українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2016 року
02.11.2016 | 16:37
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Шановні колеги, перш за все, я б хотів проінформувати вас, що ми виходимо на завершальну стадію підготовки бюджету на 2017 рік. Сьогодні Міністерством фінансів узагальнюються всі пропозиції та висновки, які були надані українським парламентом.

Головним завданням є формування остаточного тексту проекту бюджету та подання його до Верховної Ради України з метою прийняття бюджету, який передбачає чітку пріоритезацію. І головне, я говорив про це на минулому тижні, хочу сьогодні ще раз підкреслити – з 1 січня ми закладаємо в бюджет 2017 року підвищення мінімальної заробітної плати в країні до 3 тис. 200 грн. Це означає, що жоден громадянин України ні в бюджетному секторі, ні в приватному секторі не буде з 1 січня отримувати меншу заробітну плату, ніж 3 тис. 200 грн.

Підкреслюю, що це не буде мати жодних негативних наслідків для нашої економіки, а навпаки. Ми виходимо з того, що баланс бюджету буде збережено, дефіцит буде на рівні 3%, так, як і було заплановано. За рахунок детінізації та справедливого розподілу податків ми зможемо підняти мінімальну заробітну плату в бюджетному секторі. Всі розрахунки проведені. І ми точно розуміємо, що з 1 січня – це є абсолютна реальність, яка є абсолютно повністю порахована та відповідає всім нашим економічним можливостям.

Це тільки перший крок, який робить Уряд для того, щоб навести лад в оплаті праці працівників. Наступний наш крок – ми маємо модернізувати систему пенсійного забезпечення, зробити її більш справедливою, ніж вона є сьогодні.

І також хотів би підкреслити, що з 1 грудня Урядом буде піднято мінімальні соціальні стандарти на 10%. Отже: 1 грудня – плюс 10%, з 1 січня – мінімальна заробітна плата буде збільшена вдвічі з 1 тис. 600 до 3 тис. 200 грн. Це повністю відповідає набору кошику прожиткового мінімуму, який був порахований Урядом на початку жовтня. І це буде означати, що від 1 січня ми розпочинаємо достатньо суттєві кроки щодо підтримки українських громадян. Вистачить терпіти. Треба створювати нормальні умови для нормального життя. Але це перші кроки.

І ще одна річ. Я про це говорив теж на минулому тижні – ми відв’язуємо мінімальну заробітну плату від шалених великих заробітних плат чиновників, від будь-яких інших прив`язок, які спонукали при, наприклад, піднятті мінімальної заробітної плати, умовно кажучи на 200 грн., для чиновників такі підняття означали тисячі і тисячі гривень в заробітній платі. Більше того, Уряд внесе пропозиції, щоб жодним чином це підвищення МЗП не вплинуло на зменшення вимог щодо декларування майна і статків чиновників. Тобто фактично все те, що є сьогодні необхідним для декларування, нарахування зарплати, щоб вони не були космічними у чиновників, буде збережено. А для рядових громадян мінімальна заробітна плата буде збільшена вдвічі. Крім того, перший єдиний тарифний розряд буде дорівнювати з 1 січня 1 тис. 600 грн.

Тому сьогодні просив би ретельно попрацювати з Мінфіном, щоб ми завершили, фіналізувати даний проект бюджету і рухалися далі, тому що у нас є ще надзвичайно багато роботи. Ми маємо заздалегідь подбати про формування планів на 2017 рік, щоб у нас не було з цим жодних питань.

Наступна позиція. Ми сьогодні заслухаємо Голову правління Укрзалізниці, а також, я говорив на минулому засіданні Уряду, ми  підготували інтерактивну карту лісів і про це повідомить Міністр аграрної політики і продовольства. Ми порахували, в якому лісництві скільки лісу було вирубано. І ми будемо ставити питання до правоохоронних органів порахувати збитки держави, обов`язково порушувати кримінальні справи у виявленні таких правопорушень. Я дуже хотів би, щоб ті, хто варварськи вирубували українські ліси і займалися контрабандою лісу, були у в`язниці. Це завдання буде до правоохоронної системи. А ми допоможемо всім порахувати до копійки все те, що було знищено і продано на тіньових ринках.

І сьогодні я бачив звернення про те, що начебто виникає якась загроза створення Суспільного телебачення. Як голова Верховної Ради України і як присутні тут міністри, в минулому народні депутати, ми підтримували і підтримуємо створення Суспільного телебачення в Україні. Ми були тими, хто голосував за ці закони, підтримував і супроводжував їх, і зараз в Уряді теж є абсолютно консолідована позиція щодо розвитку Суспільного телебачення. І якщо є якісь загрози, ми маємо зараз виявити ці загрози створення Суспільного телебачення і знищити загрози, якщо такі виникають.

Тому я хотів би зараз доручити профільному міністру, Ю.Я. Стецю, Вам, я знаю, що сьогодні будуть відбуватися комітети, зокрема профільний, опрацюйте питання спільно з колегами, народними депутатами, внесіть пропозиції, що потрібно, щоб було ухвалено Урядом, якщо є такі рішення, і ми із задоволенням зробимо. Але хотів би підкреслити, що ніхто не має ставити під сумнів необхідність створення Суспільного телебачення в Україні. Я висловлюю зараз спільну позицію всього Уряду України.

Шановні колеги, переходимо до розгляду питань порядку денного, якщо немає заперечень. Немає? Порядок денний, шановні колеги, вам розданий. Є пропозиція затвердити і перейти до питань порядку денного. Немає заперечень? Рішення ухвалено.

Переходимо до розгляду питань порядку денного.

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду