українська російська англійська
Володимир Бондаренко: Завдання плану дій із впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2016-2018 роках - зробити Уряд ще більш доступним і відкритим
22.12.2016 | 16:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко презентував у Клубі Кабінету Міністрів 22 грудня план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016-2018 роках.

Він наголосив, що даний план містить конкретні заходи, які дозволять «зробити Уряд ще більш доступним і відкритим». 

«Для нас як для Уряду було головним вдосконалити алгоритм його підготовки, підвищити його якість, зокрема перейти від декларативного принципу формування до принципу наповнення його заходами, які є реальними для виконання, які насправді призводять до поняття «відкритий Уряд», - сказав Володимир Бондаренко.

Він озвучив 5 основних пріоритетів плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016-2018 роках, у рамках яких у співпраці з громадськістю було визначено 17 зобов’язань.

Зокрема, за словами Першого заступника Міністра Кабінету Міністрів України, важливим для Уряду є відкритість у питанні наповнення та використання бюджетних коштів. «Для нас це дуже важливо, щоб у громадян виникало якнайменше питань: яким чином наповнюються бюджетні кошти і витрачаються. Завдяки цим нашим Ініціативам люди зможуть бачити як джерела наповнення, так і шляхи та напрями використання цих коштів», - сказав він.

Крім того, серед основних пріоритетів плану – посилення громадського контрою за здійсненням публічних закупівель, розробленням дорожньої карти електронної демократії, вдосконаленням системи надання адмінпослуг, відкриттям містобудівної документації.

«Декларуючи і приймаючи колективні дії в рамках Паризької декларації Партнерства «Відкритий Уряд», ми усвідомлюємо, що для нас є пріоритетом відкритість державних закупівель, розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів компаній, налагодження постійного діалогу з громадянським суспільством», - наголосив Володимир Бондаренко.

Водночас він повідомив, що у найближчому майбутньому планується удосконалити механізм функціонування Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Зокрема, пропонується визначити двох співголів ради – від Уряду та громадськості, проводити регулярні зустрічі представників органів виконавчої влади та громадськості для обговорення питань реалізації Ініціативи (комунікаційні майданчики).

Водночас він наголосив на важливості виконання цього плану. «Тільки спільно з громадянським суспільством, з Верховною Радою ми можемо сказати, що цей план буде реальним документом, який є дорожньою картою: що ми маємо зробити найближчі роки до 2018 року», - підкреслив Володимир Бондаренко, висловивши переконання, що «тільки прагнення до змін може зробити ці зміни, а спільні наші зусилля втілити їх в життя».

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"
24 лютого - публічний звіт «Про результати роботи ДСНС України у 2016 році»
24 лютого відбудуться установчі збори з формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції
23 лютого відбудеться презентація нових послуг «Он-лайн будинку юстиції»
23 лютого відбудеться благодійна акція "РУКА ДОПОМОГИ" на підтримку дітей політв'язнів у Криму
23 лютого у столиці відбудеться книжкова виставка «Київська весна»
23 лютого брифінг Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова
23 лютого - публічний звіт Голови Національного агентства України з питань державної служби