українська російська англійська
Прем'єр-міністр обговорив із експертами реформи у сфері зайнятості
01.09.2016 | 17:05
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за реформування сфери зайнятості населення таким чином, аби держава не стимулювала безробіття, а інвестувала у створення робочих місць у країні. Про це Голова Уряду заявив під час зустрічі із експертами з питання визначення пріоритетних засад реформування державної служби зайнятості задля стимулювання створення нових робочих місць у четвер.

"Зрозуміло, що те, що ми маємо сьогодні [у сфері зайнятості населення], потребує відповідних рішень для того, щоби система працювала таким чином, щоби ми не стимулювали безробіття, а навпаки інвестували у створення робочих місць у нашій країні", - зазначив Володимир Гройсман на початку зустрічі.

Зокрема, за його словами, потребують вирішення питання детінізації, легалізації виплати заробітних плат, а також освіти та підготовки спеціалістів.

Головною темою обговорення стало визначення основних завдань у напрямку реформування сфери зайнятості населення.

Експерти та представники Уряду обговорили основні проблеми у цій сфері та окреслили ключові завдання у її реформуванні, зокрема наголосили на необхідності формування комплексної державної політики у сфері зайнятості, визначення відповідального координаційного органу її реалізації, поліпшення системи роботи служби зайнятості, упорядкування системи соціальних виплат щодо безробіття, удосконалення механізмів працевлаштування осіб, у тому числі, людей з обмеженими можливостями, а також приведення сфер професійно-технічної та вищої освіти у відповідність до потреб ринку праці.

За словами експерта ТОВ "Робота Інтернешнл" Тетяни Пашкіної, ринок праці свідчить, що криза у країні минула. "Єдине, що радує, що криза у нас минула, судячи з того, що в десятку [найбільш популярних вакансій] повернулися адміністративні вакансії, які обслуговують продаж, - повернулися маркетинг, бухгалтерія, але заробітні плати такі, як і раніше", - зазначила Тетяна Пашкіна.

У результаті обговорення, за пропозицією Прем'єр-міністра, було домовлено створити робочу групу для напрацювання пропозицій щодо реформування сфери зайнятості населення.

"Я би хотів, щоби це були не популістські, а реальні речі, які ми маємо змінити, у тому числі в управлінні процесом, - все те, що треба, щоб змінити ситуацію у кращий бік, - зазначив Володимир Гройсман. - Думаю, що у нас є всі можливості, щоб змінити цю систему".

У зустрічі взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, керівництво Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства освіти і науки України, Державної служби зайнятості, Директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України Елла Лібанова, заступник Голови Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні Олександр Шубін, Перший заступник голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Олексій Мірошниченко, Виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко, Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, експерт ТОВ "робота Інтернешнл" (сайт rabota.ua) Тетяна Пашкіна, Координатор із стратегічних питань соціального та економічного розвитку ПРООН Катерина Рибальченко, експерт з питань реформ в соціальному секторі ПРООН Олена Іванова, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України Андрій Гриценко.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
31 травня у Києві Держенергоефективності проводитиме конференцію на тему «Реалії енергоефективного розвитку України»
30 травня в Маріуполі відкриється дискусійна платформа «Закон Меган» як складова системи захисту дітей в Україні»
26 та 29 травня у Міністерстві фінансів відбудуться публічні обговорення проекту Плану дій реформування митниці
28 травня - інтерв'ю заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки
26 травня Георгій Тука відвідає Хорватію для вивчення досвіду реінтеграції окупованих територій
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
26 травня Павло Петренко презентує новітню он-лайн програму для запису на стажування студентів юридичного профілю в органах юстиції
26 травня - конференція "Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів