українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Завдяки електронній системі закупівель ProZorro цьогоріч буде зекономлено мінімум 5 млрд. грн. бюджетних коштів
17.01.2016 | 18:32
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Переведення всіх державних закупівель в електронний формат дозолить збільшити економію в рази. Навіть за скромними прогнозами, цього року економія бюджетних коштів складе 5 млрд. гривень, а в наступному економічний ефект від повного переходу на електронну систему може бути в декілька разів більшим», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 17 січня.

Глава Уряду зазначив, що сфера державних закупівель довгі роки була найбільшою “годувальницею” корупціонерів: «За нашими підрахунками, втрати від прямої корупції та неефективного управління становили близько 20% від усього об’єму державних закупівель. А це – приблизно 50 млрд. гривень щороку. Це майже стільки, скільки закладено в бюджеті на Збройні Сили України».

Він підкреслив, що створена Урядом  електронна система державних закупівель ProZorro дозволить повернути в бюджет десятки мільярдів гривень: «Ми переводимо всі державні тендери в он-лайн формат. Усі процедури, кожен крок, кожне рішення стають публічними".

Електронний формат також спрощує доступ бізнесу до торгів, підкреслив Арсеній Яценюк: «А це - підвищення конкуренції в державних закупівлях».

Завдяки ProZorro, зазначив Глава Уряду, кожна компанія чи підприємець може зареєструватися на торговому майданчику, знайти аукціон і подати заявку на участь: «Далі відбуваються анонімні торги. За результатами аукціону обирається переможець, і тільки після цього розкривається назва компанії. Таким чином, провести «свого» постачальника стає практично неможливо. А переможцями ставатимуть тільки сумлінні постачальники».

«При цьому будь-хто може зайти на сайт і дізнатися, що закуповувало те чи інше державне підприємство і за якою ціною», - зазначив він.

У пілотному режимі ProZorro почала працювати ще в лютому 2015 року, і завдяки їй вже вдалося зекономити понад 500 мільйонів гривень: «І це при тому, що сьогодні через цю систему проводиться тільки 2% державних тендерів».

Зокрема, Міністерство інфраструктури та підприємства, які знаходяться у його підпорядкуванні, провели тендери у системі ProZorro на понад 1,3 мільярда гривень. Сума економії перевищила 75 мільйонів: «Міністерство оборони повністю перейшло на електронні закупівлі. Результат - майже 1000 тендерів і 200 млн. гривень економії».

Вже з 1 квітня на ProZorro в обов’язковому порядку перейдуть усі великі замовники: міністерства, відомства, найбільші державні підприємства. З серпня - почнуть переходити всі інші.

Глава Уряду зазначив, що розбудова електронної системи відбувається коштом донорів, а кожну статтю витрат контролює Transparency International: «Значну допомогу та підтримку надали волонтери - у вигляді консультацій, навчання, робіт і ресурсів. Деякі з активістів, які стояли біля витоків реформи ще з часів Майдану, сьогодні успішно працюють в якості державних службовців».

Глава Уряду звернувся до тих чиновників, «які ще сподіваються зберегти якісь «окремі схеми»: «Перехід на електронну систему є обов’язковим, без будь-яких винятків. Для цього у нас є все необхідне: законодавча база, ефективна електронна система, самовіддана команда, яка працює задля успіху реформи, та повна підтримка міжнародних партнерів».

Арсеній Яценюк закликав представників бізнесу долучатися до системи електронних державних закупівель: «Ми працюємо з вами відкрито і прозоро та є вашими надійними партнерами».

Глава Уряду також звернувся до волонтерів і журналістів: «Вивчайте дані закупівель, шукайте можливі порушення. Говоріть і пишіть про це. Громадський контроль – найбільш дієвий механізм боротьби з корупцією».

«Разом ми зможемо перемогти корупцію в закупівлях і повернути кошти для потреб українців», - підкреслив Арсеній Яценюк.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі