українська російська англійська
Україна і Туреччина підписали кредитний договір про надання Україні 50 млн. доларів США
15.02.2016 | 13:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Відбулися переговори Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та Прем’єр-міністра Турецької Республіки Ахмета Давутоглу, який перебуває в Україні з візитом на запрошення Глави Українського Уряду. Перед переговорами урядових делегацій відбулася зустріч Прем’єр-міністрів України та Туреччини у двосторонньому форматі.

У рамках візиту було підписано Кредитний договір між Урядами України та Турецької Республіки, що передбачає надання Україні 50 млн. доларів США кредиту на фінансування загального фонду державного бюджету. Кредит надається на п’ять років із фіксованою ставкою 2,5% річних.

Документ підписали Міністр фінансів України Яресько Наталія та представник Секретаріату казначейства апарату Прем’єр-міністра Турецької Республіки.

Також було підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про передачу Україні укомплектованого збірного наметового польового шпиталю. Угоду підписали Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський та заступник Міністра охорони здоров’я Турецької Республіки Еюп Гюмюш.

На початку переговорів Арсеній Яценюк висловив вдячність турецькому народу за підтримку територіальної цілісності і незалежності України, «за підтримку в нашій боротьбі проти російської агресії та підтримку позиції про те, що Крим є Україною, як і Донецьк і Луганськ».

«Наші країни захищають свої кордони і своїх громадян, свою територіальну цілісність, незалежність і суверенітет», - підкреслив Глава Уряду України.

На порядку денному переговорів, підкреслив він, - продовження економічного діалогу між Україною та Туреччиною і питання угоди про зону вільної торгівлі: «Ми цінуємо присутність турецьких інвесторів в українській економіці, і економічний діалог та економічні програми між Україною та Туреччиною повинні розвиватися».

Арсеній Яценюк зазначив, що турецька делегація, яка прибула до України, - одна з найбільших за історію двохсторонніх відносин між двома країнами: «Усі наші міністри так само готові до конкретного діалогу по кожній сфері - починаючи з інфраструктури і закінчуючи енергетикою і оборонними питаннями».

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду