українська російська англійська
Черкаські землевпорядники оновлять нормативну грошову оцінку земель 41 населеного пункту
29.02.2016 | 11:55
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У першому півріччі землевпорядники Черкаської області планують оновити нормативну грошову оцінку (НГО) земель 41 населеного пункту. Найбільше у Черкаському (12 поселень), Золотоніському (7), Монастирищенському (5), Тальнівському (4) та Чорнобаївському (3) районах. Роботи з НГО проведуть також на території інших місцевих рад у разі, якщо межі населених пунктів змінюватимуться.

Минулого року землевпорядники оновили НГО земель у 56 населених пунктів Черкащини: 52 села, 3 селища та місто Умань. Роботи проведені на загальній площі 23,75 тис. гектарів та коштували 1,133 млн гривень. Найбільше земель оцінено у Жашківському, Монастирищенському, Смілянському, Тальнівському, Христинівському й Чорнобаївському районах Черкащини. Ще у 11 населених пунктах роботи з НГО були розпочаті.

За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту складають технічну документацію, яка затверджується місцевими радами. Після оновлення НГО збільшується орендна плата за землю. Як наслідок, зростають надходження до місцевих бюджетів.

Загалом у Черкаській області налічується 855 населених пунктів, загальна площа яких становить 283,6 тис. гектара.

Довідково

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель». Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
21 грудня буде презентовано роботу геопорталу "Водні ресурси України"
21 грудня - засідання колегії Міністерства молоді та спорту
20 грудня - засідання громадської ради при Держкомтелерадіо
20 грудня - засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
19 грудня відбудеться колегія Держкомтелерадіо
19 грудня - презентація публічного звіту проекту ProZorro.Продажі за 2017 рік
18 грудня - відкриття Центру енергоефективності м. Миколаєва
18 грудня обговорення ЗУ "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо права постійного користування земельними ділянками"