українська російська англійська
Павло Розенко: Історії про низькі тарифи на газ - це міфи
09.12.2016 | 11:25
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Розповідаючи людям міфи про низькі тарифи протягом 25 років, держава насправді розраховувалася за газ за ринковими цінами, вилучаючи різницю вартості фактично у найбідніших верств населення. Про це в інтерв’ю «Фактам» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

За словами Павла Розенка, рішення про підвищення тарифів для споживачів було прийняте Урядом не від хорошого життя: «Ми просто зробили те, що Україна повинна була робити поступово, протягом останніх 25 років, коли ціни на газ у всьому світі підвищувалися. Причому істотно і досить швидкими темпами. А в Україні ціна на газ була заниженою».

«Потрібно чітко зрозуміти, що історія про низькі тарифи - це міф. Насправді ми завжди платили ринкову вартість постачальникам блакитного палива. Просто споживачі цього не бачили. За них до ринкової ціни доплачувала держава, перекачуючи величезні кошти - сотні мільярдів гривень - з бюджету України через «Нафтогаз», купуючи газ за ринковою ціною на зовнішньому ринку або у власних газодобувних компаній. Але у держави якихось своїх «окремих грошей» немає. Вона отримує всі кошти з податків, які платять люди», - наголосив Віце-прем’єр.

Павло Розенко підкреслив, що розповідаючи людям міфи про низькі тарифи, держава насправді розраховувалися за газ за ринковими цінами, вилучаючи відсутню суму фактично у найбідніших верств населення: пенсіонерів та працівників бюджетної сфери (вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, культури).

«Держава, утримуючи низькі тарифи на газ, доплачувала за рахунок пенсіонерів та бюджетників за все спожите паливо. У тому числі те, що використовували власники величезних особняків, вілл і котеджів. Знаєте, скільки потрібно газу, щоб обігрівати такі будинки? За рахунок економії на пенсії і зарплаті держава дозволяла багатим людям дешево опалювати свої особняки», - зазначив він.

«Ми вирішили перевернути піраміду споживання (коли бідні спонсорували багатих) і встановити європейські відносини зі споживачами у сфері оплати комунальних послуг», - додав Павло Розенко.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"
24 лютого - публічний звіт «Про результати роботи ДСНС України у 2016 році»
24 лютого відбудуться установчі збори з формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції
23 лютого відбудеться презентація нових послуг «Он-лайн будинку юстиції»
23 лютого відбудеться благодійна акція "РУКА ДОПОМОГИ" на підтримку дітей політв'язнів у Криму
23 лютого у столиці відбудеться книжкова виставка «Київська весна»
23 лютого брифінг Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова
23 лютого - публічний звіт Голови Національного агентства України з питань державної служби