українська російська англійська
28 квітня відбудеться міжнародна конференція на підтримку України - Арсеній Яценюк у Берліні
02.04.2015 | 17:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

28 квітня в Києві відбудеться міжнародна конференція на підтримку України. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на прес-конференції за підсумками зустрічі з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Берліні в середу, 1 квітня.

«Ми відзвітуємо про ті складні, але правильні реформи, які проведені в Україні. Для того, щоби наші міжнародні партнери побачили, що це нова Україна, нові підходи й ті правила, які поділяє європейський світ, які дадуть можливість залучити інвестора і показати, що в Україні почали боротися з корупцією, що в Україні змінилися податкові правила, навели податкову і фіскальну дисципліну, що Україна крок за кроком рухається до Європейського Союзу не на словах,  а на конкретних справах, в тому числі через ухвалення і виконання законів», - підкреслив Глава Уряду України.

У рамках конференції Уряд України, за словами Арсенія Яценюка, планує «презентувати подальші кроки, які Україна буде здійснювати, в тому числі з підтримкою міжнародного співтовариства».

«Ми обговоримо російську агресію проти України і економічні наслідки, від яких потерпає Україна, адже вона за останній рік втратила 20% економіки саме через російську агресію», - наголосив він.

У тому числі на конференції будуть обговорюватися питання щодо гуманітарної допомоги, допомоги тимчасово переміщеним особам і відновлення Донецької та Луганської областей: «Відповідний звіт ООН разом із нашими міжнародними партнерами також буде запрезентований під час конференції».

«Метою конференції не є зібрати додаткові кошти. Поки що ми діємо в межах того бюджету, який виділений кредитом Міжнародного валютного фонду і наших міжнародних партнерів», - зазначив Глава Уряду України.

Арсеній Яценюк нагадав, що в минулому році Україна підписала річну програму співпраці з Міжнародним валютним фондом: «Усе, що було передбачено програмою, - кожен пункт був виконаний».

«Міжнародний валютний фонд підтвердив виконання реформ в Україні. І це стало запорукою того, що МВФ і наші західні партнери пішли на чотирирічну програму Extended Fund Facility (механізм розширеного кредитування – ред.), яка передбачає обсяг ресурсу розміром 17,5 мільярда доларів від МВФ, 7,5 мільярдів доларів - від наших західних партнерів, і 15 мільярдів доларів, які додатково можна буде отримати від проведення боргових операцій з боргами України», - наголосив він.

Частина цих коштів, підкреслив Глава Уряду України, будуть спрямовані  на повернення зовнішніх зобов’язань України, інша частина – на поповнення золотовалютних резервів: «Жодна копійка з цих коштів не йде на фінансування соціальних і військових витрат. Це вже зобов’язання центрального Уряду і української влади – збирати податки і платити зарплати й пенсії та утримувати український військовий сектор».

Арсеній Яценюк підкреслив, що конференція 28 квітня буде першою конференцією для широкої презентації й залучення додаткової політичної підтримки»: «Усвідомлюємо, що далі нам необхідний додатковий фінансовий ресурс. І на наступному етапі разом з нашими німецькими друзями ми проведемо інвестиційну конференцію - восени буде проведена велика інвестиційна конференція».

Глава Уряду України зазначив, що очікує на проведення такої самої конференції в Сполучених Штатах Америки, адже США – партнер України, який безпосередньо вносить значний вклад в її підтримку.

 

 

версія для друку
Анонси
До 28 жовтня - прийом документів на конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради ПАТ "Магістральні газопроводи України"
До 25 жовтня - прийом документів на другий етап конкурсу на посаду члена НАЗК
До 23 жовтня - прийом документів на конкурс до Офісу реформ Кабінету Міністрів України
До 20 листопада - прийом документів на конкурс на посади незалежних членів наглядової ради ПАТ "Українська залізниця"
19 жовтня відкриється Форум "Три роки внутрішнього переміщення: виклики та вдалі практики інтеграції"
18 жовтня МОН проведуть прес-конференцію щодо Умов вступу до ВНЗ на 2018 рік
18 жовтня - Георгій Тука у прямому ефірі на каналі ICTV
19 жовтня відкриття Міжнародного Форуму "Креативна Україна"
19 жовтня - прес-конференція на тему "Рівний доступ до освіти громадянам з Криму та Донбасу: підсумки вступної кампанії-2017 та можливості здобути середню та професійно-технічну освіту"
18 жовтня - засідання Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
18 жовтня - круглий стіл "Створення енциклопедій у сучасному інформаційному просторі"