українська російська англійська
Павло Розенко: Історії про низькі тарифи на газ - це міфи
09.12.2016 | 11:25
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Розповідаючи людям міфи про низькі тарифи протягом 25 років, держава насправді розраховувалася за газ за ринковими цінами, вилучаючи різницю вартості фактично у найбідніших верств населення. Про це в інтерв’ю «Фактам» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

За словами Павла Розенка, рішення про підвищення тарифів для споживачів було прийняте Урядом не від хорошого життя: «Ми просто зробили те, що Україна повинна була робити поступово, протягом останніх 25 років, коли ціни на газ у всьому світі підвищувалися. Причому істотно і досить швидкими темпами. А в Україні ціна на газ була заниженою».

«Потрібно чітко зрозуміти, що історія про низькі тарифи - це міф. Насправді ми завжди платили ринкову вартість постачальникам блакитного палива. Просто споживачі цього не бачили. За них до ринкової ціни доплачувала держава, перекачуючи величезні кошти - сотні мільярдів гривень - з бюджету України через «Нафтогаз», купуючи газ за ринковою ціною на зовнішньому ринку або у власних газодобувних компаній. Але у держави якихось своїх «окремих грошей» немає. Вона отримує всі кошти з податків, які платять люди», - наголосив Віце-прем’єр.

Павло Розенко підкреслив, що розповідаючи людям міфи про низькі тарифи, держава насправді розраховувалися за газ за ринковими цінами, вилучаючи відсутню суму фактично у найбідніших верств населення: пенсіонерів та працівників бюджетної сфери (вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, культури).

«Держава, утримуючи низькі тарифи на газ, доплачувала за рахунок пенсіонерів та бюджетників за все спожите паливо. У тому числі те, що використовували власники величезних особняків, вілл і котеджів. Знаєте, скільки потрібно газу, щоб обігрівати такі будинки? За рахунок економії на пенсії і зарплаті держава дозволяла багатим людям дешево опалювати свої особняки», - зазначив він.

«Ми вирішили перевернути піраміду споживання (коли бідні спонсорували багатих) і встановити європейські відносини зі споживачами у сфері оплати комунальних послуг», - додав Павло Розенко.

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду