українська російська англійська
Юрій Аллеров: Цього року спецпризначенці Нацгвардії будуть повністю укомплектовані сучасною технікою і озброєнням
11.01.2017 | 15:26
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Командувач Національної гвардії України розповів виданню «Укрінформ» про перспективи розвитку, цьогорічні плани та вже розпочаті інноваційні проекти в діяльності підпорядкованих підрозділів.

«Першочергові плани – покращити забезпечення основних підрозділів і укомплектування бригади швидкого реагування. До слова, наразі БШР забезпечена технікою лише на 7-8 %», – повідомив Юрій Аллеров.

Однак цьогорічне бюджетне фінансування дозволить  повністю укомплектувати зазначений підрозділ новими зразками озброєння і техніки. Вже сьогодні придбано кілька снайперських комплексів і започатковано програму створення сучасної школи снайперів.

«Окрім навчання бійців снайпінгу за стандартами НАТО, вони проходитимуть курс занять з балістики, для чого передбачено спеціальну лабораторію», – зазначив Командувач Нацгвардії.

При лабораторії діятиме майстерня з підготовки та обслуговування зброї, в якій буде організовано процес спорядження снайперських патронів. Впровадження так званого «релоадінгу» – циклу переспорядження боєприпасів¬ з використанням відстріляної гільзи, дозволить значно скоротити бюджетні витрати.

«Один боєприпас коштує близько 10-15 доларів, але якщо мати складові його виробництва і самостійно переспоряджати, тоді вартість становитиме 2,5 долара. Це реальна економія державних коштів», – наголосив Командувач Нацгвардії.

На базі тренінгового центру в с. Старе Київської області протягом року планується завершити створення Міжнародного центру підготовки правоохоронних підрозділів. На його базі проводитимуться тренування підрозділів спеціального призначення, підготовка кадрів для участі в миротворчих місіях ООН та спільні навчання за участю іноземних підрозділів. Одночасно проходити підготовку в ньому зможуть понад 2,5 тисяч осіб. При створенні центру за зразок було взято навчальний центр Національної гвардії штату Каліфорнія (США).

«Ми запроваджуємо погляди і досвід сучасних армій США, Канади, Великої Британії та інших країн. Однак ми не просто копіюємо системні підходи Франції чи Туреччини, ми вибираємо те, що наразі є кращим, і те, що притаманне нам, з урахуванням нашої організаційно-штатної структури», – сказав Юрій Аллеров.

На сьогодні частково побудовано інфраструктуру центру: казарми, гуртожитки, їдальню, баню, тощо. Для подальшої розбудови центру планується залучити низку трастових фондів європейських країн.

Створення такого центру саме з міжнародним статусом було продиктовано необхідністю обопільного обміну досвідом. Це показали спільні навчання військовослужбовців Нацгвардії, більшість з яких були в АТО, та морських піхотинців США. Американська сторона продемонструвала надзвичайно ефективний цілісний підхід в індивідуальній підготовці за допомогою інструкторів. Натомість наші бійці змогли поділитися унікальним досвідом ведення бойових дій в умовах гібридної війни.

«Крім того, що ми побачили їхні системні підходи, наприкінці навчань вже американці дякували нам. Тому що досвіду ведення бойових дій в умовах, у яких ми опинилися, ще жодна армія в світі не має», – підкреслив Командувач Нацгвардії.

У 2017 році буде збільшено обсяг видатків на вирішення соціальних питань  військовослужбовців Нацгвардії. Зокрема, на будівництво нових казарм, гуртожитків і житла заплановано близько 200 мільйонів гривень.

 

 

версія для друку
Анонси кабінету міністрів
28 лютого Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман проведе нараду з представниками металургійної промисловості
2 березня Віце-прем`єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе візьме участь у конференції "Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік та плани на 2017 рік"
1 березня за участю Міністра юстиції Павла Петренка відбудеться прес-конференція на тему "Реєстрація бізнесу он-лайн"
28 лютого - засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття посад до Державного бюро розслідувань
28 лютого Державний секретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць - на прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України
28 лютого - публічний звіт Голови Держенергоефективності на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: результати 2016 року та плани на 2017 рік"
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого Володимир Омелян візьме участь у презентації верифікаційного звіту Ініціативи CoST Ukraine
28 лютого 2017 року о 10 год. 00 хв. відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
28 лютого Остап Семерак візьме участь у щорічному Українському енергетичному форумі
27 лютого Георгій Тука у прямих ефірах на 5 каналі, NewsOne, ICTV