українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року
18.01.2017 | 15:37
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Розпочинаємо засідання Уряду! Так склалося історично, що нашому Уряду потрібно вирішувати ті проблеми, які не вирішувалися десятиріччями в багатьох дуже важких сферах.

Однієї з таких сфер я хотів би сьогодні торкнутися. Це питання охорони здоров`я нашої країни. Думаю, ні для кого не секрет, що система охорони здоров`я традиційно і завжди була дуже корумпованою. Чим займалося Міністерство охорони здоров’я? Якщо хтось вважає, що традиційно Міністерство охорони здоров’я раніше займалося формуванням політики щодо самої системи охорони здоров`я, то він помиляється, тому що сьогодні є яскраве свідчення того, що системно від початку нашої незалежності системою охорони здоров`я ніхто не займався.

Інакше, якби займалися, ми мали б гарну, якісну систему охорони здоров`я, якісну систему профілактики і на 5-7 років життя довшим, ніж це сьогодні. Українці живуть менше, хворіють більше, ніж наші сусіди по Євросоюзу.

Правильна некорумпована політика в сфері охорони здоров`я дасть можливість вивести систему охорони здоров`я із стану коми, в якій вона знаходиться не один рік.

Тому я вважаю, що наше найголовніше завдання – подолати будь-які корупційні схеми у цій системі. І нова команда Міністерства охорони здоров’я на чолі з виконуючою обов`язки Міністра У.Супрун якраз і є командою, яка є абсолютно некорумпована. Це всім нам дає з вами шанс вивести систему з того стану, де вона традиційно знаходилася.

Якщо хтось і боровся за Міністерство охорони здоров’я, то боролися не за охорону здоров`я, а за те, щоб сісти на потоки в системі охорони здоров`я – на закупівлю ліків через посередницькі приватні компанії в Україні, через закупівлю обладнання в посередницькій приватній компанії, через багато інших механізмів, у тому числі і механізмів розподілу, що кому дати, а кому ні.

Вважаю, що минулим Урядом в 2015 році запровадження системи міжнародних закупівель було абсолютно виправданим і некорупційним кроком. Завдання в нас сьогодні полягає в тому, щоб придбати якомога якісніші і дешевші ліки, збільшити їх кількість і передати на місця в лікарні, щоб допомогти кожному українцю, який хворіє. І якщо б залишати стару корумповану систему, то 20, 30, 40% коштів розповзалося б по кишенях корупціонерів і ділків, які мали відношення до такого фармацевтичного розподілу.

Сьогодні є багато дискусій навколо роботи Міністерства охорони здоров'я. І в цих дискусіях, я глибоко переконаний, треба знаходити порозуміння. Але порозуміння, яке дасть можливість лікарям відчути відношення до себе, і пацієнтам, які звертаються в лікарню, що лікарні стали більш забезпеченими, що система змінюється таким чином, що вона є доброзичливою до пацієнта, а не намагатися через дискусії повернути Міністерство охорони здоров'я в минуле, в якому панувала тільки корупція і жага до наживи.

Хочу підкреслити, що як Прем’єр-міністр країни, як людина я не можу з цим погодитися, і як Прем’єр-міністр теж. Я нікому не дозволю повертати старі схеми в систему охорони здоров'я.

Натомість розумію, що багато хто, можливо, й критикує наші дії, можливо, мають і добрі наміри. Тому я би просив і Міністерство охорони здоров'я скомунікувати з цими людьми, вислухати їх, зрозуміти, в чому є проблеми. Якщо ці проблеми є, вирішити або на рівні Міністерства, або на рівні Уряду. І ми готові тут і далі підтримувати.

Хочу сконцентрувати увагу на тому і залучити всіх, хто має відношення до охорони здоров'я в нашій країні, сконцентруватися не на чварах, а сконцентруватися на справах. І яке я ставлю завдання сьогодні перед собою, перед колегами по Уряду, перед виконуючою обов'язки Міністра охорони здоров'я і командою МОЗ? У нас є конкретних декілька завдань, які ми маємо вирішити. І ряд рішень ми з вами з цього приводу приймали. Я хочу домогтися, щоб в Україні були чесні ціни на ліки, і це завдання, яке стоїть перед МОЗ.

