українська російська англійська
Арсеній Яценюк: За десять років ми можемо взагалі відмовитися від придбання російського природного газу
19.11.2015 | 22:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна вже скоротила споживання газу на 20%: «Є ціль, яку ми досягнемо - за десять років Україна буде повністю енергонезалежною державою», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю програмі «Прайм-Тайм з Мирославою Гонгадзе» на UA:Першому, що вийшло в ефір у четвер, 19 листопада.

Для цього Уряд, зокрема, подав до Парламенту новий закон про ренти, наголосив він: «Не той популістський закон, який мої політичні опоненти пропонують прийняти. А закон, який передбачає: той, хто видобуває, свердлить нові джерела, збільшує обсяги видобутку природного газу, - той отримує низьку ренту і додаткові стимули для інвестицій в газовий сектор».

Окрім стимулювання внутрішнього виробництва для досягнення енергоефективності, за словами Глави Уряду,  важливе зменшення споживання енергоресурсів. Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна вже скоротила споживання газу на 20%.

Арсеній Яценюк також нагадав про урядову програму з енергоефективності: «Уже на мільярд гривень видано кредитів по енергоефективності».

Водночас Глава Уряду підкреслив, що Уряд створив широку систему надання субсидій: «Якщо газ в Європі коштує 250 доларів, то ми його не можемо продавати по 10 доларів. А якщо ми його продаємо по 10 доларів, як ми його продавали 20 років, то хтось має віддавати різницю в 240 доларів. Її віддавав Державний бюджет України саме з кишень платників податків».

«Тому Уряд прийняв рішення, і вже сьогодні 4,2 мільйона українських сімей безпосередньо отримують субсидію. Якщо ти платиш більше 10% доходів за житлово-комунальні послуги, тобі держава це компенсує».

Ще один важливий елемент для досягнення енегронезалежності – це економія: «Завдяки реформі в енергетичному секторі люди почали економити».

Арсеній Яценюк також нагадав, що Уряд розпочав реверсні постачання природного газу в Україну: «Раніше ми були залежні від російського газу практично на 100% по імпорту. Сьогодні частка Росії впала до 30%».

«Словаччина, Польща, Угорщина – це три основних джерела, де ми отримуємо газ від країн-членів Європейського Союзу. І отримуючи цей газ, ми так само маємо як переваги по ціні, так і переваги по тому, що ми не повністю залежимо від російського газового монополіста», - підкреслив він.

Глава Уряду нагадав, що українська сторона подала проти російського газового монополіста «Газпром» позови до Стокгольмського арбітражного суду: «Ми судимо Росію на 16 мільярдів доларів. Ми вважаємо, що Росія поставила несправедливу ціну (за газ. – ред.) для України. І ми вважаємо, що Росія недоплачує Україні по транзиту природного газу через територію України».

«Ми підняли питання в Європейському Союзі, щоб не дати можливості Росії побудувати південний потік-2, який позбавляє Україну всіх транзитних можливостей і 2 мільярдів доларів доходів на рік», - додав він.

«Ці елементи - це гарантія того, що за десять років ми взагалі відмовимося від придбання російського природного газу», - наголосив Арсеній Яценюк.

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі
24 лютого Георгій Тука у прямому ефірі на 112 каналі