українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Головна гарантія для України - можливість себе захистити
13.02.2015 | 12:22
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Разом із нашими західними партнерами ми повинні зробити все, щоб підвищити військові можливості України – аби гарантувати, що Мінські домовленості будуть виконані Росією», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю CNN у четвер, 13 лютого.

Глава Уряду підкреслив, що Україні потрібні «реальні й відчутні гарантії, як виконати Мінські домовленості».

Він нагадав, що 1994 року Україна відмовилася від свого ядерного арсеналу за «сумнозвісним Будапештським меморандумом»: «Низка держав, в тому числі Росія, надали гарантії Україні щодо її територіальної цілісності та незалежності. І Росія порушила цю угоду, незаконно анексувала Крим, захопила частину незалежної країни – українську землю – і порушила свої міжнародні домовленості».

«Які гарантії є сьогодні для України? Підпис російського президента чи російських агентів?  Це не дасть нам жодних реальних гарантій. Найкраща гарантія – щоб Україна була стійкою й сильною країною, яка може себе захистити», - підкреслив Арсеній Яценюк.

«Це включатиме все, що покращить та збільшить військову потужність України, її економічну потужність та зробить Україну сильною державою», - наголосив він.

Відповідаючи на запитання щодо оцінки домовленостей, досягнутих у Мінську, Арсеній Яценюк підкреслив, що високо цінує зусилля Президента України Петра Порошенка, що «разом і за підтримки Канцлера Німеччини Ангели Меркель та Президента Франції Франсуа Олланда досягли тимчасового перемир’я»: «Це, можливо, зможе прокласти шлях до довгострокового миру».

Водночас він нагадав, що у вересні минулого року вже були підписані  Мінські домовленості: «Український Президент та Уряд зробили все, щоб виконати їх. Але Росія, як завжди, ці домовленості порушила».

«Ми не віримо жодним словам і жодним паперам. Маємо вірити тільки діям. Мати переговори з президентом Путіним – це завжди виклик. Адже я розумію, що основна мета президента Путіна – знищити Україну та виконати свою «священну місію» - боротися з Заходом», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Було лише два варіанти – поганий і ще гірший.  Сподіваюся, що нинішній варіант збереже життя українських солдатів і врятує життя мирних жителів, які перебувають під постійним обстрілом очолюваних Росією терористів. Навіть одне збережене життя - це вже вагомо», - сказав він.

Глава Уряду підкреслив, що Росія повинна «відкликати свої війська, важке озброєння, артилерію, роззброїти всі незаконні угруповання»: «Але ключове питання – чи ми зможемо відновити контроль над українсько-російським кордоном».

«Закрити кордон між Україною та Росією – це ключова умова», - наголосив Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що Росія «затягуватиме цей процес»: «Але наша мета - повернути контроль над Донецьком і Луганськом, відновити українську владу у всіх регіонах, в тому числі й тих, які перебувають під тимчасовим контролем очолюваних Росією терористів».

Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд «ніколи не розмовлятиме з терористами»: «Мій Уряд не піде на жодні поступки, які підривають суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України. Це наша спільна позиція з Президентом Порошенком».

Глава Уряду наголосив на важливості спільних дій України, ЄС та США для того, щоб «Росія дотримувалася домовленостей і ми мали мир і в Україні, і в Європі»: «Це не просто конфлікт між Україною та Росією – це геополітичний конфлікт».

«Ми маємо діяти спільно і говорити єдиним голосом, тиснути на Росію. Росія – це загроза не лише для України. Росія – це загроза для ЄС, країн-членів НАТО, для глобального порядку та міжнародного права. Ми маємо відновити цей порядок і зупинити Росію, яка порушує міжнародні принципи і норми, намагається перекроїти кордони, встановлені після Другої світової війни. Росія повинна заплатити ціну за незаконну анексію Криму та вторгнення на Східну Україну», - наголосив Арсеній Яценюк.

 

версія для друку
Анонси
24-26 травня відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція "Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки"
27 липня - конкурсний відбір на посаду незалежного члена наглядової ради публічного акціонерного товариства НАК "Нафтогаз України"
8 червня відбудеться національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
23-26 травня - конкурсний відбір на зайняття вакантних посад до центрального апарату Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів
23-25 травня у Києві відбудеться найбільший у світі Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO)
25 травня відбудеться відкрите обговорення перспективної моделі розвитку села
23 травня Лілія Гриневич здійснить робочу поїздку до Миколаєва
23 травня відбудеться прес-конференція щодо завершального етапу підготовки до чемпіонату Європи зі стрибків у воду