українська російська англійська
МОЗ: Усі регіони України є готовими до проведення другого туру імунізації проти поліомієліту
27.11.2015 | 19:25
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

27 листопада фахівці МОЗ України під головуванням заступника Міністра Ігоря Перегінця, за участі представників ВООЗ і ЮНІСЕФ, провели селекторну нараду з обласними та районними структурними підрозділами з питань охорони здоров’я, щоб визначити стан готовності лікувально-профілактичних закладів усіх рівнів до проведення другого раунду імунізації дитячого населення проти поліомієліту. Як відомо, другий раунд має охопити період двох тижнів – з 30 листопада до 13 грудня 2015 року.

«Перший раунд дав нам можливість охопити щепленнями близько 65% запланованого обсягу дітей, що є непоганим результатом, до якого ми доклали усі разом так багато зусиль», - відзначив заступник Міністра.

За його словами, з цього раунду винесено певні проблемні моменти, які потребують вирішення і які треба обов’язково врахувати в наступному раунді. Це, зокрема, узгодити статистично визначені показники цільових груп і кількість визначених категорій дітей для проведення вакцинації, визначити відповідальних на місцях за доставку та наявність вакцин в усіх лікувально-профілактичних закладах; дотримуватися визначеного переліку протипоказань до проведення вакцинації; посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу як серед медичних працівників, так і батьків, скоординувати для цього більш чітку взаємодію із органами освіти.

Відповідно до Рекомендацій щодо проведення вакцинації проти поліомієліту вакциною ОПВ (далі – Рекомендації), надісланих усім регіональним структурним підрозділам з охорони здоров’я, для кожного раунду вакцинації проти поліомієліту, заклади охорони здоров’я мають переглядати та оновлювати список дітей цільової вікової групи на відповідній адміністративній території, а також переглядати тимчасові протипоказання до проведення вакцинації.

Необхідно зазначити, що до плану вакцинації в рамках раундів вакцинації ОПВ включаються всі діти відповідних вікових категорій незалежно від протипоказань до вакцинації ІПВ/ОПВ. Особливо в другому турі, слід звернути увагу на тих дітей, які не були вакциновані в першому через тимчасові протипоказання.

Відповідно Рекомендацій, вакцинації ОПВ підлягають усі діти, яким на момент початку туру виповнилося 2 місяці, в т.ч. щеплені від поліомієліту за віком раніше та з порушенням календаря щеплень. Якщо на момент проведення другого раунду дитині виповнилося 2 місяці, вона включається до проведення вакцинації в другому та третьому раундах вакцинації.

Діти, які раніше більше ніж за 14 днів отримали щонайменше одну дозу інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ окремо чи в складі комбінованих вакцин або ОПВ), повинні отримати ОПВ в рамках раундів вакцинації незалежно від часу отримання останньої дози. Інтервал для однієї і тієї ж дитини між отриманням ОПВ в рамках раундів вакцинації має бути не менше 1 місяця.

Усі регіони відзвітували про готовність до проведення другого туру імунізації проти поліомієліту: усі заклади охорони здоров’я забезпечені необхідною кількістю доз вакцин ОПВ відповідно потреб, медичні працівники ознайомлені з Рекомендаціями, наданими МОЗ України.

Як відомо, тривалість першого раунду вакцинації ОПВ склала 3 тижні, наступних раундів вакцинації (другого та третього) – має бути 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації ОПВ  становить один місяць.

 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі