українська російська англійська
У Чернівецькій області збільшать посівну площу сільгоспкультур на 8,3 тис. га
29.02.2016 | 16:04
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

У цьому році в усіх категоріях господарств Чернівецької області прогнозується збільшити всю посівну площу сільгоспкультур до 313,7 тис. га, що на 8,3 тис. га більше рівня минулого року. Про це наголосив начальник департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА Олександр Варжевський під час радіоефіру у програмі «Колос» Національної радіокомпанії України. Ефір відбувся у рамках нової практики щодо заслуховування звітів директорів департаментів агропромислового комплексу ОДА, запроваджений Мінагрополітики.

«Зокрема, прогнозується збільшити площу всіх зернових культур до 129,9 тис. га. З них: озимих зернових – до 52,7 тис. га, ярих зернових до 77,2 тис. га. У тому числі збільшити планується посівну площу кукурудзи на зерно до 58,8 тис. га», - повідомив Олександр Варжевський.

Він зауважив, що прогнозується збільшити посівні площі сої до 72,1 тис. га та посіяно озимого ріпаку 8,5 тис. га. «Проте прогнозується зменшення посівних площ соняшнику до 7,2 тис. га, цукрових буряків до 0,1 тис. га, льону олійного до 0,7 тис. га, картоплі до 33,7 тис. га, овочів та баштанних продовольчих культур до 12,3 тис. га», - повідомив керівник департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА.

«Посів озимих зернових культур під урожай 2016 року в усіх категоріях господарств області проведено на площі 52,7 тис. га. У тому числі озимої пшениці – 45,7 тис. га, озимого ячменю – 6,6 тис. га, озимого жита – 0,4 тис. га. Крім того, озимого ріпаку посіяно на площі 8,5 тис. га, що га 0,8 тис. га більше до 2015 р.», - зауважив Олександр Варжевський.

Він додав, що сходи озимих зернових культур в усіх категоріях господарств області отримано на площі 52,7 тис. га, що становить 100% від загальної площі посіву. «На площах, де отримані сходи, в доброму стані знаходяться – 24,3 тис. га (46,1%), у задовільному стані – 26,9 тис. га (51,0%) та слабкі і зріджені – 1,5 тис. га (2,8%). Також отримано 8,5 тис. га сходів озимого ріпаку. З них в доброму стані – 3,4 тис. га (40%), у задовільному стані – 4,3 тис. га (50,6%) та слабкі і зріджені – 0,8 тис. га (9,4%)», - повідомив він.

Олександр Варжевський зауважив, що у Чернівецькій області уже розпочато роботу з підживлення посівів озимих культур: «За оперативними даними, в усіх категоріях господарства області озимі зернові культури підживлено на площі 1,2 тис. га. У тому числі озиму пшеницю – на площі 1 тис. га, озимий ячмінь – на площі 2 тис. га, озимий ріпак – на площі 0,5 тис. га». 

 

версія для друку
Анонси
11 грудня Лілія Гриневич візьме участь у презентації освітньої інтернет-платформи BeSmart
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
11 грудня - презентація проекту науково-практичного коментаря до Закону України "Про державну службу"
11-12 грудня в Києві відбудеться Українсько-польський форум "Неформальна освіта по роботі з молоддю"