українська російська англійська
Арсеній Яценюк: 2016 рік бачу роком економічної стабілізації
27.02.2015 | 18:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«2015 рік – це рік стабілізації для того, щоб у 2016-му ми крок за кроком почали позитивну економічну і соціальну динаміку», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю українським телеканалам у п’ятницю, 27 лютого.

Арсеній Яценюк зазначив, що рік, який минув з часу, як він обійняв пост Глави Уряду, «для нього особисто і для країни -  ціла епоха»: «Із неймовірними труднощами, викликами, з початком війни проти України, із щоденною боротьбою всіх українців за своє майбутнє».

«Україна знаходиться в стані війни. Жодного разу за сучасну українську історію ми ніколи не були в такій ситуації. Я не можу назвати жодної європейської країни, яка так само в цьому столітті мала війну з ядерною державою на своїх кордонах. Війна забирає життя людей, знищує економіку країни. Ця війна є зазіханням російського агресора на наше з вами майбутнє, на нашу з вами незалежність і нашу країну», - підкреслив він.

У цих обставинах, наголосив він, за останній рік Україна несе великі втрати: «У першу чергу це людські втрати. Їх неможливо відновити, і це та травма, яка десятками років буде в українському серці, в особливості тих сімей, які втратили своїх родичів і близьких».

Втрати України в економічному вимірі, за словами Глави Уряду, – це 20% економіки країни: «Причому це 20% тієї економіки, яка приносила долари, тому що це індустріальний сектор, яка давала роботу і відправляла українські товари на експорт».

«Для мене було вкрай важливо, щоб ми справилися, в першу чергу з тим, щоб виплатити зарплати й пенсії. Я розумію, що вони малі, усвідомлюю, що кожен хоче, щоб вони були більші. Але той мінімум, який є, -  ми все до копійки всім заплатили», - підкреслив він.

Ще одним завданням Уряду, нагадав він, було фінансування армії: «У нас ніколи реально не було армії. У нас армію розпродавали, розкрадали. І коли ми зіткнулися з російською військовою агресією, ми з нуля почали будувати українські Збройні Сили. А це десятки мільярдів витрат. Ми профінансували військовослужбовців, ми профінансували «Укроборонпром», з'явилися танки, БТРи, з'явилося, чим захищатися».

Арсеній Яценюк підкреслив, що країна перебуває в умовах не лише  військової, а й економічної та фінансової агресії: «Те, що в тому числі й зараз відбувається на фінансовому ринку, паніка – іще одна частина гібридної війни, яку також провокують і в якій зацікавлена Росія».

«У цих умовах дуже складно. Але ми протягом року не просто вижили. Ми встояли і ми не дали можливості російській військовій агресії просунутися туди, куди вона хотіла», - наголосив він.

Глава Уряду підкреслив, що 2015 рік «повинен бути базовим для того, щоб в 2016 році ми поступово почали зростати»: «Я бачу 2016-й як рік, коли почнеться поступове відновлення внутрішнього виробництва, відновлення внутрішнього попиту.  2016 рік бачу роком економічної стабільності».

версія для друку
Анонси
9 червня - презентація інноваційних проектів «Ukrainian Innovation Expo-2016»
З 10 травня по 8 червня 2016 року оголошується прийом документів на зайняття посад Директора, першого заступника та заступника Директора Державного бюро розслідувань
26 травня відбудеться церемонія передачі обладнання для піротехніків ДСНС України від Північноатлантичного альянсу
27 травня у Києві відбудеться Перша міжнародна конференція з питань державної допомоги
26 травня у Батурині відбудеться виїзне засідання колегії Міністерства молоді та спорту
24-25 травня експерти з водної політики розглядатимуть питання щодо прогресу в реалізації урядових Планів імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив
25 травня відбудеться прес-конференція Голови Держатомрегулювання Сергія Божка
24 травня відбудеться презентація Українського саміту Великого шовкового шляху