українська російська англійська
Україна звернулася із закликом щодо включення до сфери діяльності відповідних мандатів ООН проблеми сексуального насильства в тимчасово окупованих Росією регіонах
21.12.2016 | 13:37
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

З такою заявою виступив у вівторок заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця під час участі у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку на тему «Торгівля людьми в умовах конфліктів», які пройшли під головуванням Прем’єр-міністра Іспанії М.Рахоя.

«Я би хотів повторно озвучити звернення української сторони щодо включення до сфери діяльності відповідних мандатів Організації проблеми сексуального насильства на тимчасово окупованих РФ українських територіях. Особливо важливим у цьому контексті є необхідність фіксувати документально випадки сексуального насильства, оскільки на територіях, підконтрольних бойовикам, відсутні українські правоохоронні органи і неможливо збирати доказову базу про випадки сексуального насильства», - заявив представник України на відкритих дебатах.

Заступник Міністра також додав, що ухвалена 19 грудня Генеральною Асамблеєю резолюція щодо прав людини в тимчасово окупованому Криму надає необхідні повноваження ООН для того, щоб практично примушувати Російську Федерацію виконувати свої обов’язки країни-окупанта, як вона визначена у згаданій резолюції.

Сергій Кислиця також підкреслив, що Україна рішуче підтримує міжнародні зусилля, спрямовані на протидію й попередження повного спектру порушень прав людини і зловживань в умовах збройних конфліктів і в постконфліктних ситуаціях.

За підсумками дебатів Рада Безпеки ухвалила резолюцію 2331 (2016) з проблематики торгівлі людьми в умовах конфлікту, одним із співавторів якої стала Україна. Особливий наголос у документі зроблено на питанні використання сексуального насильства як форми терористичної діяльності та фінансування тероризму.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
12 грудня відбудеться церемонія передачі оперативних піротехнічних машин та георадарів-детекторів для ДСНС