українська російська англійська
Арсеній Яценюк: "Вимагаю від Російської Федерації зняття незаконного рішення щодо заборони пересування українським вантажівкам територією РФ"
15.02.2016 | 14:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Вимагаю від Російської Федерації не просто пояснень, а зняття незаконного рішення щодо заборони перевезення і пересування українським вантажівкам територією Російської Федерації», - заявив Арсеній Яценюк Прем’єр-міністр України у понеділок, 15 лютого, на прес-конференції за підсумками переговорів із Прем’єр-міністром Турецької Республіки Ахметом Давутоглу.

«Російський підхід до виконання міжнародного права полягає в наступному – повна відмова від виконання принципів міжнародного права», - наголосив Арсеній Яценюк.

Він підкреслив, що Росія розпочала не тільки військову агресію проти України, а й фінансову, економічну та інформаційну агресію: «Незважаючи на те, що Росія стала членом Світової організації торгівлі, - і свого часу Україна, яка раніше стала членом СОТ, підтримувала їх на цьому шляху, - незважаючи на те, що є низка двосторонніх і багатосторонніх угод в сфері економічної співпраці, Росія ввела торгівельне ембарго проти України як плату Україні за підписання угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом і за наш європейський вибір».

«Україна діє виключно в межах і в спосіб, визначений нашими міжнародними зобов’язаннями», - наголосив Глава Уряду України.

Арсеній Яценюк нагадав, що вчора Росія безпідставно заявила про заборону в'їзду українським вантажним автотранспортним засобам на територію Росії.

Україна, наголосив він, звернулася з нотою до Російської Федерації «з вимогою невідкладно пояснити, чому це сталося і на підставі чого Росія прийняла таке рішення».

«До того моменту, доки Росія не дасть чітку відповідь, і це питання не буде врегульовано, тимчасові транзитні дозволи, які були видані російським вантажівкам, є призупиненими», - підкреслив Глава Уряду України.

«Вимагаю від Російської Федерації не просто пояснень, а зняття незаконного рішення щодо заборони перевезення і пересування українським вантажівкам територією Російської Федерації», - наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду України висловив вдячність турецькому народу і турецькому Уряду за дуже чітку позицію щодо територіальної цілісності і незалежності України «щодо того, що Крим був, є і буде територією України, як і Донецьк і Луганськ, незаконно захоплені Російською Федерацією, також повинні повернутися в повному складі до України».

«Наші країни спільно борються проти тероризму. Наші країни спільно захищають свої кордони, борються за своїх громадян і за їхні права і свободи», - наголосив Арсеній Яценюк.

Останні глобальні кризи суттєво підвищили геополітичну роль Туреччини, підкреслив Арсеній Яценюк: «Зараз в тому числі і від Туреччини залежить, яким чином і як швидко буде вирішений конфлікт у Сирії, як подолати міграційну кризу і як взагалі відновити світовий порядок».

«Зухвала і неадекватна поведінка Російської Федерації, яка порушує всі норми міжнародного права і всі стандарти, провокує подальші кризи. Російський наступ в Грузії, незаконна анексія Криму, захоплення Донецька і Луганська, відправлення російських військ в Сирію – все це є одним ланцюжком порушення міжнародного права. В тому числі - порушення авіаційного простору Туреччини і постійне порушення авіаційного простору країн-членів НАТО», - наголосив він.

«Ми як ніхто знаємо, що таке російська військова агресія і російська військова інтервенція», - підкреслив Глава Уряду України.

Арсеній Яценюк підкреслив, що в України та Туреччини «дуже близькі політичні, економічні та людські відносини». Сьогоднішній візит до України Прем’єр-міністра Туреччини, зазначив Глава українського Уряду,– «це свідчення не просто партнерства між країнами, а великої дружби між Україною і Туреччиною».

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду