українська російська англійська
Україна і Туреччина підписали кредитний договір про надання Україні 50 млн. доларів США
15.02.2016 | 13:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Відбулися переговори Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та Прем’єр-міністра Турецької Республіки Ахмета Давутоглу, який перебуває в Україні з візитом на запрошення Глави Українського Уряду. Перед переговорами урядових делегацій відбулася зустріч Прем’єр-міністрів України та Туреччини у двосторонньому форматі.

У рамках візиту було підписано Кредитний договір між Урядами України та Турецької Республіки, що передбачає надання Україні 50 млн. доларів США кредиту на фінансування загального фонду державного бюджету. Кредит надається на п’ять років із фіксованою ставкою 2,5% річних.

Документ підписали Міністр фінансів України Яресько Наталія та представник Секретаріату казначейства апарату Прем’єр-міністра Турецької Республіки.

Також було підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про передачу Україні укомплектованого збірного наметового польового шпиталю. Угоду підписали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський та заступник Міністра охорони здоров’я Турецької Республіки Еюп Гюмюш.

На початку переговорів Арсеній Яценюк висловив вдячність турецькому народу за підтримку територіальної цілісності і незалежності України, «за підтримку в нашій боротьбі проти російської агресії та підтримку позиції про те, що Крим є Україною, як і Донецьк і Луганськ».

«Наші країни захищають свої кордони і своїх громадян, свою територіальну цілісність, незалежність і суверенітет», - підкреслив Глава Уряду України.

На порядку денному переговорів, підкреслив він, - продовження економічного діалогу між Україною та Туреччиною і питання угоди про зону вільної торгівлі: «Ми цінуємо присутність турецьких інвесторів в українській економіці, і економічний діалог та економічні програми між Україною та Туреччиною повинні розвиватися».

Арсеній Яценюк зазначив, що турецька делегація, яка прибула до України, - одна з найбільших за історію двохсторонніх відносин між двома країнами: «Усі наші міністри так само готові до конкретного діалогу по кожній сфері - починаючи з інфраструктури і закінчуючи енергетикою і оборонними питаннями».

 

версія для друку
Анонси
16 грудня представники влади і ЗМІ обговорять практичні кроки реалізації реформи комунальних газет
15 грудня в АМКУ обговорять питання розвитку конкуренції на ринках електричної енергії
11 грудня українські військові у складі ЛИТПОЛУКРБРИГ візьмуть участь у навчанні "Common Challenge - 16"
11 грудня відбудеться благодійний захід "Рука допомоги" з метою підтримки дітей з родин політв'язнів у Криму
9-10 грудня в Києві відбудеться міжнародна конференція "Актуальні проблеми сучасної олімпійської освіти"
9 грудня у Міністерстві культури відбудеться брифінг на тему "Загроза втрати пам'яток Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника"
9 грудня Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак проінформує про результати роботи Інтерактивної мапи сміттєзвалищ
З 7 по 9 грудня у Міністерстві екології та природних ресурсів України проходитиме засідання постійно діючої комісії для конкурсного відбору керівників підприємств, установ та організацій