українська російська англійська
Україна спроможна вирощувати до 60 тисяч тонн рису, - Володимир Лапа
23.07.2015 | 10:24
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У 2012-2013 роках посівні площі рису в Україні становили близько 24-25 тис. га. Після анексії АР Крим посівні площі, які залишись на контрольованій Україною території, зменшилися до 10-11 тис. га. Ми втратили більше половини посівних площ, відповідно суттєво знизився і врожай. Якщо до анексії Криму урожай рису становив близько 150 тис. тонн щороку, то наразі орієнтовно становитиме до 65 тис. тонн. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа в інтерв’ю телеканалу ICTV.

За його словами, навіть до анексії Криму Україна була залежна щодо імпорту. «Після анексії імпорт збільшився. Наприклад, в 2014 році в порівнянні з 2013-м його обсяги зросли з 68 тис. тонн до 84 тис. тонн. Загалом в Україні для внутрішнього споживання потрібно 180 тис. тонн рису. Україна спроможна виробляти 60 тис. тонн. Тобто потреба в імпорті становить близько 120 тис тонн. Вирощуванням рису займаються два регіони: Одещина та Херсонщина», - повідомив Володимир Лапа.

 Він додав, що питання забезпечення країни рисом значною мірою залежить від відновлення системи іригації. «Нині проводимо активні консультації з Міністерством екології та природних ресурсів природи та зі Світовим банком щодо відновлення системи зрошення в Україні. Напрацьовуємо окремий спільний проект із Світовим банком. Має бути проведений детальний аудит наявної системи зрошення. За рахунок залучення фінансування суттєво покращимо ситуацію із вирощуванням рису. Адже від цього залежить розвиток виробництва цієї культури на півдні України», - зауважив заступник Міністра.

 

версія для друку
Анонси
До кінця року триває конкурсний відбір незалежних членів наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця"
До 20 грудня - конкурс на індивідуального технічного консультанта з розробки технічної специфікації для впровадження HRMIS
16 грудня у Мистецькому арсеналі відбудеться презентація дитячої книги "Україна в дзеркалі Японії"
До 15 грудня продовжено прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
14 грудня - прес-конференція за участі Міністра інфраструктури щодо створення національної авіакомпанії
12 грудня - засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК
12 грудня - засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби
12 грудня відбудеться церемонія передачі оперативних піротехнічних машин та георадарів-детекторів для ДСНС