українська російська англійська
Звернення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка
15.11.2015 | 18:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Позавчора вночі в Парижі відбулася вражаюча, масштабна терористична атака.

Терористи діяли безжально. Загинуло майже півтори сотні невинних людей. Ще більше поранено.

Наше суспільство дуже боляче відгукнулося на цю трагедію. Біля Посольства Франції я бачив людське, глибоке, дуже щире співчуття українців. Україні болить страшна рана Франції. Цей біль нам дуже добре знайомий.

Я хочу ще раз висловити від імені Уряду України слова великого жалю і підтримки родинам загиблих, усім постраждалим і всьому французькому народові.

Стріляли в Париж. Але акт терору в Парижі націлений не лише проти Франції. Це – спроба залякати все людство. Це – замах не тільки проти людського життя. Це – виклик всім людським цінностям.

Цей злочин водночас має ще один зловісний вимір. Терористи хочуть зіткнути культури, релігії і суспільства, щоб підірвати будь-яку основу для цивілізованого світоустрою. Терористи не мають національності і релігійної приналежності, бо вони не знають Бога. Терор хоче вбити мрію, яка є в серці кожної нормальної людини: бути вільним від страху, від несправедливості, від біди. Бути вільним. Це – мрія наша. Мрія Європи. Мрія вільного світу.

Президент Франції назвав ці події «актом війни». Я згоден з його словами. І ще більше впевнений, що відповідь на війну проти людської свободи має бути твердою і рішучою.

Світ, до якого ми звикли, змінився. Проти нас іде ворог. Цей ворог – засліплений і безжальний, в нього багато облич.

Свобода і гуманність – це головні риси світу, який прагнемо захистити. У нас є розум і сили зробити все можливе, щоб свобода і гуманність не були розчавлені тоталітаризмом, ксенофобією і ненавистю до іншої культури, віри чи мови.

Так, ми є в стані війни. Це – війна проти свободи людини. Вона вигідна тим, хто хоче, аби людством управляв страх. Її головним винуватцем є той, хто зневажає людське життя. Той, хто порушує права людини. Той, хто має за ніщо самобутність інших народів. Той, хто плює на цінності. Той, хто в догоду своїм інтересам намагається силою повернути людство до Середньовіччя.

Саме з таким злом зіштовхнулася Україна у 2014 році, коли в наступ проти нас пішов російський імперіалізм і тероризм.

Ми повинні об’єднатися навколо кількох принципів.

Єдність. Вільний світ людей повинен стати пліч-о-пліч, як під час Другої світової. Як під час глобальної відповіді на теракти в Нью-Йорку, Лондоні, Мадриді та інших містах.

Глобальність рішень. Проблеми спільної безпеки неможливо вирішити локально. Настав час для перебудови всієї системи міжнародних відносин та спільної реакції на найбільші виклики життя людства.

Союзництво. Настав час, коли вже не може бути напівправди. Терор – однаковий у всіх виявах. І проти людського життя, і проти незалежності іншого народу, і проти головних принципів цивілізованого міжнародного співжиття.

Не маю сумніву, що порушення гарантій безпеки держави, яка відмовилася від ядерної зброї, анексія Криму, окупація Донбасу, погрози силою, які робить Кремль, стали заохоченням для глобального тероризму. Колективна відповідь людства повинна бути ясною і чіткою.

Ми віримо в цінності. Ми захищаємо цінності. Зло, вчинене проти іншого, знайде спільну відповідь. З терористом і агресором не шукають примирення. Терориста і агресора знищують разом.

Співчуття наших людей до трагедії в Парижі – це особливе і важливе почуття. Воно означає, що чужий біль не залишає нікого в Україні байдужим. Але дуже важливо, щоб наше співчуття було не лише риторичним чи емоційним. Наше почуття має бути діяльним.

Під час обстрілів у зоні АТО знову гинуть наші хлопці. Війна проти України продовжується. Наша найважливіша справа – перетворити спільний біль на непорушну єдність навколо ідей і мрій, з якими ми ототожнюємо Україну.

Це означає єдність навколо спільної свободи і національної незалежності. Це означає єдність навколо нашого війська і нашої держави. Це означає спільну велику підтримку наших воїнів і їхніх сімей. Це означає наше зусилля не допустити жодної спроби дестабілізувати становище в Україні.

Ворог, який йде проти нас усіх, шукає різні способи упокорення вільних людей. Ми здатні зупинити цього ворога. І ми це довели. Бо його суть – порожнеча. Його сила – пил і тлін.

Не біймося. Не зупиняймося. Будьмо разом, попри будь-яке випробування.

Нехай Господь береже нас усіх.

Нехай Господь захистить Україну, наше військо, державу і народ.

 

версія для друку
Анонси кабінету міністрів
28 лютого Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман проведе нараду з представниками металургійної промисловості
2 березня Віце-прем`єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе візьме участь у конференції "Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік та плани на 2017 рік"
1 березня за участю Міністра юстиції Павла Петренка відбудеться прес-конференція на тему "Реєстрація бізнесу он-лайн"
28 лютого - засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття посад до Державного бюро розслідувань
28 лютого Державний секретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць - на прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України
28 лютого - публічний звіт Голови Держенергоефективності на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: результати 2016 року та плани на 2017 рік"
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого Володимир Омелян візьме участь у презентації верифікаційного звіту Ініціативи CoST Ukraine
28 лютого 2017 року о 10 год. 00 хв. відбудеться конкурс на зайняття вакантних посад категорії "А"
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
28 лютого Остап Семерак візьме участь у щорічному Українському енергетичному форумі
27 лютого Георгій Тука у прямих ефірах на 5 каналі, NewsOne, ICTV