українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Показник надходжень до бюджету за ЄСВ свідчить, що почався процес детінізації
16.02.2016 | 18:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд разом із Парламентом вдвічі зменшив єдиний соціальний внесок. Проте показник надходжень до бюджету за ЄСВ становить не 50%, а 86%: «Тобто пішов процес детінізації і того, що людям почали платити чесні заробітні платні», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 16 лютого, у Парламенті під час звіту Уряду про роботу за рік.

Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд провів із Парламентом «складні переговори щодо необхідності податкової реформи»: «Але дуже добре, коли ми вміємо знаходити компроміси».

Глава Уряду підкреслив, що завдяки ухваленій податковій реформі кількість податків була скорочена вдвічі: «Було 22 різні ставки податків – сьогодні їх залишилося 11. Частина з цих податків була скасована, частина - злиті в один».

Однією з ключових податкових змін Арсеній Яценюк назвав двократне зменшення єдиного соціального внеску: «Це те, про що говорилося протягом 20 років, але так ніхто і не спробував це реально вирішити».

«Ми розуміли всі ризики, пов’язані з прийняттям рішення про двократне зменшення податку на заробітну платню. Перший і основний стосується Пенсійного фонду. У зв’язку з тим, що дефіцит Пенсійного фонду доволі високий, мова йде про те, що Уряду необхідно знайти 100 мільярдів гривень на фінансування дефіциту Пенсійного фонду. Проте Уряд разом з Парламентом вдвічі зменшив єдиний соціальний внесок - це реальний крок, з одного боку - до детінізації заробітних плат, а з іншого - до підвищення заробітних плат і соціальних стандартів», - підкреслив він.

«Якщо рахувати арифметично, то ми повинні були би очікувати, що у нас буде падіння доходів удвічі, адже ми вдвічі скоротили ЄСВ», - зазначив Арсеній Яценюк. Проте, за останніми даними, показник надходжень до бюджету за ЄСВ в порівнянні з минулим роком становить 86%: «Тобто пішов процес детінізації і процес того, що людям почали платити чесні заробітні платні, а не зарплати в конвертах».

У рамках дерегуляції, нагадав він, було вдвічі скорочено кількість контролюючих і перевіряючих органів, «проте низка контролюючих органів ще й зараз залишаються на папері, тому що система має серйозний супротив». Уряд також удвічі скоротив кількість дозволів і ліцензій – з 56 до 30.

Суттєві кроки зроблені і в реформуванні Державної фіскальної служби, у першу чергу - скорочення кількості фінансових інспекцій на місцях, із 311 до 161.

Глава Уряду висловив вдячність Парламенту за ухвалення нового законодавства про Антимонопольний комітет України, «який забезпечує більшу прозорість і незалежність діяльності антимонопольних органів, адже монополії є суттєвою проблемою на шляху створення ефективної конкурентної економіки».

Також після багатьох дискусій у Парламенті, нагадав він, Уряд спільно з Верховною Радою ввів нову систему адміністрування ПДВ: «Завдяки цій системі нам вдалося протягом кожного місяця додатково збирати близько 2 мільярдів гривень ПДВ, при цьому не дати можливості шахраям і фінансовим аферистам, використовуючи недосконалу схему адміністрування ПДВ, витягувати кошти з державного бюджету».

«Завдяки нашим спільним зусиллям при прийнятті законодавства про бюджет ми пішли далі, коли запроваджені нові реєстри по відшкодуванню ПДВ, які дають можливість експортерам і чесним бізнесменам фактично в автоматичному режимі відшкодовувати податок на додану вартість», - підкреслив Арсеній Яценюк.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі