українська російська англійська
Арсеній Яценюк про урядовий план дій на 2016 рік: "Це порядок денний подальшого розвитку країни, яка має стати справжньою європейською державою"
28.02.2016 | 19:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд розробив план дій на 2016 рік: «Але це не тільки план дій Уряду – це порядок денний подальшого розвитку країни, яка має стати справжньою європейською державою» - наголосив у своєму зверненні в неділю, 28 лютого, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Глава Уряду підкреслив, що урядовий план дій складається із двох основних напрямків: «Перший - це економічне зростання в тому числі створення  нових робочих місць та зниження рівня бідності; другий – відновлення соціального контракту, або, я б назвав це, - служіння українському народу і відновлення довіри до влади».

Для економічного зростання Уряд передбачив кілька основних кроків, серед яких зміцнення банківської системи та відновлення доступного кредитування; проведення ефективної та історично прозорої приватизації із залученням широкого кола інвесторів; реформа державних підприємств.

У плані Уряду – нова індустріальна політика, призначення нових ефективних менеджерів на 50 найбільших державних компаній, відкриття нових ринків для українського експорту, підписання угод про зону вільної торгівлі з Канадою, Туреччиною та Ізраїлем, відкриття не менше чотирьох торговельних місій для просування українських експортерів на нові ринки та розширення географії проведення бізнес-форумів.

«Основа нашої програми – це реалізація Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Уряд також пропонує максимально збільшити ефективність інвестицій від державних капітальних видатків: «70% їх буде спрямовуватися на реконструкцію доріг, 30% - на завершення об’єктів, які знаходяться на фінальній стадії будівництва».

«Ріст цін можливо зупинити через ефективну бюджетну, валютну та економічну політику. Для цього Україна повинна далі продовжувати реформи в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими організаціями. Ми повинні забезпечити ефективну фіскальну політику, перейти на здійснення електронних закупівель у всіх державних установах, перейти на грошові адресні соціальні виплати, скористатись запровадженим Урядом двократним зменшенням податку на заробітну платню та вивести її з тіні, провести реформу Державної фіскальної служби, побороти корупцію на митниці через залучення західних радників до митної служби», - наголосив Глава Уряду.

Він наголосив на необхідності завершити реформу у сфері енергетики: «Ми прожили зиму, не купуючи в Росії жодного кубічного метру газу. Маємо забезпечити прибутковість та незалежність НАК «Нафтогаз України», збільшення видобутку власних енергетичних ресурсів та повну енергетичну незалежність країни у найближчі десять років. І це реально. Заміна котлів, утеплення будинків, продовження програми субсидій та оплата винятково за якісні житлово-комунальні послуги - є основною частиною енергетичної реформи країни».

Потрібно також продовжувати земельну реформу: «Вважаю, що необхідно продати на відкритому прозорому аукціоні 1 мільйон гектарів саме державної землі, яка сьогодні знаходиться в тіньовому і корумпованому обороті».

У сфері реформування охорони здоров’я в цьому році треба запровадити мінімальний гарантований державою рівень безкоштовних медичних послуг, підкреслив Глава Уряду: «Все інше повинно фінансуватися за рахунок державного медичного страхового фонду, в якому повинен бути застрахований кожний громадянин країни».

Щодо реформ в освітній сфері, Глава Уряду підкреслив необхідність радикальних змін у середній освіті: «Основний принцип середньої освіти - не кількість шкіл, а якість навчального процесу. Забезпечення навчальним приладдям та сучасними знаннями кожного учня, а професійного вчителя – достойною заробітною платнею».

«У сфері боротьби з корупцією, ми повинні призначити нового незалежного Генерального прокурора України, зміцнювати авторитет та забезпечити ефективну діяльність Національного агентства з розшуку і управління активами, Державного бюро розслідувань та Національного агентства із запобігання корупції», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду наголосив, що в цьому році вкрай необхідно конфіскувати і повернути державі 1.5 мільярда доларів, які були вкрадені попереднім режимом і які вже заарештовані завдяки діям Уряду в українських державних банках: «Ці кошти будуть спрямовані на обороноздатність країни, на підвищення соціального забезпечення громадян України».

Урядовий план дій передбачає також реформу державного управління, суддівської системи, боротьбу з монополіями, «запровадження правил і стандартів, які діють в Європейському Союзі, до якого ми прагнемо».

«Це моя програма. Така програма повинна стати нашою спільною програмою. Ці конкретні дії потребують підтримки Президента країни, його фракції та інших здорових сил в українському Парламенті», - підкреслив він.

«Часу на зволікання немає. Є час тільки для дій. Уряд діяв і готовий продовжувати боротьбу далі», - наголосив Арсеній Яценюк.

 

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"