українська російська англійська
Прем'єр-міністр: Уряд спільно з громадськістю напрацював антикорупційні заходи, що дозволять викорінити можливості для зловживань у міністерствах
07.12.2016 | 12:14
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд спільно з громадськістю та експертами напрацював низку заходів, що дозволять викорінити можливості для корупційних зловживань у міністерствах. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Сьогодні в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з корупцією ми спільно з громадськістю, з організаціями, які професійно займаються питанням ефективної боротьби з корупцією, почали в Уряді напрацьовувати по кожному міністерству конкретні заходи, що потрібно зробити, щоб змінити систему", - зазначив Голова Уряду, анонсуючи відповідні звіти міністерств про напрацьовані рішення, вжиті заходи та подальші плани, "щоб викорінити з системи влади будь-які можливості для зловживання".

Робота над формуванням планів антикорупційних заходів проводилася на виконання доручення Прем'єр-міністра з середини літа.

У цьому контексті Голова Уряду закликав громадськість забезпечити контроль за виконанням антикорупційних заходів у міністерствах.

"Я буду просити громадськість 24 години на добу забезпечити моніторинг роботи кожного міністерства, - зазначив Володимир Гройсман. - Дуже добре, що громадськість і Уряд не стоять по різні сторони барикад у цьому питанні, а об'єднують зусилля для того, щоб здолати саме це явище".

"Коли ми будемо змінювати, люди почнуть відчувати, що позиція влади є абсолютно чесною. Словами про справедливість нічого не доб'єшся, мають бути конкретні дії", - наголосив Прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман зазначив, що питання антикорупційної політики – одне з першочергових завдань для країни та влади. Воно дозволить відновити соціальну справедливість відносно громадян.

"Сьогодні боротьба з корупцією має дуже важливе значення щодо відновлення в Україні соціальної справедливості. Хабарництво, корупція породжують не тільки організовану злочинність, а й бідність. І найголовніше наше завдання, завдання Уряду – подолати це явище задля того, щоб все те, що належить українським громадянам, віддати", - підкреслив Прем'єр-міністр.

За його словами, в Україні потрібно змінити саму систему влади. Особливий виклик у цьому питанні стоїть перед усією правоохоронною та судовою системами, зауважив Голова Уряду.

"Важливо, щоби ми зробили таку систему функціонування влади, щоб вона не давала можливості зловживати. Тут є дві частини: перша – створити умови, за яких жодна корупція не мала би підґрунтя. Інша – щоб корупціонери мали сидіти у тюрмах. Я теж сповідую принцип, що якщо ми декілька десятків не посадимо у тюрму, з цим явищем буде боротися важче. Як тільки відчувають, що відповідальність буде невідворотною, ситуація буде кардинально змінюватися. Це питання і виклик до усієї правоохоронної та судової системи", - наголосив Володимир Гройсман.

Говорячи про антикорупційні кроки, він нагадав, що Уряд нещодавно скасував 367 дозволів та регуляцій, що ускладнювали ведення бізнесу в Україні: "Це плюс. Ми вже в когось годівницю забрали, хто на цьому сидів". Також зокрема здійснюється публічне, конкурсне обрання менеджменту державних компаній та здійснено дерегуляцію фармакологічного ринку.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"