українська російська англійська
Україна використовує на ремонт доріг не більше 10% цільової міжнародної допомоги, - Володимир Омелян
19.07.2016 | 11:55
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Світовий банк готовий надати на ремонт українських доріг приблизно мільярд доларів США, ще близько 700 мільйонів готовий надати Європейський банк реконструкції та розвитку. Проте наразі на ремонт українських доріг використовується не більше 10% цільової міжнародної допомогою. Про це 18 липня в ефірі «5 каналу» розповів Міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«На жаль, сьогодні ми постійно просимо на допомогу, але коли вона надається, ми використовуємо зовсім незначний її відсоток. У випадку українських доріг мова йшла про менше ніж 10%. Наразі і Світовий банк готовий надати приблизно мільярд доларів США, і Європейський банк реконструкції та розвитку готовий надати близько 700 мільйонів», - повідомив Володимир Омелян.

Міністр наголосив, що було прийнято рішення повністю змінити підхід до діяльності Укравтодору.

«Ми хочемо повністю поміняти підхід із боку державних структур до своєї діяльності. З цією метою в Укравтодорі відбулися серйозні кадрові зміни: було повністю змінено правління ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України», структури, яка займалася будівництвом і обслуговуванням доріг, а також керівництво Дорінвесту - державної компанії, яка, власне,  займалася співпрацею з міжнародними фінансовими організаціями. Ці речі маємо запустити невідкладно, і завдання перед новим керівництвом Дорінвесту полягає в тому, щоб гроші, надані міжнародними організаціями, дійсно використовувалися в українській економіці. Будівництво доріг дає поштовх для всієї  промисловості та індустрії України», - зазначив Володимир Омелян.

Міністр наголосив, що нове керівництво має лише місяць для того, щоб продемонструвати свою ефективність: «Я не є прихильником покращення на кілька відсотків, які важко довести і зрозуміти окрім того, що буде хвалебна статистика з якоїсь президії. Ми або робимо реформу, або не робимо. Так само з новим керівництвом ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України» та Дорінвесту. У них є місяць часу, вони повинні розробити план дій, погодити: у випадку Дорінвесту - з міжнародними фінансовими організаціями та Укравтодором, у випадку ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України» - з Укравтодором та Міністерством інфраструктури, а також зробити його публічним, щоб всі бачили, які дії будуть вжиті для того, щоб різко змінити ситуацію на краще. Якщо вони це зроблять – честь і хвала, працюєте далі, якщо ні – через місяць заходять інші».

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
15 грудня - підсумкова прес-конференція Міністра інфраструктури та керівників підвідомчих організацій
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
13 грудня - презентація національних рекомендацій зі здорового харчування
13 грудня - круглий стіл "Робота журналістів та працівників підрозділів МВС під час проведення публічних заходів та у зв'язку із нормами закону "Маски-шоу стоп!"