українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Литовські партнери приєднаються до нового "Шовкового шляху"
02.02.2016 | 12:57
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Підписаний попередній меморандум із литовськими партнерами щодо об'єднання нового «Шовкового шляху» з поїздом «Вікінг»: «Це означає, що в рамках нашої співпраці з Європейським Союзом і реалізації Угоди про зону вільної торгівлі до цього Шовкового шляху буде підключена не тільки Україна, не тільки Грузія, Азербайджан, Казахстан і Китай, але і країни-члени Європейського Союзу», підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 2 лютого, під час наради щодо прибуття експериментального  потяга Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай у кінцеву точку маршруту.

«Вікінг» з Клайпеди також буде мати можливість постачати свої товари аж безпосередньо до Китаю, обходячи Росію», - додав він.

«Якби хтось два роки тому нам сказав про те, що ми будемо обходитися без російського газу, що ми не будемо більше залежати від Росії по енергоносіям так, як ми залежали протягом всієї історії незалежності України, що ми знайдемо шлях, як обійти російські торгівельні заборони і побудувати альтернативний транзитний шлях, мало би хто в це повірив. Але зараз це є реальністю. Ми закуповуємо газ в країнах-членах Європейського Союзу. Росія закрила нам транзит, але ми знайшли альтернативний шлях», - наголосив Глава Уряду.

«Більше того, ми ще й залучили наших західних партнерів в тому, щоби брати найактивнішу участь в торговельно-економічній співпраці з тими країнами, які відносяться до так званої СНД», - додав Арсеній Яценюк.

Він привітав Міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського і всю урядову команду з успішним прибуттям експериментального потяга: «Далі необхідно працювати з бізнесом, працювати з нашими європейськими партнерами. І це повинна стати буденність - що  у нас є альтернативний маршрут, і будь-які спроби Росії ввести чи то торговельне, чи то транзитне ембарго Україні завжди отримують адекватну відповідь».

«Чим більше у нас викликів і чим більше нам створюють проблем, тим сильніші ми стаємо. І яскравим прикладом є те, що нам вдається сьогодні будувати самостійну економічну політику. Нам вдається сьогодні разом з нашими європейськими партнерами доводити, що ми можемо знаходити виходи з найскладніших ситуацій. І нам необхідно далі демонструвати нашу економічну, політичну й фінансову самостійність. І вже зараз в тому числі -  транзитну самостійність», - сказав Арсеній Яценюк.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі
20-24 лютого Сергій Савчук візьме участь у третіх зборах Комісарів Міжнародної спеціалізованої виставки "ЕКСПО-2017"