українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року
23.11.2016 | 14:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Сьогодні в нас насичений порядок денний. Хотів би виділити одне питання, яке є важливим, на мій погляд, – це питання дерегуляції, яке сьогодні ми розглянемо на засіданні Уряду.

Думаю, що цей день має ознаки особливості. Ми запровадили з вами тісний діалог з бізнесом і регулярні зустрічі. Я зустрічаюся з бізнесом для того, щоб зрозуміти, в яких умовах сьогодні реально живе підприємництво, оскільки для нас з вами надзвичайно важливо, щоб в Україні створювалися робочі місця, люди отримували нормальну заробітну плату.

Наряду з тим, що ми запровадимо з вами з 1 січня в країні мінімальну заробітну плату на рівні не менше 3 тис. 200 грн, треба відповідно й створювати умови, за яких ніхто не буде штучно перешкоджати бізнесу розвиватися.

До того як я прийшов працювали у владу, я 10 років був у підприємництві, і я в принципі розумію, наскільки непросто складаються завжди стосунки між бізнесом і державою. Але треба зрозуміли єдине – що валовий національний продукт створює підприємництво, реальний сектор, якому ми повинні не заважати, з одного боку, а з іншого боку, робити регуляції такі, які б дали можливість нас робити конкурентними, а не так, як іноді це відбувається найчастіше, коли держава створює штучно бар’єри, і потім бізнес починає видумувати, як ці бар’єри обходити. І тут, як завжди, в нас будь-який чиновник може причепитися, як до стовпа, до будь-якого бізнесу, до будь-якого підприємця, тому що в нього є сотні, тисячі регуляцій. Може прийти і сказати: ви тут те порушили, норму таку-то. Іноді ця норма ще з часів Радянського Союзу. І потім починають нараховувати штрафи, створювати тиск. І зрозуміло, що це ніяким чином не впливає на нормальне середовище в країні.

І тут треба діяти дуже швидко і комплексно. Ми сьогодні приймемо рішення, які дозволять нам просунутися в рейтингу ведення бізнесу, легкості ведення бізнесу на десятки позицій. Але рейтинг – це добре, коли іноземний інвестор, бо інвестор дивиться на рейтинг в країні по легкості ведення бізнесу. Це теж для нього є критерієм прийняття рішення, буде він завод будувати в Україні, чи буде шукати якусь іншу країну. Це добре. Але важливо, щоб кожен український бізнесмен відчув себе більш вільним, ніж це було раніше.

Багато норм, які ми сьогодні розглянемо, були впроваджені в дію і діють на сьогодні ще за Радянського Союзу. Тобто тоді був ще Радянський Союз – бізнесу не було і підприємництва, сьогодні є незалежна країна, є підприємництво, є ринкові умови, а регуляції залишилися. Думаю, коли ми можемо проаналізувати, скільки по таких регуляціях виписано штрафних санкцій, проведено перевірок і всього іншого, ми зможемо за голову взятися, від яких безглуздих речей сьогодні потерпає український бізнес. Тому, коли ми зустрічаємося з підприємцями, ми завжди запитуємо, де є проблеми, в чому вони є, і ми готові знімати всі бар`єри, всі перепони для того, щоб бізнес швидше розвивався.

Ми маємо 1,8% зростання ВВП, а хочемо мати 5-7% зростання. А це можливо тільки тоді, коли буде достатньо серйозна дерегуляція, інвестиції в реальний сектор економіки. Для цього нам потрібно створювати такі умови.

Ми сьогодні відмінимо більше 360 різних постанов, різних нормативно-правових актів, які регулювали діяльність бізнесу і підприємництва. Вдумайтеся, більше 360-ти за один раз. Причому я сказав, коли ми формували цей підхід, що ми будемо скасовувати все пачками, а якщо хтось, якесь міністерство хоче якусь регуляцію залишити, то, будь ласка, можливо з цієї трибуни сказати про те, що така-така регуляція потрібна, тому що вона буде щось врегульовувати і т.д. Але я думаю, що це завжди буде дуже важко доводити, тому що багато безглуздих речей записано в наших різних нормативно-правових актах.

Тому в таких діях і не тільки в таких потрібно діяти достатньо рішучо і швидко. Можливо, якщо кожного засідання Уряду було б розглядати по 1-2 таких нормативно-правових актів, ми б цим займалися декілька років, можливо і все життя, як іноді це намагалися робити. Саме головне – не вводити нових регуляцій, це дуже важливо.

Тому і в таких речах потрібні достатньо рішучі дії. Я думаю, що ні в кого не повинно бути сумніву, що в нашого Уряду, у нас є така рішучість. Сьогодні М. Нефьодов – Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі доповість про комплекс заходів, які були проведені для визначення таких завдань.

Хочу подякувати всім суміжним міністерствам, хто погоджував це рішення, бо я теж розумію, що, напевно, в різних міністерствах є люди, які не зацікавлені в дерегуляції. Тобто підкреслюю: ми будемо знищувати такі регуляції, а тих, хто проти, будемо виводити за межі роботи нашого Уряду. Тому всі колеги і в міністерствах, і в департаментах, і в інших структурах мають бути налаштовані на те, щоб забирати перешкоди і перепони і не заважати людям жити, а підприємцям працювати. Це наше найголовніше завдання.

Окремо в нас розданий порядок денний, який сформований. Якщо немає заперечень, я пропоную, щоб ми його зараз затвердили і перейшли до розгляду першого питання порядку денного щодо питань дерегуляції.

Ще раз хочу нагадати: більше 360 нормативних актів будуть сьогодні скасовані. Ми доведемо цю інформацію до всіх асоціацій, до реального сектору для того, щоб люди побачили, які рішення вже скасовані, і могли будь-якому контролюючому органу, який приходить на перевірку, дати в руки цей документ. Тоді, я думаю, всі будуть з розумінням ставитися до політики Уряду щодо дерегуляції і створення нормального бізнес-клімату.

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду