українська російська англійська
Геннадій Зубко відвідав Урядовий контактний центр
18.03.2015 | 11:50
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра, Урядовий контактний центр

17 березня 2015 року Урядовий контактний центр відвідав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Очільник Мінрегіону ознайомився з діяльністю Центру та роботою урядової гарячої лінії, яка у цілодобовому режимі забезпечує приймання звернень заявників з усіх регіонів України за єдиним телефонним номером та через Інтернет. У рамках телевізійної програми «Уряд на зв’язку з громадянами» спільному проекті Урядового контактного центру та Національної телекомпанії України, Геннадій Зубко протягом майже години відповідав на злободенні питання, з якими звертаються громадяни на урядову гарячу лінію, а також надавав роз’яснення.

«Зараз готуються зміни до Конституції України щодо передачі повноважень від місцевих адміністрацій до місцевого самоврядування. Це додатково підсилить роль і вплив місцевих громад», – сказав Віце-прем’єр-міністр України. Під час телепрограми Геннадій Зубко розповів про перші 100 днів роботи Мінрегіону.

За його словами, Міністерство домоглося вже в грудні 2014 року того, що Бюджет на 2015 рік формувався за новими правилами. «Були прийняті нові Бюджетний та Податковий кодекси, які дали додаткові можливості і головне додаткові фінанси місцевому самоврядуванню, щоб громада мала не тільки повноваження, а й фінансові ресурси для їх реалізації. Як результат, вже в січні 2015 року ми побачили, що місцеві бюджети отримали додатково 26 млрд. грн.», – зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що було прийнято низку законів щодо децентралізації: Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», Закон України «Про засади державної регіональної політики». «Децентралізація – це не є самоціль. Це необхідність для нормального потужного регіонального розвитку», – підкреслив Геннадій Зубко.  Додатковим інструментом такого розвитку стануть виділені урядом 3 млрд. грн., які були направлені до Державного фонду регіонального розвитку.

За словами Віце-прем’єр-міністра, Мінрегіон запропонував інструменти, якими можуть скористатись українці для підвищення енергоефективності та забезпечення енергозбереження своїх осель. Уряд виділив на це 350 млн. грн., а також очікується додатково залучення 1,3 млрд. грн. приватних інвестицій. «Вже сьогодні можна скористатись 20% компенсацією на встановлення «негазових» котлів. Уряд готує рішення щодо виплати 30% компенсації на утеплення індивідуальних будинків і 40% –  на багатоповерхові будинки. Це дуже важливі питання, тому що всіх хвилює сьогодні зменшення споживання природного газу», – наголосив Геннадій Зубко, відповідаючи на звернення громадян у телепрограмі.

«Наступний напрямок – будівництво. Ми повинні сьогодні повернути людям довіру до того, що вони мають можливість отримати доступне, енергоефективне і якісне житло», - зазначив Геннадій Зубко. За його словами, розробляється кілька інструментів для спрощення ведення бізнесу у будівельній галузі, передача повноважень ДАБІ на місця: «Це те, що дозволить захистити майнові права інвесторів, які сьогодні вкладають у житло».

Мінрегіоном також розпочато розробку нової житлової концепції.

Віце-прем’єр-міністр України відзначив внесок Урядового контактного центру у розвиток взаємодії з громадськістю та налагодження суспільного діалогу.

 

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі