українська російська англійська
Володимир Бондаренко: Завдання плану дій із впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2016-2018 роках - зробити Уряд ще більш доступним і відкритим
22.12.2016 | 16:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко презентував у Клубі Кабінету Міністрів 22 грудня план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016-2018 роках.

Він наголосив, що даний план містить конкретні заходи, які дозволять «зробити Уряд ще більш доступним і відкритим». 

«Для нас як для Уряду було головним вдосконалити алгоритм його підготовки, підвищити його якість, зокрема перейти від декларативного принципу формування до принципу наповнення його заходами, які є реальними для виконання, які насправді призводять до поняття «відкритий Уряд», - сказав Володимир Бондаренко.

Він озвучив 5 основних пріоритетів плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016-2018 роках, у рамках яких у співпраці з громадськістю було визначено 17 зобов’язань.

Зокрема, за словами Першого заступника Міністра Кабінету Міністрів України, важливим для Уряду є відкритість у питанні наповнення та використання бюджетних коштів. «Для нас це дуже важливо, щоб у громадян виникало якнайменше питань: яким чином наповнюються бюджетні кошти і витрачаються. Завдяки цим нашим Ініціативам люди зможуть бачити як джерела наповнення, так і шляхи та напрями використання цих коштів», - сказав він.

Крім того, серед основних пріоритетів плану – посилення громадського контрою за здійсненням публічних закупівель, розробленням дорожньої карти електронної демократії, вдосконаленням системи надання адмінпослуг, відкриттям містобудівної документації.

«Декларуючи і приймаючи колективні дії в рамках Паризької декларації Партнерства «Відкритий Уряд», ми усвідомлюємо, що для нас є пріоритетом відкритість державних закупівель, розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів компаній, налагодження постійного діалогу з громадянським суспільством», - наголосив Володимир Бондаренко.

Водночас він повідомив, що у найближчому майбутньому планується удосконалити механізм функціонування Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Зокрема, пропонується визначити двох співголів ради – від Уряду та громадськості, проводити регулярні зустрічі представників органів виконавчої влади та громадськості для обговорення питань реалізації Ініціативи (комунікаційні майданчики).

Водночас він наголосив на важливості виконання цього плану. «Тільки спільно з громадянським суспільством, з Верховною Радою ми можемо сказати, що цей план буде реальним документом, який є дорожньою картою: що ми маємо зробити найближчі роки до 2018 року», - підкреслив Володимир Бондаренко, висловивши переконання, що «тільки прагнення до змін може зробити ці зміни, а спільні наші зусилля втілити їх в життя».

 

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду