українська російська англійська
Юрій Аллеров: Цього року спецпризначенці Нацгвардії будуть повністю укомплектовані сучасною технікою і озброєнням
11.01.2017 | 15:26
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Командувач Національної гвардії України розповів виданню «Укрінформ» про перспективи розвитку, цьогорічні плани та вже розпочаті інноваційні проекти в діяльності підпорядкованих підрозділів.

«Першочергові плани – покращити забезпечення основних підрозділів і укомплектування бригади швидкого реагування. До слова, наразі БШР забезпечена технікою лише на 7-8 %», – повідомив Юрій Аллеров.

Однак цьогорічне бюджетне фінансування дозволить  повністю укомплектувати зазначений підрозділ новими зразками озброєння і техніки. Вже сьогодні придбано кілька снайперських комплексів і започатковано програму створення сучасної школи снайперів.

«Окрім навчання бійців снайпінгу за стандартами НАТО, вони проходитимуть курс занять з балістики, для чого передбачено спеціальну лабораторію», – зазначив Командувач Нацгвардії.

При лабораторії діятиме майстерня з підготовки та обслуговування зброї, в якій буде організовано процес спорядження снайперських патронів. Впровадження так званого «релоадінгу» – циклу переспорядження боєприпасів¬ з використанням відстріляної гільзи, дозволить значно скоротити бюджетні витрати.

«Один боєприпас коштує близько 10-15 доларів, але якщо мати складові його виробництва і самостійно переспоряджати, тоді вартість становитиме 2,5 долара. Це реальна економія державних коштів», – наголосив Командувач Нацгвардії.

На базі тренінгового центру в с. Старе Київської області протягом року планується завершити створення Міжнародного центру підготовки правоохоронних підрозділів. На його базі проводитимуться тренування підрозділів спеціального призначення, підготовка кадрів для участі в миротворчих місіях ООН та спільні навчання за участю іноземних підрозділів. Одночасно проходити підготовку в ньому зможуть понад 2,5 тисяч осіб. При створенні центру за зразок було взято навчальний центр Національної гвардії штату Каліфорнія (США).

«Ми запроваджуємо погляди і досвід сучасних армій США, Канади, Великої Британії та інших країн. Однак ми не просто копіюємо системні підходи Франції чи Туреччини, ми вибираємо те, що наразі є кращим, і те, що притаманне нам, з урахуванням нашої організаційно-штатної структури», – сказав Юрій Аллеров.

На сьогодні частково побудовано інфраструктуру центру: казарми, гуртожитки, їдальню, баню, тощо. Для подальшої розбудови центру планується залучити низку трастових фондів європейських країн.

Створення такого центру саме з міжнародним статусом було продиктовано необхідністю обопільного обміну досвідом. Це показали спільні навчання військовослужбовців Нацгвардії, більшість з яких були в АТО, та морських піхотинців США. Американська сторона продемонструвала надзвичайно ефективний цілісний підхід в індивідуальній підготовці за допомогою інструкторів. Натомість наші бійці змогли поділитися унікальним досвідом ведення бойових дій в умовах гібридної війни.

«Крім того, що ми побачили їхні системні підходи, наприкінці навчань вже американці дякували нам. Тому що досвіду ведення бойових дій в умовах, у яких ми опинилися, ще жодна армія в світі не має», – підкреслив Командувач Нацгвардії.

У 2017 році буде збільшено обсяг видатків на вирішення соціальних питань  військовослужбовців Нацгвардії. Зокрема, на будівництво нових казарм, гуртожитків і житла заплановано близько 200 мільйонів гривень.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"
24 квітня відбудеться прес-брифінг Міністра юстиції Павла Петренка
24 квітня 2017 року відбудеться прес-конференція з нагоди Українського тижня імунізації "Як досягти європейського рівня імунізації"
24 квітня - конференція-відкриття проекту Twinning із наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин
24 квітня відбудеться робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Литовської Республіки
24 квітня відбудеться робоча зустріч присвячена питанню виконання міжнародних зобов'язань
22 та 23 квітня у Києві відбудуться Національні "Ігри Нескорених" - завершальний етап відбору до національної збірної "TEAM UKRAINE"
24 квітня відбудеться брифінг заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка
21-22 квітня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснить офіційний візит до Грузії