українська російська англійська
Павло Розенко: За 2 останніх роки ми навели порядок у Пенсійному фонді України
20.01.2017 | 17:21
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко провів зустріч  із Директором Регіональної Місії USAID Сюзан Фріц під час якої, зокрема, обговорювалося питання проведення пенсійної реформи в Україні.

Віце-прем’єр-міністр поінформував представників Місії про роботу, яка була проведена у Пенсійному фонді України протягом останніх 2 років. «Протягом двох останніх років була проведена значна робота щодо наведення порядку в Пенсійному фонді України. Були проведені 2 аудити Пенсійного фонду, один з яких проводило Міністерство фінансів України. І тепер ми переконані в тому, що ми не платимо «мертвим душам», у нас немає жодних подвійних чи потрійних виплат, немає фактів корупції у пенсійному забезпеченні. Також Пенсійний фонд значно скоротив адмінвидатки та оптимізував штат. Зараз ми працюємо над покращенням якості надання послуг громадянам. Зокрема, з 1 січня 2017 року люди вже мають можливість оформити пенсію без прив’язки до місця проживання», - сказав Павло Розенко.

Щодо реформування пенсійної системи в цілому, Розенко зазначив, що потрібно відійти від локальних дискусій, які не мають довгострокового ефекту (підвищувати чи не підвищувати пенсійний вік чи страховий стаж , змінювати чи не змінювати формулу розрахунку пенсії), а працювати над стратегічним баченням розвитку пенсійної системи.  «Якою вона буде не лише завтра, а хоча б через 3-5 років», - зазначив він.

«Я вважаю, що в цілому ідеологія розвитку трирівневої пенсійної системи, яка передбачає введення накопичувального рівня і розвиток недержавного пенсійного страхування, і може стати прекрасною основою для проведення подальшої пенсійної реформи в Україні», - сказав  Віце-прем’єр.

Він зауважив, що чинним Урядом до Верховної Ради України поданий законопроект №4608, який визначає правила гри у накопичувальній системі і недержавному пенсійному страхуванні та передбачає певні кроки щодо наведення порядку в солідарній системі, зокрема, очищення Пенсійного фонду від невластивих йому соціальних виплат.

Основною проблемою у солідарній системі пенсійного забезпечення Павло Розенко назвав недостатні надходження до бюджету Пенсійного фонду через тінізацію економіки та несплату соціальних внесків. «Окрема дискусія, безперечно, стосується реформування солідарного рівня пенсійного забезпечення і протягом 2-3 місяців ми плануємо допрацювати і розглянути відповідні законопроекти в Уряді», - підсумував він.

 

версія для друку
Анонси
1 серпня відбудеться засідання комісії з конкурсного відбору незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України
1 серпня Максим Нефьодов зустрінеться з постачальниками ІТ та периферії
31 липня - засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2017 року
28 липня - кінцевий строк подачі заяв для участі в конкурсі з набору до Команди підтримки реформ при Мінприроди
28 липня - семінар у м. Рівне "ЕСКО та енергоменеджмент - ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ"
28 липня - прес-конференція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби із гепатитом
28 липня у Житомирі відбудеться прес-конференція керівного складу Командування ВДВ ЗС України з нагоди 25 річниці Дня ВДВ
28 липня відбудеться брифінг Міністра освіти і науки Лілії Гриневич
28 липня відбудеться підписання меморандуму про співпрацю між Мінмолодьспорту і програмою USAID "DOBRE"