українська російська англійська
Україна і Туреччина підписали кредитний договір про надання Україні 50 млн. доларів США
15.02.2016 | 13:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Відбулися переговори Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та Прем’єр-міністра Турецької Республіки Ахмета Давутоглу, який перебуває в Україні з візитом на запрошення Глави Українського Уряду. Перед переговорами урядових делегацій відбулася зустріч Прем’єр-міністрів України та Туреччини у двосторонньому форматі.

У рамках візиту було підписано Кредитний договір між Урядами України та Турецької Республіки, що передбачає надання Україні 50 млн. доларів США кредиту на фінансування загального фонду державного бюджету. Кредит надається на п’ять років із фіксованою ставкою 2,5% річних.

Документ підписали Міністр фінансів України Яресько Наталія та представник Секретаріату казначейства апарату Прем’єр-міністра Турецької Республіки.

Також було підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про передачу Україні укомплектованого збірного наметового польового шпиталю. Угоду підписали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський та заступник Міністра охорони здоров’я Турецької Республіки Еюп Гюмюш.

На початку переговорів Арсеній Яценюк висловив вдячність турецькому народу за підтримку територіальної цілісності і незалежності України, «за підтримку в нашій боротьбі проти російської агресії та підтримку позиції про те, що Крим є Україною, як і Донецьк і Луганськ».

«Наші країни захищають свої кордони і своїх громадян, свою територіальну цілісність, незалежність і суверенітет», - підкреслив Глава Уряду України.

На порядку денному переговорів, підкреслив він, - продовження економічного діалогу між Україною та Туреччиною і питання угоди про зону вільної торгівлі: «Ми цінуємо присутність турецьких інвесторів в українській економіці, і економічний діалог та економічні програми між Україною та Туреччиною повинні розвиватися».

Арсеній Яценюк зазначив, що турецька делегація, яка прибула до України, - одна з найбільших за історію двохсторонніх відносин між двома країнами: «Усі наші міністри так само готові до конкретного діалогу по кожній сфері - починаючи з інфраструктури і закінчуючи енергетикою і оборонними питаннями».

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
З 08 по 14 травня 2017 року в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху
28 квітня у Києві відбудеться Всеукраїнський форум "Перша допомога в боротьбі з корупцією в медицині"
27 квітня відбудеться круглий стіл - "Регуляторні хащі: Ліс - товар чи ресурс?"
27 квітня відбудеться прес-тур представників ЗМІ до Спеціального авіаційного загону ДСНС України
27 квітня - III Форум енергоефективного партнерства'17 "Енергетичний менеджмент: Досвід кращих"
26 квітня за участі Лілії Гриневич відбудеться прес-брифінг на тему "Менеджмент в освіті: е-рішення як ключ до підвищення якості управління"
25-26 квітня Уповноважені Урядів України та Республіки Молдова розглянуть перспективи розвитку управління водними ресурсами у басейнах річок Дністер та Дунай
25 квітня в Міністерстві фінансів відбудеться перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці
25 квітня - чергове засідання колегії Держкомтелерадіо
25 квітня - конкурс на зайняття вакантної посади категорії "А"