої статистики й аналітики в Україні.

Термін реалізації проекту – 2 роки, загальна вартість – 400 тис. доларів США. Для його впровадження Світовий банк надасть 340 тис. доларів гранту, а решту забезпечить Інститут освітньої аналітики шляхом покриття адміністративних витрат установи.

Міністр також розказала представникам Світового банку про пріоритети МОН на середньострокову перспективу. Серед них – забезпечення якості вищої освіти, модернізація професійно-технічної освіти та реалізація реформи середньої освіти «Нова українська школа».

«Ми розуміємо важливість запланованих вами реформ, особливо, що стосується середньої освіти, що має безпосередній вплив на життя усього суспільства. Ті люди, з якими в мене є можливість спілкуватися, вкрай стурбовані тим, що якість освіти в українських школах падає», – наголосила директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Вона додала, що Світовий банк готовий підтримати МОН у проведенні реформ, зокрема наданням рекомендацій та аналітикою. Подальше поглиблення співпраці, на думку Сати Кахконен, можливе після того, як МОН продемонструє рішучість у проведенні реформ.

Довідково

Світовий банк (The World Bank) – це багатостороння кредитна установа, що об’єднує п’ять інституцій, діяльність яких спрямована на підвищення рівня життя в країнах, що розвиваються, шляхом надання кредитів, гарантій, грантів, аналітичних і консультативних послуг.

У 2010 році співпраця Міністерства освіти і науки України із Світовим банком була призупинена у зв’язку із невиконанням тодішньою владою своїх зобов’язань в рамках масштабного проекту «Рівний доступ до якісної освіти».

Світовий банк має досвід розробки та впровадження масштабних структурних проектів, що стосуються покращення якості освіти, вдосконалення мережі навчальних закладів та посилення ефективності управління освітою.

Для України найкращими прикладами країн з подібними проблемами є Молдова та Білорусь. У Молдові Світовий банк здійснював проект під назвою «Якісна освіта в сільській місцевості в Молдові», метою якого було зміцнити якість освіти в сільській місцевості, зокрема шляхом реорганізації мережі навчальних закладів. Білорусь у 2015 році погодила зі Світовим банком початок проекту «Модернізація системи освіти в Республіці Білорусь».

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
29 травня з робочим візитом Львівщину відвідає Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
29 травня відбудеться чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
29 травня відбудеться прес-конференція з нагоди старту п’ятирічного проекту SATREPS, що фінансується Урядом Японії
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
29 травня відбудеться прес-конференція на тему: "Міжнародний день здорового травлення: як харчуються українці?".
27 травня відбудеться презентація переданих із архіву ОУН Музею Української революції 1917-1921 років особистих речей і документів Євгена Коновальця
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій