українська російська англійська
Арсеній Яценюк: 2016 рік бачу роком економічної стабілізації
27.02.2015 | 18:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«2015 рік – це рік стабілізації для того, щоб у 2016-му ми крок за кроком почали позитивну економічну і соціальну динаміку», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю українським телеканалам у п’ятницю, 27 лютого.

Арсеній Яценюк зазначив, що рік, який минув з часу, як він обійняв пост Глави Уряду, «для нього особисто і для країни -  ціла епоха»: «Із неймовірними труднощами, викликами, з початком війни проти України, із щоденною боротьбою всіх українців за своє майбутнє».

«Україна знаходиться в стані війни. Жодного разу за сучасну українську історію ми ніколи не були в такій ситуації. Я не можу назвати жодної європейської країни, яка так само в цьому столітті мала війну з ядерною державою на своїх кордонах. Війна забирає життя людей, знищує економіку країни. Ця війна є зазіханням російського агресора на наше з вами майбутнє, на нашу з вами незалежність і нашу країну», - підкреслив він.

У цих обставинах, наголосив він, за останній рік Україна несе великі втрати: «У першу чергу це людські втрати. Їх неможливо відновити, і це та травма, яка десятками років буде в українському серці, в особливості тих сімей, які втратили своїх родичів і близьких».

Втрати України в економічному вимірі, за словами Глави Уряду, – це 20% економіки країни: «Причому це 20% тієї економіки, яка приносила долари, тому що це індустріальний сектор, яка давала роботу і відправляла українські товари на експорт».

«Для мене було вкрай важливо, щоб ми справилися, в першу чергу з тим, щоб виплатити зарплати й пенсії. Я розумію, що вони малі, усвідомлюю, що кожен хоче, щоб вони були більші. Але той мінімум, який є, -  ми все до копійки всім заплатили», - підкреслив він.

Ще одним завданням Уряду, нагадав він, було фінансування армії: «У нас ніколи реально не було армії. У нас армію розпродавали, розкрадали. І коли ми зіткнулися з російською військовою агресією, ми з нуля почали будувати українські Збройні Сили. А це десятки мільярдів витрат. Ми профінансували військовослужбовців, ми профінансували «Укроборонпром», з'явилися танки, БТРи, з'явилося, чим захищатися».

Арсеній Яценюк підкреслив, що країна перебуває в умовах не лише  військової, а й економічної та фінансової агресії: «Те, що в тому числі й зараз відбувається на фінансовому ринку, паніка – іще одна частина гібридної війни, яку також провокують і в якій зацікавлена Росія».

«У цих умовах дуже складно. Але ми протягом року не просто вижили. Ми встояли і ми не дали можливості російській військовій агресії просунутися туди, куди вона хотіла», - наголосив він.

Глава Уряду підкреслив, що 2015 рік «повинен бути базовим для того, щоб в 2016 році ми поступово почали зростати»: «Я бачу 2016-й як рік, коли почнеться поступове відновлення внутрішнього виробництва, відновлення внутрішнього попиту.  2016 рік бачу роком економічної стабільності».

версія для друку
Анонси
Оголошено конкурс на зайняття посад першого заступника та заступника Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження
Оголошено конкурс на зайняття посади державного секретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України
Оголошено конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства з питань електронного урядування
Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад першого заступника та заступника Голови Державної інспекції ядерного регулювання
Оголошено повторний конкурс на зайняття посади першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу
3 березня відбудеться прес-тур до Луцька для висвітлення питання успішної термомодернізації місцевих ОСББ
2-3 березня відбудеться VІ форум України з питань розвитку конкуренції
2 березня 2017 року відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко
28 лютого з нагоди Міжнародного дня рідкісних захворювань відбудеться ІІІ Всеукраїнський з'їзд орфанних хворих
27 лютого Міністр юстиції Павло Петренко та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр привітають слухачів курсів з питань виконання судових рішень
25-26 лютого відбудеться Міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу"
25 лютого у Києві відкриють пам’ятник Олені Телізі