українська російська англійська
Мінкультури ініціює створення Українського інституту для просування української культури в світі
31.03.2015 | 15:19
Прес-служба Міністерство культури

«Створення інституції подібного типу закладе механізми для співпраці громадянського суспільства та держави у справі просування української культури за кордоном», - вважає Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

 Концепція Інституту була напрацьована з урахування досвіду Польщі, Німеччини, Великої Британії та інших країн, які мають авторитетні центри з просування національної культури у світі. Науковці-автори Концепції, спираючись на аналіз досвіду цих країн, дійшли висновку, що оптимальний підхід полягає в об’єднанні зусиль держави, бізнесу, культурної і наукової громадськості не лише власної країни, а й країн партнерів.

Проект Концепції інституту винесено на громадське обговорення, яке триватиме до 30 квітня. Розробником Концепції виступив Український центр культурних досліджень.

Український  інститут буде створено як неурядову організацію мережевого типу.

Метою створення Українського Інституту є формування позитивного образу України у світі і поширення інформації про культурне, наукове, громадське життя України, її культурну спадщину й історію.

Відповідно до проекту Концепції, офіси Інституту займатимуться інформуванням, створенням бібліотек та електронних баз даних, налагодженням постійних контактів з культурно-мистецькими й інтелектуальними середовищами різних країн; реалізовуватимуть за кордоном проекти, спрямованих на промоцію української культури; сприятиме участі українських митців у провідних міжнародних культурно-мистецьких заходах. Також на Інститут покладено реалізацію грантових конкурсних програм, що просувають і популяризують українську культуру, та сприяння участі українських митців у європейських культурних програмах, залучення спонсорських та грантових коштів до таких проектів. Окрім того, Інститут видаватиме книжки, створюватиме фільми та іншу аудіовізуальну продукцію, що популяризує українську культуру і мистецтво, проводитиме просвітницькі акції.

Розробники Концепції пропонують керуватися такими пріоритетами у розташуванні офісів Інституту: країни Центральної та Східної Європи, де існує значний інтерес до України та її культури (Польща, країни Балтії, Грузія, Білорусь, Чехія, Румунія); великі країни, де існують значні українські громади, що слугуватимуть природною соціо-культурною базою для діяльності таких Інститутів (США, Канада, Італія, Іспанія, Португалія); провідні в економічному, політичному та культурному плані країни Європи та інших регіонів світу (Німеччина, Великобританія, Франція, Китай, Японія, Індія).

Планується, що діяльність мережі Українського інституту фінансуватиметься за рахунок коштів державного бюджету; коштів (грантів) європейських та міжнародних культурних програм, а також благодійних пожертв та спонсорських коштів вітчизняного та зарубіжного бізнесу, спрямованих на підтримку проектів Українського інституту.

 

Довідково

За відсутності єдиної спеціалізованої державної культурної інституції, котра б забезпечувала виконання завдань державної культурної політики щодо просування української культури у світі, цю роль намагалися виконувати  культурно-інформаційні центри (КІЦ) у складі закордонних дипломатичних установ України, створені на виконання Указу Президента України «Про культурно-інформаційний центр у складі закордонної дипломатичної установи України» від 20 лютого 2006 р. № 146/2006.

Згідно з цим Указом, основним завданням КІЦ є сприяння розвитку співробітництва України з державою перебування у сфері культури, освіти, науки й техніки, туризму, фізичної культури та спорту. Організацію роботи культурно-інформаційних центрів покладено передусім на Міністерство закордонних справ України, хоча її змістовному наповненню мали сприяти інші відомства (зокрема, Мінкультури і МОН).

Станом на грудень 2014 року у країнах Європи діяло 17 культурно-інформаційних центрів, з них 10 – у пострадянських та посткомуністичних країнах. 

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі