українська російська англійська
Юрій Аллеров: Цього року спецпризначенці Нацгвардії будуть повністю укомплектовані сучасною технікою і озброєнням
11.01.2017 | 15:26
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Командувач Національної гвардії України розповів виданню «Укрінформ» про перспективи розвитку, цьогорічні плани та вже розпочаті інноваційні проекти в діяльності підпорядкованих підрозділів.

«Першочергові плани – покращити забезпечення основних підрозділів і укомплектування бригади швидкого реагування. До слова, наразі БШР забезпечена технікою лише на 7-8 %», – повідомив Юрій Аллеров.

Однак цьогорічне бюджетне фінансування дозволить  повністю укомплектувати зазначений підрозділ новими зразками озброєння і техніки. Вже сьогодні придбано кілька снайперських комплексів і започатковано програму створення сучасної школи снайперів.

«Окрім навчання бійців снайпінгу за стандартами НАТО, вони проходитимуть курс занять з балістики, для чого передбачено спеціальну лабораторію», – зазначив Командувач Нацгвардії.

При лабораторії діятиме майстерня з підготовки та обслуговування зброї, в якій буде організовано процес спорядження снайперських патронів. Впровадження так званого «релоадінгу» – циклу переспорядження боєприпасів¬ з використанням відстріляної гільзи, дозволить значно скоротити бюджетні витрати.

«Один боєприпас коштує близько 10-15 доларів, але якщо мати складові його виробництва і самостійно переспоряджати, тоді вартість становитиме 2,5 долара. Це реальна економія державних коштів», – наголосив Командувач Нацгвардії.

На базі тренінгового центру в с. Старе Київської області протягом року планується завершити створення Міжнародного центру підготовки правоохоронних підрозділів. На його базі проводитимуться тренування підрозділів спеціального призначення, підготовка кадрів для участі в миротворчих місіях ООН та спільні навчання за участю іноземних підрозділів. Одночасно проходити підготовку в ньому зможуть понад 2,5 тисяч осіб. При створенні центру за зразок було взято навчальний центр Національної гвардії штату Каліфорнія (США).

«Ми запроваджуємо погляди і досвід сучасних армій США, Канади, Великої Британії та інших країн. Однак ми не просто копіюємо системні підходи Франції чи Туреччини, ми вибираємо те, що наразі є кращим, і те, що притаманне нам, з урахуванням нашої організаційно-штатної структури», – сказав Юрій Аллеров.

На сьогодні частково побудовано інфраструктуру центру: казарми, гуртожитки, їдальню, баню, тощо. Для подальшої розбудови центру планується залучити низку трастових фондів європейських країн.

Створення такого центру саме з міжнародним статусом було продиктовано необхідністю обопільного обміну досвідом. Це показали спільні навчання військовослужбовців Нацгвардії, більшість з яких були в АТО, та морських піхотинців США. Американська сторона продемонструвала надзвичайно ефективний цілісний підхід в індивідуальній підготовці за допомогою інструкторів. Натомість наші бійці змогли поділитися унікальним досвідом ведення бойових дій в умовах гібридної війни.

«Крім того, що ми побачили їхні системні підходи, наприкінці навчань вже американці дякували нам. Тому що досвіду ведення бойових дій в умовах, у яких ми опинилися, ще жодна армія в світі не має», – підкреслив Командувач Нацгвардії.

У 2017 році буде збільшено обсяг видатків на вирішення соціальних питань  військовослужбовців Нацгвардії. Зокрема, на будівництво нових казарм, гуртожитків і житла заплановано близько 200 мільйонів гривень.

 

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду
23 травня - відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії «А»