українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Показник надходжень до бюджету за ЄСВ свідчить, що почався процес детінізації
16.02.2016 | 18:01
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд разом із Парламентом вдвічі зменшив єдиний соціальний внесок. Проте показник надходжень до бюджету за ЄСВ становить не 50%, а 86%: «Тобто пішов процес детінізації і того, що людям почали платити чесні заробітні платні», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 16 лютого, у Парламенті під час звіту Уряду про роботу за рік.

Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд провів із Парламентом «складні переговори щодо необхідності податкової реформи»: «Але дуже добре, коли ми вміємо знаходити компроміси».

Глава Уряду підкреслив, що завдяки ухваленій податковій реформі кількість податків була скорочена вдвічі: «Було 22 різні ставки податків – сьогодні їх залишилося 11. Частина з цих податків була скасована, частина - злиті в один».

Однією з ключових податкових змін Арсеній Яценюк назвав двократне зменшення єдиного соціального внеску: «Це те, про що говорилося протягом 20 років, але так ніхто і не спробував це реально вирішити».

«Ми розуміли всі ризики, пов’язані з прийняттям рішення про двократне зменшення податку на заробітну платню. Перший і основний стосується Пенсійного фонду. У зв’язку з тим, що дефіцит Пенсійного фонду доволі високий, мова йде про те, що Уряду необхідно знайти 100 мільярдів гривень на фінансування дефіциту Пенсійного фонду. Проте Уряд разом з Парламентом вдвічі зменшив єдиний соціальний внесок - це реальний крок, з одного боку - до детінізації заробітних плат, а з іншого - до підвищення заробітних плат і соціальних стандартів», - підкреслив він.

«Якщо рахувати арифметично, то ми повинні були би очікувати, що у нас буде падіння доходів удвічі, адже ми вдвічі скоротили ЄСВ», - зазначив Арсеній Яценюк. Проте, за останніми даними, показник надходжень до бюджету за ЄСВ в порівнянні з минулим роком становить 86%: «Тобто пішов процес детінізації і процес того, що людям почали платити чесні заробітні платні, а не зарплати в конвертах».

У рамках дерегуляції, нагадав він, було вдвічі скорочено кількість контролюючих і перевіряючих органів, «проте низка контролюючих органів ще й зараз залишаються на папері, тому що система має серйозний супротив». Уряд також удвічі скоротив кількість дозволів і ліцензій – з 56 до 30.

Суттєві кроки зроблені і в реформуванні Державної фіскальної служби, у першу чергу - скорочення кількості фінансових інспекцій на місцях, із 311 до 161.

Глава Уряду висловив вдячність Парламенту за ухвалення нового законодавства про Антимонопольний комітет України, «який забезпечує більшу прозорість і незалежність діяльності антимонопольних органів, адже монополії є суттєвою проблемою на шляху створення ефективної конкурентної економіки».

Також після багатьох дискусій у Парламенті, нагадав він, Уряд спільно з Верховною Радою ввів нову систему адміністрування ПДВ: «Завдяки цій системі нам вдалося протягом кожного місяця додатково збирати близько 2 мільярдів гривень ПДВ, при цьому не дати можливості шахраям і фінансовим аферистам, використовуючи недосконалу схему адміністрування ПДВ, витягувати кошти з державного бюджету».

«Завдяки нашим спільним зусиллям при прийнятті законодавства про бюджет ми пішли далі, коли запроваджені нові реєстри по відшкодуванню ПДВ, які дають можливість експортерам і чесним бізнесменам фактично в автоматичному режимі відшкодовувати податок на додану вартість», - підкреслив Арсеній Яценюк.

 

версія для друку
Анонси
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 липня відзначатимуть Міжнародний день Дністра
2 липня відбудуться заходи з відзначення 25-ї річниці Військово-Морських Сил ЗС України
30 червня - кінцевий строк подачі пропозицій щодо закупівлі послуг на розробку веб-порталу з питань європейської інтеграції
30 червня - проведення Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2017 року
29 червня відбудеться відкриття Технічної сесії 21-ої Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій
29 червня відзначатимуть Міжнародний День Дніпра
28 червня відбудеться флеш-моб до Дня Конституції України за участі Міністра юстиції України
27-28 червня Павло Клімкін здійснить робочий візит до Італійської Республіки
26-27 червня у Німеччині Голова Держенергоефективності представить інвестиційний потенціал відновлюваної енергетики України