Друга позиція – я хочу домогтися, щоб з 1 квітня 2017 року хронічно хворі, які потребують постійної підтримки медикаментами, отримували ці медикаменти безкоштовно. І ми такі кошти заклали, і цей механізм буде запущений з 1 квітня 2017 року.

Я вчора був у Чернігові і на вулиці зустрічався з жінками похилого пенсійного віку. Жіночка мені каже: "Ви знаєте, я хворію на гіпертонію, я купую ліки кожного тижня, щоб якось розкласти видатки своєї родини". Боляче це чути, тому що це є найбільш необхідне для людини. Вона хворіє, вона не винна в тому, що у неї підвищений тиск, а це може призвести до розвитку інфаркту, інсульту, і життєво необхідно ці ліки отримувати.

Тому я б хотів, щоб саме такі люди ці ліки отримали безкоштовно, і це наше завдання, по якому ми прийняли всі рішення. І з 1 квітня це треба запустити в дію.

Нам треба створити кардіоцентри в країні. Ми на це заклали 150 млн. Я хочу, щоб ті, хто мають проблеми з судинами серця, могли в кожному куточку нашої країни отримати кваліфіковану допомогу, і це наше завдання. Ми маємо добудувати "ОХМАТДИТ" і влітку маємо запустити перший корпус. Це завдання, яке ми теж виконаємо. Але над цим потрібно важко працювати.

Ми маємо забезпечити виплату підвищеної зарплати лікарям, і ми це з вами, шановні колеги, передбачили в наших пропозиціях щодо збільшення зарплати на 30% медичним працівникам. Ось навколо чого я б хотів, щоб ми концентрувалися.

Більше того, ми маємо провести в цьому році ще більш успішні закупівлі через міжнародні організації. Що таке міжнародні організації? Наприклад, Організація Об'єднаних Націй – авторитетна організація, яка має всі механізми для того, щоб закуповувати ліки без посередництва у виробника, по чесних цінах. Ось що нам потрібно сьогодні.

Тому я хотів би всім сьогодні, хто вболіває за охорону здоров'я, стати на сторону справи, результату і захисту системи від тотальної корупції. Вважаю, ці всі завдання мають нас об`єднувати, а люди мають відчути, що система змінюється, це не так просто. Тому що, наголошую, десятиріччями сотні мільярдів були витрачені на охорону здоров`я, тільки, на превеликий жаль, охорони здоров`я належного рівня ми сьогодні не маємо. Все відбувається на ентузіазмі лікарів. І нам потрібно зробити все для того, щоб і лікар був задоволений від своєї роботи, і людина, яка звертається до лікаря, була задоволена рівнем надання медичної допомоги. А той, хто потребує соціальної підтримки, має отримати її саме від держави у вигляді ліків, безкоштовної системи охорони здоров`я там, де держава може це зробити ефективно.

Ще одна річ, про яку потрібно сьогодні сказати – нам потрібно запроваджувати державне медичне страхування для українських громадян, щоб кожна людина знала, що вона застрахована державою, що їй не потрібно переживати про те, що вона завтра захворіє і не буде за що лікуватися, а цільові кошти на це лікування для кожного громадянина України будуть профінансовані вчасно і в повному обсязі.

Тому просив би всіх з розумінням віднестися до того, що я не вмію ходити назад – вмію тільки вперед і переконаний в тому, що команда Уряду і Міністерства охорони здоров’я теж має йти тільки вперед, розуміючи ті важливі висловлювання, які можуть бути з медичного середовища. Це абсолютно нормально. Я за діалог, за конструктив, за публічність врешті-решт. Тому рухаємося далі, робимо зміни, які мають відчувати люди.

 

 

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду