українська російська англійська
Сергій Квіт: Міністерство освіти і науки продовжує працювати над реформами
09.02.2016 | 19:03
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Міністерство освіти і науки України працює і буде працювати над реформами. На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час брифінгу у Будинку Уряду 9 лютого 2016 року.

Міністр зазначив, що за останні роки фінансування на освіту і науку збільшилося. Зокрема, у порівнянні з 2013 роком кошти на наукові дослідження, які в сфері управління МОН, було збільшено на 40%. Державне замовлення для вищих навчальних закладів зросло на 17%, а для коледжів і технікумів – на 38%. Освітня субвенція для шкіл збільшена майже на 1 млрд. гривень. А фінансування зовнішнього незалежного оцінювання - на 16%, що дозволило переоснастити Український центр оцінювання якості освіти і успішно готуватися до нової вступної кампанії.

Як повідомив Сергій Квіт, Уряд вперше виділив 650 млн. гривень на придбання шкільних автобусів. У минулому році тендер на придбання автобусів не відбувся тому, що заявку на участь подав лише один його учасник. Однак, кошти, призначені на ці автобуси, були закладені в освітню субвенцію на цей рік. Також у цьому році 600 млн. гривень передбачено на шкільні автобуси місцевим органам влади. За словами Міністра, шкільні автобуси надзвичайно важливі для виконання програми опорних шкіл, яка є центральною на цей рік. Мова йде про створення належної мережі шкіл. І в контексті прийняття нового базового закону «Про освіту» відбуватиметься перехід до так званої «профільної школи». «Кожне найменше село буде мати початкову школу. Водночас в усіх регіонах будуть створюватися опорні школи з належним обладнанням кабінетів, з кваліфікованим кадровим складом», - додав Сергій Квіт.

За словами Міністра, на створення опорних шкіл Уряд вже заклав у бюджеті 200 млн. гривень, а на придбання обладнання для кабінетів фізики в минулому році виділено 100 млн. гривень. Окрім того, Міністерство співпрацює з багатьма міжнародними інвесторами з питання оснащення та створення опорних шкіл. Як повідомив Сергій Квіт, МОН активно працює над законодавчою базою освіти і науки. Так, у минулому році був прийнятий Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність», який сприятиме інтеграції науки і освіти, розвитку наукової сфери в Україні. В стані розробки знаходиться законопроект «Про інноваційну діяльність», у Парламенті знаходяться ще три законопроекти «Про освіту» (№3491), «Про професійну освіту» (№3231), законопроект № 3832 «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території щодо забезпечення прав на здобуття освіти». Останній проект закону призначений для мешканців Криму. «Законопроект передбачає право Міністерства згідно з порядком, визнавати кваліфікації, а не атестати випускників шкіл, оскільки будь-які документи про освіту з печаткою окупаційної влади не визнаються», - пояснив Сергій Квіт. Окрім того, проектом закону передбачені квоти для кримчан при вступі до вищих навчальних закладів материкової України.

Сергій Квіт підкреслив, що вперше в історії країни у 2015 році Міністерство провело відкритий он-лайн-конкурс підручників, коли за підручники голосували самі вчителі. Щоб забезпечити учнів безкоштовними підручниками, з асигнувань Верховної Ради було знайдено 260 млн. гривень на друк підручників. Із-за браку механізму перерахування коштів з місцевих бюджетів на центральний рівень, друга половина коштів на підручники повинна забезпечуватися місцевими органами влади. Зі свого боку Міністерство провело тендер, надрукувало і розвезло по областях підручники. При цьому на вартості підручників було зекономлено 80 млн. гривень, які потрапили в освітню субвенцію на 2016 рік. «Підручники як і шкільні автобуси будуть закуповуватися в регіонах», - зазначив Міністр.

Сергій Квіт наголосив, що сьогодні опорні школи у центрі ідеї створення ефективної мережі шкіл. Щодо мережі вищих навчальних закладів, то вони мають бути якісними. «Величезна кількість закладів, які не мають належного рівня освіти, а лише вводять в оману абітурієнтів і їхніх батьків, фактично продаючи дипломи», - зазначив Міністр. Міністерство вже позбавило 80 таких ВНЗ та їх філій ліцензій. Університети повинні бути якісними. Такий якісний заклад буде створено Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією наук України. Буде створено вищий фізико-технічний заклад освіти, який навчатиме талановитих дітей. «Бакалаврська програма цього закладу буде на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а магістерські програми будуть створені на базі багатьох академічних інститутів. Це буде просунутий навчальний заклад, що відповідатиме вимогам сьогодення», - підкреслив Міністр.

Міністерство освіти і науки  приділяє велику увагу питанню вивчення англійської мови. Зокрема, збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови у школах: з двох до трьох у 6-9 класах загальної  середньої школи. 119 тисяч школярів перебували у літніх мовних таборах, які будуть організовуватися щороку. З цього навчального року державна підсумкова атестація з іноземної мови обов’язкова.

Сергій Квіт звернув увагу, що для того, щоб надати можливість випускникам шкіл з окупованого Криму, Донецької, Луганської областей вступати до вищих навчальних закладів, в кожній області України є перелік шкіл, куди можна звертатися для дистанційного навчання, щоб складати іспити екстерном та отримати атестат.

 

 

версія для друку
Анонси
26 вересня відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
25 вересня - брифінг Володимира Омеляна на тему: "Реформування залізниці, розвиток ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
З 18 вересня по 2 жовтня 2017 року - прийом документів для участі у конкурсі з відбору кандидатів на посаду члена НАЗК
26-28 вересня Уповноважені урядів України та Угорщини з питань водного господарства розглянуть актуальний стан справ на прикордонних водах
25 вересня Павло Петренко зустрінеться з представниками Американської торговельної палати в Україні
22-23 вересня День Сіверського Дінця - головної водної артерії Східної України
20-22 вересня Костянтин Ващенко візьме участь у IX щорічних Рішельєвських академічних читаннях