українська російська англійська
29 вересня Державна архівна служба презентує документальний арт-проект "Знати і пам'ятати… Бабин Яр в архівних документах"
ДЕРЖАВНА АРХІВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

29 вересня на території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр” (біля пам’ятникаМенора”)  Державна архівна служба України презентує  документальний арт-проект "Знати і пам’ятати… Бабин Яр в архівних документах", підготовлений за документами та матеріалами державних архівних установ до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру.

 У рамках документального арт-проекту демонструватиметься відеодобірка за кінодокументами Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного про одну з найдраматичніших подій останніх вересневих днів 1941 року – знищення нацистами київського єврейства.

Особливу увагу привертають вперше представлені широкому загалу документи, зокрема, виявлений у 2000 р. в Державному архіві Київської області список мешканців Петрівського (нині Подільського) району міста  Києва, розстріляних у Бабиному Яру; фотографія та анкета з особовими даними Олександра Вишнякова – настоятеля Свято-Троїцького храму, який був розстріляний у Бабиному Яру тощо. Серед документів, запропонованих для ознайомлення, ескізи до триптиха “Бабин Яр” видатного українського живописця Василя Овчиннікова, який одним із перших зобразив скорботну історію Бабиного Яру.

версія для друку