українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Литовські партнери приєднаються до нового "Шовкового шляху"
02.02.2016 | 12:57
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Підписаний попередній меморандум із литовськими партнерами щодо об'єднання нового «Шовкового шляху» з поїздом «Вікінг»: «Це означає, що в рамках нашої співпраці з Європейським Союзом і реалізації Угоди про зону вільної торгівлі до цього Шовкового шляху буде підключена не тільки Україна, не тільки Грузія, Азербайджан, Казахстан і Китай, але і країни-члени Європейського Союзу», підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 2 лютого, під час наради щодо прибуття експериментального  потяга Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай у кінцеву точку маршруту.

«Вікінг» з Клайпеди також буде мати можливість постачати свої товари аж безпосередньо до Китаю, обходячи Росію», - додав він.

«Якби хтось два роки тому нам сказав про те, що ми будемо обходитися без російського газу, що ми не будемо більше залежати від Росії по енергоносіям так, як ми залежали протягом всієї історії незалежності України, що ми знайдемо шлях, як обійти російські торгівельні заборони і побудувати альтернативний транзитний шлях, мало би хто в це повірив. Але зараз це є реальністю. Ми закуповуємо газ в країнах-членах Європейського Союзу. Росія закрила нам транзит, але ми знайшли альтернативний шлях», - наголосив Глава Уряду.

«Більше того, ми ще й залучили наших західних партнерів в тому, щоби брати найактивнішу участь в торговельно-економічній співпраці з тими країнами, які відносяться до так званої СНД», - додав Арсеній Яценюк.

Він привітав Міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського і всю урядову команду з успішним прибуттям експериментального потяга: «Далі необхідно працювати з бізнесом, працювати з нашими європейськими партнерами. І це повинна стати буденність - що  у нас є альтернативний маршрут, і будь-які спроби Росії ввести чи то торговельне, чи то транзитне ембарго Україні завжди отримують адекватну відповідь».

«Чим більше у нас викликів і чим більше нам створюють проблем, тим сильніші ми стаємо. І яскравим прикладом є те, що нам вдається сьогодні будувати самостійну економічну політику. Нам вдається сьогодні разом з нашими європейськими партнерами доводити, що ми можемо знаходити виходи з найскладніших ситуацій. І нам необхідно далі демонструвати нашу економічну, політичну й фінансову самостійність. І вже зараз в тому числі -  транзитну самостійність», - сказав Арсеній Яценюк.

 

версія для друку
Анонси
15 грудня в АМКУ обговорять питання розвитку конкуренції на ринках електричної енергії
11 грудня відбудеться благодійний захід "Рука допомоги" з метою підтримки дітей з родин політв'язнів у Криму
8 грудня Міністерство оборони України розпочинає курси підвищення медійної компетенції для українських журналістів з питань висвітлення проблематики АТО
6 грудня – підписання Меморандуму щодо підготовки та запуску будівництва нового київського СІЗО та львівського СІЗО і лікарні
6 грудня відбудеться прес-конференція «ДФС: результати роботи у 2016 році»
5 грудня - заступники Міністра юстиції Ганна Онищенко та Гія Гецадзе відкриють Всеукраїнський тиждень права
2–4 грудня у Києві проходить Всеукраїнський молодіжний аерокосмічний форум «Україна космічна»
2 грудня Лілія Гриневич візме участь у презентації книги Кена Робінсона та Лу Ароніки "Школа майбутнього"