українська російська англійська
Держенергоефективності та Німецьке енергетичне агентство посилюють співпрацю у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
06.12.2016 | 17:39
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Держенергоефективності та Німецьке енергетичне агентство (dena) підписали сьогодні, 6 грудня 2016 року, Меморандум про співробітництво у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.

«Німеччина – один із стратегічних партнерів України у сфері підвищення енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики. Тому ми цінуємо нагоду тісно співпрацювати з німецькими міністерствами та відомствами, переймати їхній передовий досвід та кращі практики у цій сфері», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході підписання Меморандуму.

Мета Меморандуму – поновити співробітництво, започатковане ще у 2007 році та спрямоване на спільну розробку інструментів для підвищення енергоефективності та збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії в Україні, в тому числі, шляхом реалізації пілотних проектів у зазначених сферах.

Обидва відомства домовилися працювати над удосконаленням законодавчої бази та механізмів державної підтримки з підвищення енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики в Україні у відповідності до положень Директив ЄС із врахуванням досвіду Німеччини.

У рамках підписання документа Голова Агентства Сергій Савчук мав нагоду провести переговори з керівником проектів з енергоефективності в будівлях Німецького енергетичного агентства (dena) паном Бастіаном Штенцелем.

С. Савчук поінформував представника dena про особливості державної політики у сфері енергоефективності України, акцентувавши увагу на останніх законодавчих ініціативах у цій сфері та популярності програми «теплих» кредитів. Як свідчить статистика та результати проведених досліджень, ця програма стала першим в Україні масштабним проектом із залучення населення до енергозбереження та утеплення власних осель. Її учасниками стало вже більше 200 тис. українських родин, які залучили понад 2,7 млрд грн на енергоефективні заходи.

У свою чергу Б. Штенцель повідомив про стан реалізації Німецьким енергетичним агентством проекту з енергетичної модернізації житлових будівель в Україні. Для впровадження пілотних проектів обрано 20 будинків, в яких наразі проводять енергоаудит. На черзі – опрацювання можливих фінансових механізмів проведення термомодернізації будинків. Разом із іншими фінансовими інструментами, представник dena відзначив доцільність використання державної програми «теплих» кредитів.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"
24 лютого - публічний звіт «Про результати роботи ДСНС України у 2016 році»
24 лютого відбудуться установчі збори з формування Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції
23 лютого відбудеться презентація нових послуг «Он-лайн будинку юстиції»
23 лютого відбудеться благодійна акція "РУКА ДОПОМОГИ" на підтримку дітей політв'язнів у Криму
23 лютого у столиці відбудеться книжкова виставка «Київська весна»
23 лютого брифінг Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова
23 лютого - публічний звіт Голови Національного агентства України з питань державної служби