українська російська англійська
Держенергоефективності та Німецьке енергетичне агентство посилюють співпрацю у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
06.12.2016 | 17:39
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Держенергоефективності та Німецьке енергетичне агентство (dena) підписали сьогодні, 6 грудня 2016 року, Меморандум про співробітництво у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.

«Німеччина – один із стратегічних партнерів України у сфері підвищення енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики. Тому ми цінуємо нагоду тісно співпрацювати з німецькими міністерствами та відомствами, переймати їхній передовий досвід та кращі практики у цій сфері», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході підписання Меморандуму.

Мета Меморандуму – поновити співробітництво, започатковане ще у 2007 році та спрямоване на спільну розробку інструментів для підвищення енергоефективності та збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії в Україні, в тому числі, шляхом реалізації пілотних проектів у зазначених сферах.

Обидва відомства домовилися працювати над удосконаленням законодавчої бази та механізмів державної підтримки з підвищення енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики в Україні у відповідності до положень Директив ЄС із врахуванням досвіду Німеччини.

У рамках підписання документа Голова Агентства Сергій Савчук мав нагоду провести переговори з керівником проектів з енергоефективності в будівлях Німецького енергетичного агентства (dena) паном Бастіаном Штенцелем.

С. Савчук поінформував представника dena про особливості державної політики у сфері енергоефективності України, акцентувавши увагу на останніх законодавчих ініціативах у цій сфері та популярності програми «теплих» кредитів. Як свідчить статистика та результати проведених досліджень, ця програма стала першим в Україні масштабним проектом із залучення населення до енергозбереження та утеплення власних осель. Її учасниками стало вже більше 200 тис. українських родин, які залучили понад 2,7 млрд грн на енергоефективні заходи.

У свою чергу Б. Штенцель повідомив про стан реалізації Німецьким енергетичним агентством проекту з енергетичної модернізації житлових будівель в Україні. Для впровадження пілотних проектів обрано 20 будинків, в яких наразі проводять енергоаудит. На черзі – опрацювання можливих фінансових механізмів проведення термомодернізації будинків. Разом із іншими фінансовими інструментами, представник dena відзначив доцільність використання державної програми «теплих» кредитів.

 

 

версія для друку
Анонси
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
25 вересня - брифінг Володимира Омеляна на тему: "Реформування залізниці, розвиток ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях